Obecnie rozmawiamy o:

motywacja na diecie

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ciąża, PZU, a praca 2013

28 lip 2013 - 07:38:14

Witam dziewczyny mam do was pytanie może któraś wie.

Od ponad 2ch lat pracuje w hurtowni farmaceutycznej 10 miesięcy temu urodziłam synka i teraz jestem w 9 tyg ciąży z następnym bobasem ( nie nie planowaliśmy, brałam tabletki regularnie, a jednak.... nie wiem jak to się stało, ani razu nie zapomniałam ... no i będzie bobasek) umowę w prascy miałąm na 2 lata teraz miałam od września 2013 dostać umowę na stałe i stanowisko wyżej popracowałam tak 3 miesiące obecnie jestem od miesiąca na l4 ale z tego powodu że lekarz mi zabrania chodzić bo się zle czuje a po za tym jestem za wcześnie po cesarce jak na drugie dziecko.... wiem według prawa że muszą mi przedłużyć umowę do dnia porodu potem również należy mi się urlop macierzyński oraz płaciłam składki na ubezpieczenie grupowe PZU i za szpital od 3 dni wypłacą mi i za urodzenie dziecka (mi i mojemu mężowi bo ubezpieczyłam go już rok temu ze mną)

CZY MOGĘ UBEZPIECZYĆ SIĘ W INNEJ UBEZPIECZALNI ŻEBY DOSTAĆ DWA RAZY ZA URODZENIE DZIECKA? MI TAK ZNAJOMI DORADZAJĄ,ŻE TEŻ CHCIELI SIĘ TAK UBEZPIECZYĆ ALE NIE MIELI JUŻ CZASU NA TO ... WIEM ŻE JEST 6 MIESIĘCY KARENCJI

Ciąża, PZU, a praca 2013

28 lip 2013 - 13:10:03

teraz w wielu przypadkach karencja trwa 9 mies. , celowe działanie oczywiście , bo mało kto dowiaduje się w pierwszym miesiącu ,że jest w ciąży.

Ciąża, PZU, a praca 2013

28 lip 2013 - 22:30:32

Ja wlasnie ubezpieczylam meza bo planujem dziecko i karencja niestety 9,5 miesiaca wiec raczej nici z twojego drugiego ubezpieczenia

Ciąża, PZU, a praca 2013

28 lip 2013 - 23:08:34

tez mi się wydaje, że karencja jest dłuższa, inaczej wszyscy by się ubezpieczali w kilku TU

Ciąża, PZU, a praca 2013

29 lip 2013 - 10:10:55

z reguły wszędzie jest karencja 9 miesięcy - wiadomo logiczne działanie ubezpieczycieli, ale warto popytać czasami mają coś w rodzaju "promocji" i karencja jest krótsza

Ciąża, PZU, a praca 2013

29 lip 2013 - 10:58:29

Rodziłam dwa lata temu i dokładnie obadałam ten temat. Niestety jest dwóćh, a bynajmniej było, ubezpieczycieli, którzy ubezpieczją z tytułu urodzenia dziecka. Jeden oboje rodziców a drugi tylko jedno i niestety trzeba sie ubezpieczać przed ciążą!

Ciąża, PZU, a praca 2013

29 lip 2013 - 11:18:34

666kasja szczerze to nie spotkałam jeszcze ubezpieczyciela , który nie miałby w swojej ofercie wypłaty za urodzenie dziecka

jak rodziłam to pamiętam , że też szukałam firm, które nie mają okresu karencji
znalazłam firmę, która miała okres karencji 6 miesięcy więc warto szukać
w PZU jestem ubezpieczona od lat - tam jest 9 miesięcy karencji, ubezpieczyłam też męża bo planowaliśmy kolejne dziecko
natomiast u mojego mężą w pracy mają możliwośc ubezpieczenia się w firmie, która nie ma żadnego okresu karencji i tam mamy zamiar się ubezpieczyć z miesiąc przed porodem

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

glukoza wyniki-dobre??