Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

28 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam, Mam już 1,5 roczne dziecko i teraz jestem w 15 tyg ciąży, termin mam nalipiec. Moje pierwsze dziecko urodziło się dość duże jak na mnie, bo z wagą 3850 i 58 cm, kiedy ja sama ważę 50 kg i mam 160 cm. Zastanawiam się czy to nie przez witaminy, które łykałam w ciąży? Zastanawiam się czy teraz w ogóle łykać witaminy, a może co drugi dzieN? Boję się porodu naturalnego, bo jak drugie dziecko będzie większe to nie wiem czy dam radę, pierwsze miało złamany obojczyk.

Mają niestety wpływ, sama pytałam o to gina bo moja córka tez się duża urodziła 3900 i dużo na ten temat czytałam, teraz gin rozwiał moje wątpliwości ale nie tylko witaminy mają na to wpływ jeśli w ciąży mama je dużo słodyczy, to też ma bardzo duży wpływ. dlatego należy je ograniczać do minimum. a witaminy są dla mamy nie dziecka gdyż ono nam "zabiera potrzebne" do rozwoju i jeśli mamy ich brak to najwyżej my będziemy stratne najwyżej nam posypią się zęby itp, dziecko musi swoje dostać.

Słodyczy w ogóle nie jadam, nie lubię, nawet herbaty nie słodzę. Jeśli zrezygnuję z witamin to czy powinnam brać kwas foliowy, jestem w 15 tc?

Mi lekarz kazał odstawić całkowicie kwas foliowy po 1 trymestrze. Witaminy są bardzo ważne , ponieważ tak jak opisała koleżanka tracimy teraz cenne dla nas witaminy. Ja nie wiem jakbym funkcjonowała bez witamin-jestem totalnie wyssana i odwodniona pomimo tego, że pije cały czas i jem dużo owoców.

Nie przesadzaj,3800 to nie jest wcale duża waga! ja miałam 48 kg i 158cm wzrostu a urodziłam synka 3,460kg-jest to norma. Inaczej jakbyś miała rodzić 4,5kg,chociaż dwie moje znajome bardzo szczuplutkie urodziły takie dzieciątka.
Ja nie brałam witamin w ciąży bo źle się po nich czułam.

Może waga nie dużą, ale tu chodzi o to,że pierwsze dziecko z taką wagą mialo złamany obojczyk. Obawiam się, że drugie będzie większe i znowu mogą być jakieś komplikacje, a jak tym razem nie skończy się na złamanym obojczyku tylko np. dziecko się zaklinuje?

Ale nie wiesz tego na pewno czy Twoje dziecko miało taką wagę przez witamy. Po prostu dobrze się odżywiałaś i dzidziuś nabierał wagi.

Możesz odstawić witaminy ale musisz za to wzbogacić swoją dietę i to dwa razy bardziej.

zweryfikowana
Posty: 114
Ostrzeżenia: 4/5

Ja łykałam witaminy przez całą ciążę i jadłam baaardzo dużo słodyczy i mój synek urodził się z wagą 3250 więc to chyba nie dużo. Nie sądze zeby witaminy mialy duzy wplyw na wage dziecka

Podzielam opinię. W ciąży brałam tylo femibion ze względu na metafolinę i mała urodziła się z wagą 3750. Siostra łykała witaminy i miała autentyczną przerzutkę na tm punkcie, a jej synek urodził się z wagą 3400, chociaż był przenoszony tydzień.

Oczywiście że mają wpływ.

Cytat
natalex30
Nie przesadzaj,3800 to nie jest wcale duża waga! ja miałam 48 kg i 158cm wzrostu a urodziłam synka 3,460kg-jest to norma. Inaczej jakbyś miała rodzić 4,5kg,chociaż dwie moje znajome bardzo szczuplutkie urodziły takie dzieciątka.
Ja nie brałam witamin w ciąży bo źle się po nich czułam.
Fascynujące. Nie wiem czy wiesz, ale w cywilizowanych krajach waga powyżej 3,5 kg jest wskazaniem do cesarskiego cięcia, zwłaszcza jak matka jest drobna (oczywiście wzrost i waga nie swiadczą o szerokości kanału rodnego, ale sama autorka pisze że ma wąski... i już jedno dziecko ucierpiało na tym). Oczywiście nikt Ci nie zabrania rodzić i 4,5 kg naturalnie, w Polsce pewnie musiałabyś (ze względu na finanse), ale nie pisz że to "norma". Ani zbyt wysoka waga dziecka (powyżej 4kg), ani duża (powyżej 3,5) normą nie są.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-25 12:23 przez majka51.

Cytat
majka51
Fascynujące. Nie wiem czy wiesz, ale w cywilizowanych krajach waga powyżej 3,5 kg jest wskazaniem do cesarskiego cięcia, zwłaszcza jak matka jest drobna (oczywiście wzrost i waga nie swiadczą o szerokości kanału rodnego, ale sama autorka pisze że ma wąski... i już jedno dziecko ucierpiało na tym). Oczywiście nikt Ci nie zabrania rodzić i 4,5 kg naturalnie, w Polsce pewnie musiałabyś (ze względu na finanse), ale nie pisz że to "norma". Ani zbyt wysoka waga dziecka (powyżej 4kg), ani duża (powyżej 3,5) normą nie są.


Materdyjo, co ty bredzisz ?!

Cytat
nerwus
Cytat
majka51
Fascynujące. Nie wiem czy wiesz, ale w cywilizowanych krajach waga powyżej 3,5 kg jest wskazaniem do cesarskiego cięcia, zwłaszcza jak matka jest drobna (oczywiście wzrost i waga nie swiadczą o szerokości kanału rodnego, ale sama autorka pisze że ma wąski... i już jedno dziecko ucierpiało na tym). Oczywiście nikt Ci nie zabrania rodzić i 4,5 kg naturalnie, w Polsce pewnie musiałabyś (ze względu na finanse), ale nie pisz że to "norma". Ani zbyt wysoka waga dziecka (powyżej 4kg), ani duża (powyżej 3,5) normą nie są.


Materdyjo, co ty bredzisz ?!

Też się nad tym zastanawiam.

zweryfikowana
Posty: 598
Ostrzeżenia: 3/5

Ja nie sądzę, że witaminy mają wpływ. Zarówno moja siostra, jak i ja, brałyśmy w ciąży femibion, mój syn miał 3950, a jej syn 3100, więc nie ma reguły. Jeśli chodzi o normy to gdzieś czytałam, że normą jest waga od 3 do 3,8 kg i taką wagę ma ponad 90% noworodków.

zweryfikowana
Posty: 4.655
Ostrzeżenia: 2/5

Niestety mają mój syn urodził się z wagą 4700 i wzostem 62cm. Ja ważę 50 kg. Moja gin stwierdziła że witaminy robią swoje

W ciąży groźny jest nie tylko niedobór, ale także nadmiar niektórych składników. Po witaminy należy sięgać tylko wtedy, gdy jadłospis nie dostarcza organizmowi wszystkich niezbędnych. Co innego gdy chodzi o kwas foliowy, o nim należy pamiętać planując ciążę.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Infekcje pochwy groźne?