Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

odżywianie w ciąży

15 paź 2013 - 23:39:53

Dziewczyny które jestescie w ciazy prosze Was o wypowiedzi na temat jadłospisu który w czasie ciąży stosujecie. Staram sie zdrowo odzywiac ale w dzisiejszych czasach tak trudno o zdrowe produkty. Ja jestem w 23 tygodniu ciąży i coraz bardziej męczy mnie ja coś mniej zdrowego zjem,wyżuty czy dzidziusiowi to nie zaszkodzi. Prosze piszcie co jecie zdrowego a co odżuciłyście

odżywianie w ciąży

16 paź 2013 - 07:53:57

ja już jestem co prawda w 38 tc , ale przez całą ciążę jadłam i piłam praktycznie to , na co miałam ochotę ;) Oczywiście nie wypiłam nawet łyka alkoholu i nie jadłam sera pleśniowego , który uwielbiam ale on akurat nie jest wskazany w ciąży. Jeżeli raz na jakiś czas miałam ochotę na fast fooda lub chipsy to jadłam ;) oczywiście z głową ;) w ciąży warto jeść dużo warzyw i owoców a do tego pić dużo wody . Ja tak robiłam i moja dziewczynka jest zupełnie zdrowa ;)

odżywianie w ciąży

16 paź 2013 - 08:05:30

dokladnie moja babcia tez mowila zeym niczego soie nie odmawiala a jadla to na co mam ochote :) ja np w ciazy nie jadlam slodkiego o po prostu Bylo mi nie dobrze ale tylko z tego powou :)

odżywianie w ciąży

16 paź 2013 - 08:23:09

ja w pierwszej ciąży jadłam dosłownie to na co miałam ochotę również fast food jeśli naszła mnie na niego ochota :) + dużo owoców,warzyw woda itp
tym razem jestem w 2 ciąży 30 tydzień :) i niestety mam cukrzyce ciążowa + insulina więc jestem zmuszona trzymać dietę i regularnie jadać posiłki i niestety nic słodkiego nad czym strasznie ubolewam bo dużo rzeczy które lubię niestety poszły w odstawkę więc kochana jedz to na co masz ochotę oczywiście w granicach rozsądku nie ma co wariować z mega zdrowym odżywianiem czasem można zgrzeszyć ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-16 08:25 przez palla28.

odżywianie w ciąży

16 paź 2013 - 15:48:34

ja w ciąży jem to na co mam ochotę nawet od czasu do czasu fast food jak mnie zbierze :) Do tego owoce, warzywa i piję dużo wody. Nie ma co przesadzać z dietami ciążowymi jak się ma dobre wyniki. Nie dajmy się zwariować ciąża nie choroba :)

odżywianie w ciąży

16 paź 2013 - 16:14:37

Ja też całą ciążę jadłam to na co miałam ochotę. Na szczęście nie zamieniło się to w nadmiar kilogramów bo na dzisiaj mam termin i raptem 7 kg na plusie ;) Staram się pić dużo wody - butelka 1,5l dziennie. Nie ma co popadać w skrajności - wszystko jest dla ludzi.

odżywianie w ciąży

16 paź 2013 - 16:16:34

Ja też uważam,że ciąża to nie choroba:) Jedyne produkty,które starałam się wyeliminować w ciąży to zupki chińskie;) A tak resztę jadłam normalnie,czy były to fast foody,czy słodycze,piłam colę:) Maluch urodził się zdrowy i na nic nie miał alergii pokarmowej:) Uważaj tylko na kalorie,żeby z nimi nie przesadzić! W ciąży życie z brzuszkiem i tak stanowi duże wyzwanie,to dodatkowe kilogramy są już w ogóle niepotrzebne;)

odżywianie w ciąży

16 paź 2013 - 16:24:33

jadłam wszystko na co tylko miałam ochotę - nie prowadziłam zadnej zdrowej diety . jak miałam ochopte na chipsy to pochłaniałam chipsy jak ochote na marchewke to jadłam marchewke.
wiec wszystko w każdej ilości oczywiscie z odstawieniem fajek i alkoholu :)

odżywianie w ciąży

16 paź 2013 - 16:44:26

lekarz powiedział mi żeby trzymać się produktów pełno białkowych .
unikać mięsa wołowego i wieprzowego < prowadzi to do białka w moczu >
złego funkcjonowania nerek . unikać soli i ciężkostrawnych posiłków , napoi gazowanych , kawy i mocnej herbaty oraz warzyw wzdymających . < groch , fasola , kapusta >
.
:)
co do fajek , jeśli paliłaś wcześniej nałogowo nie zalecane jest odrzucenie w ciąży ponieważ może prowadzić do szoku płodu . mnie odrzuciło zanim dowiedziałam się , że jestem w ciąży i z płodem wszystko okey :))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-16 16:46 przez adusia1993.

odżywianie w ciąży

16 paź 2013 - 17:28:39

też słyszałam o tej teori z fajkami, ja paliłam duzo i nałogowo przed ciązą ale jak zrobiłam test to od razu rzuciłam , nie mówie ze mi sie ich nie chciało ale sumienie zrobiło swoje i nie tknełam :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czy mogę liczyć na szczęście - ciąża .