Obecnie rozmawiamy o:

regularne posiłki

gorący temat

dieta przy cukrzycy

50 minut temu

motywacja na diecie

godzinę temu

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ja w ciązy róniez łykałam witaminy i kwas foliowy a moja córka ważyła 3200 wiec to niedużo - a ja jestem wysoka i ważyłam w ciązy niemało :) sądzę że to zależy od tego jak te witaminy się wchłaniają.

Na pewno robią swoje "geny" przynajmniej u mnie w rodzinie większość dzieci ważyła 4kg lub dużo powyżej. Moje dzieci rodziły się dużo przed terminem, więc nie wiem ile by miały dokładnie w tych okolicach, ale jedna córa na pewno by ważyła 4kg lub trochę powyżej, urodzona ponad 2tyg. wcześniej ważyła ponad 3,7kg i była długa, rosła tak samo jak przewidywały siatki centylowe a tam na 40tydź. było 4,2kg. Porównanie mam, bo w pierwszej ciąży jadłam regularnie witaminy a w drugiej często zapominałam, a i tak drugie dziecko urodziło się większe. Dużo jadłam słodyczy to niezaprzeczalny fakt, ale myślę, że to też nie ma znaczenia, bo koleżanka przytyła w ciąży 30kg a jej dziecko ważyło poniżej 3,5kg.

Mają wpływ,bo pytałam też o to swoją lekarkę. W ostatnim trymestrze powiedziała mi,że mogę odstawić Femibion (bo to brałam),a łykać tylko kwas foliowy profilaktycznie. Ja mam 158cm wzrostu, przed ciążą ważyłam ok. 50kg,a mój synek urodził się z wagą 4150 i był długi na 59cm. Lekarze pytali,jak się we mnie taki brzdąc zmieścił:D I na szczęście miałam CC:))

czy witaminy mozna samemu przyjmowac juz przed ciaza czy z konsultacja lekarza?

Jak już pisałam, że nadmiar jest tak samo niekorzystny jak i niedobór, więc lepiej poradź się lekarza. Bezpiecznie możesz łykać folik, nadmiar usuwany jest z moczem a jest ważny na etapie kształtowania się układu nerwowego płodu.

niezweryfikowana
Posty: 86
Ostrzeżenia: 3/5

Niektore witaminy nmoga powodowac ze dziecko bedzie duze. Ja w ciazy zadnych witamin dodatkowo nie brałam tylko Folik. W badaniach niedoborow nie miałam, wiec nie bylo potrzeby...

witaminy po badaniach i zgodnie z zaleceniem lekarza, każda kobieta ma różne poziomy różnych witamin i związków, dlatego każda potrzebuje innej suplementacji :) właśnie jedyne co jest potrzebne na 100% bez konsultowania się z lekarzem to kwas foliowy, najlepiej taki w formie leku, a nie suplementu bo to bezpieczniejsze - bardziej przebadane a i wchłanialność większa

zweryfikowana
Posty: 130
Ostrzeżenia: 1/5

Również uważam, że witaminy dodatkowe mają wpływ na dziecko, oprócz kwasu foliowego, ja urodziłam córkę 4,990kg 66cm, brałam wit do samego końca, jadłam sporo owoców w sezonie, bardzo szybko przybierałam na wadze, a mój lekarz się tylko dziwił i nic z tym nie robił, dopiero po porodzie inni lekarze stwierdzili, że to właśnie od witamin. Gdy zdecydujemy się na 2 to już nie będę brała na pewno witamin, bo przy porodzie sporo mnie to kosztowało:(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-04 14:40 przez majcia373.

Ja brałam witaminy co drugi dzień albo jak mi się przypomniało,na słodycze w ciąży nie miałam ale zjadałam co dziennie grapefruita albo nawet 3 ;) a córcia urodziła się 6 dni po terminie z wagą 4360 i 59 cm. A przytyłam w ciąży 7,5 kg.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-04 16:02 przez kinkubina.

a jaki kwas foliowy przyjmowałyście/przyjmujecie? :)

z tego co ostatnio słyszałam to ważnym suplementem diety mającym wpływ na wagę dziecka jest Detrical z wit D - niedobór tej witaminy to nie tylko ryzyko urodzenia mniejszego dziecka ale także możliwość iż w przyszłości pojawią się u niego problemy z układem kostnym. Czy Wy też o tym słyszałyście????

zweryfikowana
Posty: 599
Ostrzeżenia: 3/5

Tak, w pierwszej ciąży nie brałam wit.D, ale w drugiej lekarz mówił, ze zmieniły sie zalecenia, zrobiono badania i zaleca się ją już w ciązy, a nie dopiero dla dziecka po porodzie. Więc w drugiej ciąży brałam, zwłaszcza, że był to okres jesienno-zimowy, więc słońca za dużo nie mogłam złapać.

niezweryfikowana
Posty: 146
Ostrzeżenia: 5/5

Dziewczyny a czy poza witaminami w ciąży stosowałyście coś jeszcze?? Środek na wzdęcia, albo przeciwwymiotne coś??

wiem tylko, że dobrym środkiem na mdłości jest Prevomit - zawiera sproszkowany imbir i jest całkowicie bezpieczny dla mamy a przede wszystkim dla dziecka

Multvit z prenalenu jak najabrdziej sie sprawdza, myśle, że witaminy mogą miec tylko pozytywny efekt na rosniecie dzidziusia.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

wózek