Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Podnoszenie kwalifikacji

11 minut temu

Sklep internetowy

55 minut temu

Biznes

59 minut temu

tabernakula sklep

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Umowa zlecenie a ciąża

27 wrz 2013 - 17:02:36

Cześć dziewczyny ;) nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, a może któraś z was była w podobnej sytuacji. Jestem dopiero w 6 tygodniu ciąży i pracuję na umowę-zlecenie (umowa do 30.09.2014), termin porodu wyznaczony jest na 26.05.2014, czyli łapię się w czasie trwania umowy. Jednocześnie jestem ubezpieczona na mojego tatę (świadczenia zdrowotne) i w związku z tym chciałam się dowiedzieć czy coś mi przysługuje, jakiś zasiłek czy mogę iść na zwolnienie itd? Czy muszą być odprowadzane dodatkowo składki chorobowe? Czy któraś z was ma doświadczenie w takich sprawach?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

Umowa zlecenie a ciąża

27 wrz 2013 - 17:16:30

Umowa zlecenie to umowa cywilnoprawna i nie mają do niej zastosowania przepisy prawa pracy.

niezweryfikowana
Posty: 865
Ostrzeżenia: 1/5

Umowa zlecenie a ciąża

27 wrz 2013 - 19:44:25

Miałam podobną sytuacje warunkiem by mieć płacony zasiłek chorobowy jest opłacanie co najmniej przez 3 miesiące dobrowolnych składek ubezpieczenia chorobowego, a żeby macierzyńskie mieć płacone to musisz mieć umowe przynajmniej do dnia porodu. Na 100% jestem pewna ja miałam płacone a obecnie jestem od 30 sierpnia na macierzyńskim :) Z Tym, że ja na umowie miałam 800zł i z tego mi naliczali i l4 i macierzyński. (mimo, że zarabialam wiecej o 100%)

Umowa zlecenie a ciąża

27 wrz 2013 - 19:53:01

tak jak pisze nataliau90, musisz mieć opłaconą składkę na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe

Umowa zlecenie a ciąża

27 wrz 2013 - 20:37:48

ja miałam wypłacane l4 i macierzyńskie ale miałam odprowadzaną składkę chorobową. Jakbyś się teraz zdecydowała na taką składkę to po 3 miesiącach możesz iść na l4 i później mieć macierzyńskie

Umowa zlecenie a ciąża

27 wrz 2013 - 21:51:38

Tak jak piszą dziewczyny. Musisz się dobrowolnie zgłosić do opłacania składki chorobowej. Nie będziesz miała problemu ze zwolnieniem i macierzyńskim ;)

Umowa zlecenie a ciąża

02 paź 2013 - 16:40:18

O to dobrze wiedzieć :) wielkie dzięki za pomoc! :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Brak miesiączki!Co myślicie?