Obecnie rozmawiamy o:

świetna restauracja

gorący temat

hurtownia elektryczna

dzisiaj o 22:38

szkoła nauki jazdy

dzisiaj o 22:37

Angielski

dzisiaj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

dzisiaj o 18:57

transport i spedycja

dzisiaj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam jak w temacie mam 10- miesięcznego synka.

Tydzień temu byłam u lekarza ponieważ dziecko miało straszną chrypę i aż piszczało.. lekarka powiedziała że gardło czyste wszystko okej i nie potrzebnie przychodziłam obstawia dziwne ząbkowanie.

od 2ch dni mały sypia w dzień łącznie 3-4h czasami krócej a w nocy nie chce mu się spać i nie śpi 3 godziny chce się bawić ale jest bardzo marudny i przez ten czas jego sen za dnia to 2h i płacz wymuszanie....

także od 2ch dni raz dostaje w dzień gorączki podaje mu lek i znika ale przy gorączce 39 st. potrafi się śmiać... a na noc daje czopek to jeszcze nie miał gorączki nawet jak nie chciał spać te 3 godziny w nocy...


lekarka sądzi że to ząbkowanie troche dziwne i od tych 2ch dni chrypa mu zeszła a zostało bezsenność marudzenie i gorączka.


OBJAWY:

-zabawa na maxa jedynie jak mu coś zabronisz to ryk i tak w kółko
- bawi się po 5 h a zasypia na 20 min i jest wyspany
-od 2 ch dni gorączka tylko za dnia
-od 2 ch dni bezsenność (tak mało śpi a nie chce spać w nocy)
- lekki kaszel ale sporadycznie może 3 kasznięcia za dnia
-nie chce jeść zupek obiadów tylko butelka
- i jeszcze na dodatek dostał poparzenia od pieluszki przez co jak mu się smaruje to strasznie płacze.
-cały czas chce chodzić (jeszcze za ręke z kimś) a jak nie będziesz z nim chodzić to ryk bo nie zajmie sie sobą.
- mało pije i je potrafi wypić wody z 150 ml a mleka z całego dnia z 350 ml

masakra inne ząbki przechodził tylko jeden dzien z gorączką a ma jak na razie 4 zęby dlugo mu wychodziły.

Wszystko możliwe, że kolejne ząbki mu idą, nie wiem jak u Ciebie ale u mnie są upały więc mój maluszek 10- miesięczny bardzo mało mleka teraz pije, ma kiepski apetyt. Ale nawet dorosłym nie chce się nic jeść w taki skwar.

tak Aga ale to dziecko jest inne teraz na każdym kroku płacze... teraz mąż go usypia dałam mu czopek to dopiero teraz od 11.30 poszedł spać dziś spał mi 2h nie całe z dnia nie umie a w nocy nie chce...napewno upaly też swoje robią... ale jednak coś mu jest sam od siebie nie ma gorączki a na dworze jest po 16 i ma czapkę

Hej co mu podawałaś na tą chrypę?Moja ma 5 miesięcy i taką chrypę, ze prawie głos straciła, do lekarza w czwartek się wybieram

1. Jak go ubierasz na noc ? Mój w te upały to w samym pampersie i bez przykrycia przy otwartym oknie śpi (inaczej właśnie się wybudza).
2. Na odparzenie dużo naguskuj (nawet parę godzin dziennie), myj dupkę wodą (pod kranem) i lekko zasypuj mąką ziemniaczaną.
3. Niespanie i niejedzenie z gorączką to pewnie ząbki - trzeba przetrzymać, a na upały polecam podawanie lekko chłodnych jogurtów i deserków (dodatkowa ulga dla dziąsełek).
4. Masz aktywne dziecko, które już chce chodzić i narzekasz? Kup mu basenik, napuść wody, daj pchacz (lub jeździk), kup autko na akumulator lub cokolwiek co się rusza, gra i niech to gania - jest wiele sposobów aby zająć takiego malucha.

tantum verde spray i po 3-4 dniach przeszło ale mi lekarka gadała że to na zęby
1. śpi w samej pieluszce, przy otwartym oknie nie przykryty
2. co do pupy to używam sudecremu i lata na placu bez pieluszki
3. dziś przebudził się o 1 i strasznie jęczał dałam mu drugi czopek na ząbkowanie i spał do 6 zasnął po 20 min
4.ma basenik ale nie chce w nim siedzieć, nie lubi widocznie wody bo ucieka i chce płakać a wszyscy odradzali mi chodzików ,
mi już samej jest ciężko chodzić cały czas z nim bo jestem w ciąży a objawów multum przy młodym tego nie miałam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-07 11:04 przez perelka99999.

Na odparzeia najlepsza maka zimniaczana,a chodziki wiadomo ze nie sa najlepsze ale za to super jest pchacz, poszukaj na interecie czy na szafce uzywanego.

perelka99999 nie myl chodzika:

z pchaczem:
O ile pierwsze faktycznie są niezalecane (pomimo drobnego faktu że cały zachód na tym jeździ i jakoś problemów z postawą i chodzeniem nie ma), o tyle pchacze i jeździki:
to bardzo fajna sprawa dla ruchliwego dziecka.

Z basenikiem faktycznie niefajnie - może spróbować na basen? W te upały sama odpływam, więc jak tylko mogę małego nad wodę biorę. Może jak zobaczy że mama też się moczy to się przekona.

O to spanie pytałam bo u nas wciąż popularne jest przegrzewanie dzieci (sama mam znajomą której córeczka teraz śpi w pajacu i śpiworku)..

Na to niespanie to bym się przeszła do lekarza, bo może mu jednak nie tylko ząbki przeszkadzają.

BTW. Czopki na ząbkowanie to Viburcol?

dokładnie 20 min i dziecko mi zasnęło o tych czopkach jeden dostał o 21 potem obódził się przed 2 i dostał kolejny

ja sie niby nie znam ale nie za duzo dajesz tych czopków? moze sie myle, niewiem ale ja przez 3 lata nie dalam jeszcze ani jednego a tez byly ciezkie noce.
jesli rzeczywiscie tak ciezko spi to poradz sie innego lekarza



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-07 16:25 przez _MaRtyNiiiA_.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Swędząca wysypka w ciąży