Obecnie rozmawiamy o:

Budowa domu

gorący temat

Podnoszenie kwalifikacji

40 minut temu

Sklep internetowy

godzinę temu

Biznes

godzinę temu

tabernakula sklep

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jaki kwas foliowy

26 cze 2014 - 12:25:37

Moje wszystkie znajome brały Folik dlatego polecają mi go teraz żebym zaczęła brać jeszcze przed zajściem w ciążę. One brały go z zalecenia lekarzy, którzy mówią, że jest to lek a nie suplement i jest to bardzo istotne. Wypróbujemy w takim razie :)

Jaki kwas foliowy

27 cze 2014 - 10:16:22

ja biore symnatal pro baby: http://symnatalprobaby.pl/ - to jest suplement i zawiera dzienna zalecana dawke kwasu foliowego, ale oprocz tego ma tez inne mikroelementy potrzebne kobiecie bedacej w ciazy lub sie o nia starajace. Wole wiec przyjmowac juz taki pelny komplet witamin, a nie sam kwas.

Jaki kwas foliowy

09 lip 2014 - 07:39:44

Ja polecam Femibion,zawiera metafolinę i także inne pierwiastki wskazane dla rozwoju dziecka.

Jaki kwas foliowy

14 lip 2014 - 09:35:48

Dziewczyny, ja biorę kompleks wit B, kwas foliowy to inaczej B9, są to naturalne witaminy Puritan's, 250 tabl aż. Chyba mogę w tej postaci brać? Jestem chora i suplementacja w moim przypadku jest bardzo ważna i biorę te tabletki od pół roku, a od 3 miesięcy staramy sie z chłopakiem o dziecko.

Jaki kwas foliowy

16 lip 2014 - 02:29:35

Mi ginekolog dał femibion, bo ma metafoline, kwas foliowy nie wszystkie kobiety przyswajają przecież.

Jaki kwas foliowy

22 lip 2014 - 14:51:43

Ja brałam kwas foliowy firmy Ambio. Teraz, gdy jesteśmy już w ciąży, biorę Vita-miner + DHA. Tylko te tabletki i kapsułki jestem w stanie przełknąć.
W pierwszej ciąży łykałam Folik.

Jaki kwas foliowy

09 sie 2014 - 12:08:24

FOLIK -tak mi doradzono i własnie to łykam :)
zapraszam do mnie: http://wyprawaciezarowka.blog.pl/
Pozdrawiam!

Jaki kwas foliowy

10 wrz 2014 - 17:09:41

ja biorę KWAS FOLIOWY /APTEO/ ;)

Jaki kwas foliowy

10 wrz 2014 - 20:01:07

Femibion

Jaki kwas foliowy

16 wrz 2014 - 09:58:34

Folik to trzeba zacząć brać w czasie antykoncepcji bo wtedy ma się największe braki kwasu foliowego, pigułki anty zaburzają wchłanianie folianów i koniecznie trzeba je uzupełniać.

niezweryfikowana
Posty: 86
Ostrzeżenia: 3/5

Jaki kwas foliowy

29 paź 2014 - 18:08:41

Dokładnie kwas foliowy to w ogóle powinna brac każda kobieta, która jest w wieku rozrodczym i może jej sie przytrafić ciąża :) Generalnie w trakcie antykoncepcji hormonalnej tez jest polecany i tym palącym też. Ja zakupiłam sobie Folik i biore razem z tabletkami anty - to dodatkowy koszy ok 5zł na mieciac, wiec niewiele :)

Jaki kwas foliowy

16 lis 2014 - 21:26:27

dlaczego ogrniczac sie tylko do kwasu foliowego? przeciez wazne sa tez inne witaminy i tu np swietnie sie sprawdza prenalen z dha, ktory ma tez inne wazne mineraly. A co do stosowania, to mozna go brac do konca karmienia piersia:)

Jaki kwas foliowy

18 lis 2014 - 01:28:36

Jeżeli ma się defekt enzymatyczny, a szansa jest dość spora, gdyż posiada go połowa kobiet to sam kwas i tak nic nie da. Bezpieczniej łykać metafolinę i mieć pewność, że się dostarcza odpowiednią ilość kwasu.

Jaki kwas foliowy

09 gru 2014 - 16:45:00

Jak to nic nie da? Przecież syntetyczny kwas foliowy w formie oczywiście leku, wchłania się w całości to o czym tu mowa...

Jaki kwas foliowy

01 mar 2015 - 12:16:16

Suplementacja witaminami powinna być stosowana tylko i wyłącznie po konsultacji z lekarzem, a nie na własną rękę. Kwas foliowy powinno przyjmować się w czystej postaci, i nie w formie suplementu a leku (właśnie jak wcześniej wspominały dziewczyny, np. Folik :) ). Niektóre panie nałykają się jakichś mieszanek witaminowych a później mówią, że to kwas foliowy daje jakieś straszliwe dolegliwości... trzeba pamiętać, że takie witaminy można przedawkować! szczególnie wit. A, które z kolei zwiększa ryzyko wad wrodzonych u dziecka.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Tak wczesne objawy ciąży ????