Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jestem w ciazy:) pytanie o USG

13 lis 2013 - 13:02:56

Czesc dziewczyny:) Jestem w 6 tygodniu ciazy:) ostatnio bylam u takiej pani ginekolog ktora zlecila badania oraz usg poszlam zrobilam sobie badania wyniki maja byc u niej w gabinecie a w piatek mam badanie usg i wlasnie tutaj mam dylemat czy pojsc na to badanie poniewaz ta pani mi sie nie spodobala nie założyla mi jeszcze karty ciazy i chcialabym aby inny lekarz prowadzil moja ciaze.Bylam wczoraj u innego ginekologa ktory przypadl mi do gustu lecz on dopiero badanie usg wykona mi miedzy 11 a 14 tygodniem ciazy, a ja juz chcialabym zobaczyc moje malenstwo:) poradzcie co mam zrobic?? isc na to usg?? czy pozniej bede mogla spokojnie zrezygnowac z tamtej ginekolog bez zadnych problemow??

zweryfikowana
Posty: 182
Ostrzeżenia: 1/5

Jestem w ciazy:) pytanie o USG

13 lis 2013 - 13:07:08

Nie założyła Ci karty pewnie dlatego, że to bardzo wczesna ciąża i na nastepną wizytę odłożyła.
Ja na Twoim miejscu poszłabym do tego lekarza który Ci najbardziej przypadł do gustu. pamiętaj, że masz z nim spotkania przez najbliższe 9 m-cy a najgorsze co może być to nie mieć zaufania do ginekologa ;)

Jestem w ciazy:) pytanie o USG

13 lis 2013 - 13:14:40

Kartę ciąży zakłada się dopiero koło 10 tyg, a na usg w 6 tyg to tylko pęcherzyk zobaczysz, i może usłyszysz serduszko;) ja akurat usłyszałam;)
A tak to najlepiej iść do takiego lekarza który w gabinecie na sprzęt do usg i co miesiąc będzie mógł ci zrobić, jakoś nie wyobrażam sobie aby mieć tylko 3 razy w całej ciąży (w 11-13 tyg, 20-23 tyg i ok 36 tyg) a tak jest na NFZ i u niektórych ginekologów.
A lekarza możesz zmienić zawsze, a także możesz chodzić do dwóch na raz jednego na nfz, a drugiego prywatnie, z nfz masz badania za darmo, a krew i mocz robi się przynajmniej raz na miesiąc, a od gina na nfz dostaniesz skierowanie, a ten prywatnie na każdej wizycie zrobi ci usg.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-13 13:17 przez agajaaga.

Jestem w ciazy:) pytanie o USG

13 lis 2013 - 14:17:08

wlasnie do obu lekarzy bylam na nfz. napewno moim lekarzem prowadzacym bedzie ten drugi u ktorego bylam wczoraj. jednak zastanawiam sie czy pojsc w piatek na usg na ktore skierowala mnie pani ginekolog. jestem ciekawa czy beda bic dwa czy jedno serduszko bo jest duze prawdopodobienstwo ze bedzie to ciaza blizniacza:)

Jestem w ciazy:) pytanie o USG

13 lis 2013 - 15:21:57

Zgadzam się z poprzedniczkami że to za wczesna ciąża aby zakładać kartę ciąży, jeśli chodzi o lekarza to powinnaś wybrac masz zaufanie,

jeśli ciąza przebiega bez problemów to poczekaj na usg aż lekarz prowadzący napewno takie ci zrobi no chyba że coś się dzieje i USG jest konieczne

Jestem w ciazy:) pytanie o USG

16 lis 2013 - 11:43:38

skoro masz już wyznaczone usg o idź :) a na następną wizytę umów się do lekarza który ci odpowiada

Jestem w ciazy:) pytanie o USG

18 lis 2013 - 12:19:49

Cześć :)
Ja jestem teraz w 9tyg ciąży i też miałam problem z ginekologiem jeden chciał na mnie tyko zarobić i nie zrobił mi usg ani nic tylko powiedział że mogę prywatnie przyjść i poszłam do innego i byłam w 7tyg ciąży i zrobił mi usg badania i idę w 11tyg ciązy i dopiero założy mi kartę ciąży. Też musisz patrzeć na to czy chcesz becikowe bo jak tak to do 10tygodnia ciąży musisz być zbadana i mieć papiery ja niestety mam tylko Usg ale jak pójdę do niego teraz to musi mi wystawić zaświadczenie że byłam u niego w 7tyg ciązy bo becikowego nie dostane. I radzę chodzić do tego lekarza który ci przypadł do gustu bo będziesz się z nim trochę spotykać :) Pozdrawiam

Jestem w ciazy:) pytanie o USG

18 lis 2013 - 12:58:28

idź teraz na to usg,a późnej wex tą wizytę na 14 tydz. Ciązy i nie mów że miałas usg to zrobi Ci 2 raz,będziesz miała większą pewność czy bedą 2 serduszka czy 1 :-)))

Jestem w ciazy:) pytanie o USG

18 lis 2013 - 15:56:20

hej dziewczyny:) i bylam na usg:) widzialam nasze malenstwo w sumie to jeszcze nie malenstwo:) bede chodzic do tego lekarze ktory mi sie spodobal i mam zaufanie do niego;) macie jakies objawy dziewczyny??;p bo ja to mam ciagle mdlosci nie wymiotuje ale mnie mdli..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-18 15:58 przez marta11222.

Jestem w ciazy:) pytanie o USG

19 lis 2013 - 11:22:35

Dobrze ,że poszłaś do tego lekarza który jest fajny i dobry :) ja tak jak pisałam jestem w 9tyg i nic mi nie dolega oprócz ,że wiecznie głodna jestem :)Pozdrawiam

Jestem w ciazy:) pytanie o USG

29 sty 2014 - 14:27:37

Szanowni Państwo,

USG – jeśli ciąża przebiega prawidłowo – wykonuje się zwykle dwa-trzy razy i łącznie ocenia się w ten sposób kilkadziesiąt parametrów. Możemy np. sprawdzić, jak umiejscowione jest łożysko i skontrolować ilość wód płodowych. Za pomocą ultrasonografu można przeprowadzić także badanie Dopplera. Obrazuje ono ukrwienie poszczególnych struktur płodu i przepływ krwi, także w mniejszych naczyniach, niewidoczny podczas standardowego USG. Badania prenatalne już w trakcie ciąży pozwalają z dużą dokładnością ocenić, czy maluszek jest zagrożony wystąpieniem chorób genetycznych lub wad wrodzonych. Takie badania są ważne u każdej kobiety bez względu na wiek.
Med Polonia

Jestem w ciazy:) pytanie o USG

04 maj 2014 - 09:33:10

dobry ginekolog, z którym świetnie się dogadujemy i mu ufamy to podstawa, ja chodze do dr Zawadzkiej z Cenrum Vita MEdica w Warszawie, bardzo ciepła i kompetentna pani doktor

niezweryfikowana
Posty: 126
Ostrzeżenia: 8/5

Jestem w ciazy:) pytanie o USG

20 maj 2014 - 18:30:00

To ja słyszałam że teraz można fajnie bo bez kolejek zrobić USG w tej klinice http://www.medintel.com.pl/ dopiero co sie otworzyli wiec pewnie dlatego kolejek nie ma a warto spróbować teraz niż później czekać.

Jestem w ciazy:) pytanie o USG

20 maj 2014 - 19:18:08

pamietaj tez ze zeby dostac becikowe musisz miec u lekarza zalozona karte ciazy od 10 tc.

Jestem w ciazy:) pytanie o USG

20 maj 2014 - 21:46:27

Cytat
Ihwe
pamietaj tez ze zeby dostac becikowe musisz miec u lekarza zalozona karte ciazy od 10 tc.

Nie musisz mieć karty ciąży,nie wiem skąd taka informacja.
Wystarczy zaświadczenie od położnej/lekarza,że byłaś pod opieką lekarską od 10 tygodnia ciąży. Mnie akurat wystawiali to zaświadczenie już po porodzie,na kontrolnej wizycie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jakie jest wasze zdanie ?