Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czy są tu przyszłe albo obecne mamy, które w ciąży miały łożysko zlokalizowane z przodu brzucha zamiast z tyłu (ale nie przodujące)? Ja mam łożysko z przodu, jestem w 24 tc i mam już 20 miesięczne dziecko. Lekarz uspokajał mnie, żę w przypadku kopniaka przez córkę raczej nie powinno się nic dziać, że takie przypadki jak odklejenie łozyska to raczej w przypadku poważnych wypadków,ale nie pomyślałąm aby zapytać go jak to jest w przypadku łożyska zlokalizowanego z przodu. Czy miałyście takie przypadki,że dzieci starsze was kopnęły, a mimo to nic się nie działo złego z łożyskiem?

W obu ciążach miałam łożysko na ścianie przedniej i nigdy nie odczułam by to było coś "gorszego" :) ruchy maluszków czułam intensywnie i szybko w okolicy 16tyg., bardziej w pierwszej ciąży niż w drugiej, ale to też wina rozciągnięcia mięśni. Dopóki nie zostaniesz jakoś bardzo mocno uderzona (a to raczej mało realne) to nic się nie stanie :) To jest normalnie ułożone łożysko i nie ma wpływu na przebieg ciąży jedynie może ruchy maluszka amortyzować. Znajoma tak miała i przez całą ciążę dziecko było słabo wyczuwalne.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-01 22:19 przez Shaanxi.

też miałam łożysko na przedniej ścianie zlokalizowane dość nisko ale nie przodujące i jedyne co to pierwsze ruchy poczułam dopiero około 22 tyg ciąży a później na dole brzucha były one po prostu słabsze niż u góry, z tym że była to moja pierwsza ciąża i nie mam porównania tylko odczucia



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-02 12:23 przez Hathor90.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

obawa