Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

operacja oczu

4 minuty temu

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Obawy przed planowaną ciążą

27 cze 2013 - 23:25:05

Zacznę od tego, że mam 26 lat.
Skończone studia i mieszkam na swoim (wynajętym).
Mam faceta od 5 lat (jesteśmy zaręczeni).
Od pewnego czasu rozmawiamy o dziecku. Mój narzeczony bardzo chce je mieć.
Ja natomiast mam wiele obaw. Chcę i nie chcę jednocześnie. Boję się jak to będzie, czy dam radę, czy będę dobrą matką czy poradzimy sobie finansowo.
Zastanawiam się czy przez te obawy powinnam jeszcze zastanowić się nad posiadaniem dziecka?
Czy to może normalny strach przed nieznanym?
Czy Wy - matki też miałyście takie obawy??

Nie liczę na odpowiedzi "zajdź" , "nie zachodź". Chcę tylko poznać zdanie innych.

Obawy przed planowaną ciążą

28 cze 2013 - 08:00:23

Kiedyś ze znajomymi rozmawialiśmy na ten temat i doszliśmy do wniosku, że tak naprawdę nie da się w 100% przygotować na dziecko - zawsze pojawią się wątpliwości.. a to mogliśmy jeszcze poszaleć, a to może dorwać najpierw lepszą pracę, większe mieszkanie, oszczędności, czy na pewno damy sobie radę i wiele innych. Zwłaszcza teraz, gdy jest problem z pracą, zarobki w wielu miejscach trudno nazwać zarobkami, przedszkola i żłobki drogie, o utrzymaniu malucha nie wspomnę.

Taki strach jest całkiem naturalny, w końcu to poważna decyzja, która zmienia całkowicie wasze życie na zawsze i nie ma od tego odwołania (teraz z perspektywy matki mogę dodać że wcale nie jest lepiej, ani gorzej, po prostu inaczej). Szczerze to nie bardzo rozumiem ludzi, którzy wątpliwości nie mają ("chcemy dziecka, teraz zaraz bez względu na okoliczności i konsekwencje";).

Obawy przed planowaną ciążą

28 cze 2013 - 08:57:45

to bardzo normalny strach :)
nigdy nie bedziesz w 100% gotowa na dziecko bo nigdy nie przewidzisz wszystkiego.
Ja jestem w nieplanowanej aczkolwiek chcianej ciąży .
Bałam się strasznie , ale jakos idzie - wszystko dla dziecka juz mam i jakos nie odczułam bardzo tego finansowo - ciuszki z lumpów , łózeczko od znajomych. jedyne co odmówiłam sobie paru rzeczy a kupuje dla dziecka.
uważam , czuje ze bede dobra matką :) tak samo jak mój narzeczony dobrym ojcem.
troszke wyrzeczeń i wszystko bedzie cacy :)

a strach jest zawsze :) , ale przechodzi szybko

nie kupuj wszystkiego nowego - nie warto- w lumpeksach jest masa ciuszków jak nówki sztuki za grosze. w komisach dzieciecych znajdziesz wszystko wiele taniej.

btw. jak chcesz pogadać to zapraszam :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-28 09:15 przez myszkins.

Obawy przed planowaną ciążą

28 cze 2013 - 10:52:49

myszkinis - jeszcze jesteś w ciąży, prawdziwe wydatki (i wyrzeczenia) dopiero przed tobą ;)

Obawy przed planowaną ciążą

28 cze 2013 - 10:54:55

Cytat
Deirdre
myszkinis - jeszcze jesteś w ciąży, prawdziwe wydatki (i wyrzeczenia) dopiero przed tobą ;)
wiem o tym , ale pocieszam się że skoro moja przyjaciółka dała rade z trojaczkami to ja z jednym sobie na pewno poradzę :)

Obawy przed planowaną ciążą

28 cze 2013 - 11:49:20

znakomite i dojrzałe jest już to-że myslisz odpowiedzialnie i zastanawiasz się czy zdołasz wyzwaniu i zadaniu bycia matką....wiele ludzi po fakcie zastanawia się-...jak juz dziecko jest w drodze...wiec stwierdzam,że wzorowo i na medal dasz sobie radę w nowej roli:)::)

Obawy przed planowaną ciążą

28 cze 2013 - 12:12:07

myszkinis - pewnie że dacie. A jeden uśmiech rekompensuje wszystko (albo prawie wszystko ;)).

Obawy przed planowaną ciążą

03 lip 2013 - 16:35:17

witam :) moj mąż tez bardzo chciał dzidzusia , a ja nie bardzo poniewaz nie pracuje i jakos nie czułam się gotowa . W kwietniu okazało sie ze jestem w ciazy , jak sie dowiedzialam to plakalam ( chcialam zeby to sie stalo jak prace znajde ) ,ale pózniej moglam stracic dziecko i to mnie przeraziło ,płakałam i bardzo sie bałam o tą fasolke . Teraz jest juz dobrze, wiem ze sobie poradze i ciesze sie ze mam tego małego motylka w brzuchu . Myśle ze jakbym sie zabezpieczała z mezem i zaszlabym jak bede gotowa to miałabym chyba 40 lat ..bo nigdy nie ma odpowiedniego czasu na dziecko . Dziecko nie musi miec wszystkiego nowego ( ja wozek odkupuje , łozeczko mam po mężu tylko je pomalujemy , ubranka kupuje w lumpku nie chodzi o to ze nie mamy kasy ale po co nowe dziecko raz dwa wyrosnie ) najwazniejsze zeby dziecko bylo kochane

Obawy przed planowaną ciążą

03 lip 2013 - 18:08:54

Mam takie samo zdanie co dziewczyny. Też jestem w ciąży , co prawda mam "tylko" 20 lat i ciąża nie była planowana , ale bardzo się cieszę ,że będę miała córeczkę. Co do finansów , przed zajściem w ciążę pracowałam , teraz jestem na zwolnieniu , ale pieniążki dalej są , partner też zarabia , więc myślę finansowo nie będzie źle. Ciuszki możesz kupować w SH , w Pepco są też tanie i bardzo ładne ubranka , wózek i łóżeczko można kupić używane w dobrym stanie nie wydając majątku. Tak naprawdę dużo jest promocji np. na pampersy , kosmetyki pielęgnacyjne dla dzieci itp. trzeba tylko dobrze się orientować , nie wszystko musi być nowe i markowe , bo metka nie zawsze świadczy o super jakości .

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Mamy w 15tygodniu ciąży. Ruchy dziecka,samopoczucie,apetyt.