Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

POŁOŻENIE POŚLADKOWE

05 mar 2014 - 18:25:18

Witam, czy ktoś miał poród naturalny przy położeniu pośladkowym dziecka?? Jestem w 36 tygodniu ciąży i mam takie ułożenie a mój lekarz nie jest zbytnio za cesarką, to drugie dziecko, pierwsze było naturalne ale było prawidłowo ułożone.Czytałam troche o komplikacjach

POŁOŻENIE POŚLADKOWE

05 mar 2014 - 19:21:49

Dopytaj dokładnie w szpitalu w którym będziesz rodzić ale ostatnio na szkole rodzenia położna nam mówiła, że teraz przy pośladkowym zawsze robią cesarki - takie mają wytyczne z góry.

POŁOŻENIE POŚLADKOWE

05 mar 2014 - 20:24:10

Nieprawidłowe ułożenie płodu (pośladkowe, poprzeczne, skośne itd) jest wskazaniem medycznym do wykonania cc wyłącznie dla pierworódki.
Przy wieloródce ten zapis niestety nie obowiązuje.
W 36 tc nie ma już szansy, że dziecko odwróci się, ułoży glówkowo i prawidłowo wstawi w kanał rodny (zazwyczaj datą graniczną jest 32 tc).
O porodach pośladkowych poczytaj w necie ...
Walcz o cc!!!

POŁOŻENIE POŚLADKOWE

05 mar 2014 - 22:44:59

Moja Mała obróciła się w 36/37 tygodniu, dziecko może obrócić się nawet przed porodem, to zależy od wielkości i ilości wód, ja nie zgodziłabym się rodzić naturalnie, mój lekarz tez kręcił nosem, ale gdziekolwiek dowiadywałam się mówiono mi, ze to raczej wskazanie do cc u wieloródki też.

POŁOŻENIE POŚLADKOWE

06 mar 2014 - 07:09:53

Wazboa bzdury piszesz. Znam kilka przypadków, gdzie dzieci od 36tyg. lub tuż przed porodem się obróciły. Nie pisz na jakiś temat jeśli nie masz o nim pojęcia. Niepotrzebnie dziewczynę stresujesz. Szansa zawsze istnieje, że maluch się obróci , czasami można mu pomóc wykonując specjalne ćwiczenia (poszukaj w googlach). Lekarze owszem lubią wieloródkom kazać rodzić sn, ale próbuj wybłagać tego lekarza o cc. Powiedz, że się boisz, tyle jest teraz komplikacji przy porodach. Przy takim położeniu jak dla mnie wchodzi tylko cc w grę. Zrób wszystko żeby je mieć, nie ryzykuj.

POŁOŻENIE POŚLADKOWE

06 mar 2014 - 07:29:49

Dokładnie tak; dziecko może obrócić się na chwilę przed samym porodem. A ja jestem na to przykładem :)

U mnie synek obrócił się na początku 40tyg; dwa dni później poszłam rodzic.

Robił takie wygibasy, że dla mnie nie było to komfortowe :/ aaaale- ominęła mnie cesarka z czego bardzo się cieszę :)

POŁOŻENIE POŚLADKOWE

06 mar 2014 - 08:19:06

Ja tak rodziłam naturalnie pierwsze dziecko ,przy moich cztterech porodach ten był najprzyjemniejszy ,jezeli tak można poród w określić .Ale z tego co wiem teraz ,to robią cesarkę .Nie było zadnych powikłań ,trzeba zwracac uwagę na stawy biodrowe po takim porodzie .Ale ja też bym naciskała na twoim miejscu na cc ,w końcu to nie średniowiecze . Ja moja córke w ten sposób rodziłam 21 lat temu, moja mama też tak rodziła i moja babcia ,wtedy jeszcze yło średniowiecze :)

POŁOŻENIE POŚLADKOWE

06 mar 2014 - 08:38:35

Byłam w twojej sytuacji w grudniu 2013 :) córa urodzona naturalnie w 2010r. przed terminem porodu rozmawiałam z ordynatorem szpitala w którym chciałam rodzić i usłyszałam tak, że pierworódki dostają skierowanie na cc bo nie wiadomo jak jest ukształtowany kanał rodny, a kobiety po pierwszym naturalnym porodzie często są namawiane na poród naturalny bo to praktyka dla młodszych lekarzy, w moim gdybym się na taki zdecydowała to poza młodym lekarzem na sali był by tez taki z co najmniej 10letnim doświadczeniem, ale dodatkowo ordynator powiedział mi że jeśli zacznie się akcja porodowa a ja na miejscu odmówię chęci rodzenia naturalnie to zrobią mi cc (tak też zrobiłam, nie chciałam ryzykować powikłań), zostałam dodatkowo poinformowana, że jeśli zacznie się akcja porodowa to nie czekać na regularne skurcze tylko od razu do szpitala, tak samo przy jakimkolwiek plamieniu, jeśli odejdą na raz całe wody to od razu cc, jeśli przenosiła bym termin wtedy nie ma mowy o wywoływaniu porodu tylko cc też od razu.

POŁOŻENIE POŚLADKOWE

06 mar 2014 - 08:47:02

Ja miałam cesarkę przy ułożeniu posladkowym. Pierwsze rodziłam naturalnie, niestety druga ciąża zakonczyła sie cesarką, lekarz mój prowadzący od razu ją zaproponował, bo mały nie chciał sie przekrecic. Termin maialm na 20 października, cesarka 17 października, bo juz wychodziły skurcze na ktg. I chyba dobrze sie stało, bo sie skubany grzdyl owinął pępowiną 4 razy.

POŁOŻENIE POŚLADKOWE

06 mar 2014 - 09:07:16

No ja rozmawiałam z ordynatorem szpitala na temat cesarki w położeniu posladkowym ale też nie chce sie zgodzić, twierdzi że cesarki nie wykonują na zyczenie a z takim ułożeniem też można urodzić.

POŁOŻENIE POŚLADKOWE

06 mar 2014 - 09:22:37

ale ja też nie miałam wyznaczonego terminu cc, zawsze jak się zacznie poród możesz powiedzieć że niech podpiszą się pod oświadczeniem ze w razie komplikacji ponoszą odpowiedzialność - wtedy na bank spuszczą z tonu

POŁOŻENIE POŚLADKOWE

06 mar 2014 - 09:32:08

Mimo, że ja nie jestem za cesarką to ja wtedy gdy Mała była ułożona pośladkowo to kombinowałam i mimo, właśnie postawy lekarzy wiem, że by się udało, masz kilka możliwości, kombinowanie ze swoim lekarzem skierowania, wiadomo co mam na myśli...., zmiana szpitala, czasem warto gdzies dalej pojechać a mieć psychiczny spokój i zagwarantowany komfort dla siebie i dla dziecka, wizyta prywatna u innego lekarza i przedstawienie sytuacji-może się uda, brak zgody w szpitalu na poród naturalny, ćwiczenia, ja nie wykonywałam ich często bo miałam ogromne bóle , ale na czworakach trochę próbowałam;), dobre nastawienie do sytuacji i wiara, że będzie dobrze, nie zamęczaj się obawami bo wiem, ze można wtedy nieżle się nakręcić, po prostu próbuj różnych możliwości.Ja jednak nie rodziłabym naturalnie, u mnie Mała się obróciła, ale i tak były komplikacje, i były to komplikacje, zapewne o których Ty czytałaś, źle wyważyli na usg i do tego rodziła się najpierw rączką, nikt nie sądził, że będzie taka duża, w trakcie doszło do pęknięci III STOPNIA nie będę pisaC jaka to masakra, nie będę się wdawać w szczegóły, w szpitalu przezyłam koszmar, leżałyśmy dłużej ze względu na mnie, leczyłam się 6 tygodni, to był bardzo ciężki a nie piękny czas...dzięki mojej determinacji i nacisku na lekarzy udało mi się i śladu nie ma,wszystko jest dobrze ale często kobiety po tym już nigdy nie funkcjonują normalnie.
Przypomniało mi się jeszcze, że podczas zgłoszenia się do szpitala można nie podpisać tej karteczki ze zgodą na przeprowadzanie działań medycznych, ale wtedy szpital ma dwa wyjścia, albo się z Tobą zgodzą, albo Cię nie przyjmą, i jeszcze to, że do tego porodu musi być lekarz, który ma w tym doświadczenie i zgadza się na zmianę pozycji, jest do tego odpowiedni sprzęt aby rodzić w pozycji siedzącej czy nawet stojącej, ale to skomplikowana sprawa..;) powodzenia

POŁOŻENIE POŚLADKOWE

06 mar 2014 - 10:21:34

Dziekuje za kilka podpowiedzi mam nadzieje że będę miała czas i sobie przypomne o waszych radach kobitki bo wiadomo że w bólach to sie o wielu rzeczach zapomina.

POŁOŻENIE POŚLADKOWE

06 mar 2014 - 11:33:57

Ja miałam cesarkę przy pośladkowym ułożeniu, 2 razy miałam usg kiedy dziecko było tak ułożone, z 2 różnymi lekarzami i oboje twierdzili, że jest to wskazanie do cc. Maluch urodził się w 36 miesiącu i jak się okazało w zielonych wodach płodowych, był już niedotleniony pomimo, że nie miałam wyraźnych skurczy. Więc w moim przypadku cesarka była najlepszą możliwością.

POŁOŻENIE POŚLADKOWE

06 mar 2014 - 13:37:17

No ja kończe 36 tydzień, żadnych skurczów jeszcze nie mam. Co do porodu to mam wogóle 3 daty, pierwsza na 3 kwietnia to wg miesiączki a wg usg pierwszego na 24 marca w wg usg w styczniu jak było robione to na 10 marca bo maluch dużo przybierał na wadze

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

poradnik język niemowląt