Obecnie rozmawiamy o:

szkoła nauki jazdy

gorący temat

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dziewczyny prosze o pomoc moze spotkala Was taka sytuacja bo nie wiem co robic?Poronilam dziecko we wrzesniu i mija 6 tyg po poronieniu samoistnym gdzie nie mam okresu,pytalalam znajomej poloznej czy to mozliwe a ona kazala mi kupic test ciazowy,wlasnie go zrobilam i wyszly 2 kreski,czy to mozliwe zebym bez owulacji zaszla w ciaze?Chyba ze owaulacja byla mala a ja nawet o tym nie wiedzialam,jesli to prawda ze jestem w ciazy cieszymy sie z mezem jak cholera,ale mam obawy czy nie bede musiala na siebie teraz wiecej uwazac i zebym donosila ja do konnca,wizyte mam za 2 dni u ginekologa ublagalam w przychodni na kase chorych bo Panie stwierdzily ze nie ma juz pieniedzy na wizyty,czy ktoras z was tak zaszla w ciaze i jak sie w niej czula?Pomozcie dziewczyny bo odejde od zmyslow zanim pojde w srode do lekarza

a czemu bez owulacji ? ciaza bez owu nie jest mozliwa :) .No i nie tak od razy po poronieniu :)
Z pewnoscia musisz na siebie uwazac ale czy bardziej niz inne ciezarne ? Jesli poprzednie poronienie bylo biochemiczne to mysle ze nie , choc lekarz moze zalecic np luteine.Ja odczekalam dluzej po poronieniu - pisalam wczesniej ze dobrze poczekac . Oby twoj organizm okazal sie na tyle silny by wytrzymac kolejne obciazenie. A ciaza po poronieniu w "czuciu sie" nie rozni sie niczym od tej "przed". Fakt ze poronilas nie ma wplywu na fizyczne dolegliwosci.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-14 16:21 przez Antalisa.

zweryfikowana
Posty: 1.211
Ostrzeżenia: 1/5

proponuję zacząć brać magnez i żelazo, z racji na poronienie możesz mieć anemie, ja po poronieniu miałam, i kazał mi lekarz brać żelazo, no i magnez , podobno po poronieniu czesto kobiety mają anemie. Z resztą z pewnością nie zaszkodzi brać:) jeżeli jesteś w ciąży - to z całego Serduszka GRATULUJĘ!!:) ja pononiłam prawie 2 lata temu, teraz ściskam 6 tygodniową córeczke:) a co do tego uważania na siebie -proponuje wiecej odpoczynku, to z pewnością, jesteś świeżo po poronieniu .. więc organizm jest osłabiony. swoją drogą może zrób badanie bhcg, bo być moze poprzednia ciąża się samoistnie nie oczyściła... ?

Mialam usg 1,5 tyg po poronieniu i lekarz stwierdzil ze samoistnie wszystko sie oczyscilo i ze nic nie pozostalo,czytalam ze po 4 tyg po poronieniu nie m a juz tego hormonu w organizmie,jakas pani ginekolog napisala ze 2-4 tyg po poronieniu jest juz mozliwa owulacja i jesli tesc zrobiony jest po 4 tyg od poronienia nie mozliwe jest aby ten hormon ciazy jeszcze byl w organizmie wiec pewnie to ciaza,mam taka nadzieje TRZYMAJCIE KCIUKI!!!

Nie masz sie co martwic ja w zeszłym roku poroniłam samoistnie we wrzesniu a w poazdzierniku byłam juz w ciazy i dzis mam sliczna corcie,,gdybys była czyszczona w szpitalu po poroniemiu to co innego bo nalezy odczekac jakis czas ale po samoistnym nie ma sie co martwic tylko cieszyc..:-D

Jejku dziewczyny jutro wizyta u ginekologa juz sie tak denerwuje ze szok nie wiem czy dzis usne,trzymajcie kciuki zeby bylo wszystko OK!!!!!!!!!!!!

witam ja poroniłam i za miesiąc zaszłam w ciąże a teraz mam 10 miesiecznego zdrowego synka a ciaza przebiegala prawidlowo, myslalal wtedy ze to niemozliwe zeby tak szybko zajsc w ciaze ale mozliwe. powodzenia i bedzie dobrze

Dziewczyny jestem MEGA szczesliwa lekarz powiedzial ze jednak bede Mama tyolko mam sie nie denerwowac i nastepna wizyta 13 listopada wtedy zrobi usg i moze uda sie okreslic wiek plodu bo stwierdzil ze teraz jest jeszcze za wczesnie a po poronieniu ni mialam miesiaczki wiec ciezko jest mu cokolwiek powiedziec,teraz bede czekac do kolejnej wizyty,dostane karte upragniona ciazy,skier na badania i mam tylko wielka nadzieje ze cale 9 miesiecy bedzie spokojne

Gratuluje i zdrówka dla Was obojga a może nawet trojga - to by było szczęscie co :P

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

odżywianie w ciąży