Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.211
Ostrzeżenia: 1/5

Jaki kwas foliowy

22 sie 2013 - 16:46:01

cześć:)

ja na początku ciazy brałam folik :) polecam :)
albo Acidum Felicium czy jakos tak -ale z tego co kojarzę to jest na receptę:)

dziewczyny pomózcie - http://szafiarenka.pl/91/7356052/pilnie-kupie.html#msg-7356052

zweryfikowana
Posty: 600
Ostrzeżenia: 3/5

Jaki kwas foliowy

09 wrz 2013 - 09:04:02

Mój gin mówi, że przyswojenie odpowiedniej ilości folianów z diety jest nierealne. Niestety kolega technolog żywienia to potwierdza. O ile na co dzień (w przypadku kobiety nie będącej w ciąży i nie planującej i przy naprawdę zdrowej diecie) może to wystarczyć, o tyle w przypadku ciąży czy starań już nie, bo wtedy zapotrzebowanie jest większe.

Jaki kwas foliowy

12 wrz 2013 - 21:19:27

Zapotrzebowanie napewno większe potrzebne ale i konieczne. Najgorsze jest to że zwykłe foliany nie są tak łatwo przyswajane przez organizm. Nie chodzi mi te z pożywienia, bo to jednak ilość mała ale te w suplementach dla kobiet w ciąży. I trzeba naprawdę dobrze z głową je dobierać.

Jaki kwas foliowy

12 wrz 2013 - 21:39:36

Czarna, twój gin ma rację, bo foliany zazwyczaj giną podczas gotowania albo w ogóle lubią się ulotnić dlatego zawsze będzie ich brakowało w organizmie i trzeba uzupełniać biorąc folik na przykład.

Jaki kwas foliowy

14 wrz 2013 - 18:44:48

Ja jestem tydzien po poronieniu lekarz stwierdzil ze prawdopodonie to przez FOLIK poniewaz moj ortganizm nie przyswajal pelnej dawki kwasu potrzebnej do prawidlowego wzrostu i rozwoju płodu.Pan doktor powiedzial ze coraz wiecej kobiet ma taka przypadlosc,to co ze rodzilam ponad 5 lat temu i bylo ok,powiedzial ze organizm sie zmienia i przez 5 lat moglo sie we mnie tyle wewnatrz pozmieniac ze nie toleruje do konca wlasnie kwasu foliowgo.Poprosil zebym kupila FEMIBION NATAL 1 ze tam oprocz wiekszej ilosci kwasu foliowego sa dodatkowe substancje dajace grwarancje w 100% ze cala dawka kwasu foliowego dotrze tam gdzie ma dotrzec.Takze od grudnia zaczynam sie starac o nastepne dziecko ale w pon kupuje w aptece to co lekarz zalecil i zobaczymy



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-14 18:47 przez hawanka81.

zweryfikowana
Posty: 600
Ostrzeżenia: 3/5

Jaki kwas foliowy

19 wrz 2013 - 12:02:10

hawanka81, współczuję i życzę owocnych starań.

Co do tej przypadłości, o której mówisz, to słyszałam, że na dzień dzisiejszy nawet połowa kobiet może ją mieć, jest to defekt enzymatyczny, który nie pozwala przetworzyć folianów w organizmie do takiej formy, która może być wykorzystana.

Jaki kwas foliowy

19 wrz 2013 - 15:02:13

Ja w czasie starań i na początku ciąży łykałam Folik, nie zauważyłam problemów z przyswajaniem;). A mój portfel był mi wdzięczny.

niezweryfikowana
Posty: 572
Ostrzeżenia: 6/5

Jaki kwas foliowy

20 wrz 2013 - 16:22:44

hawanka81 wystraszyłaś mnie nie na żarty! Spodziewam się trzeciego dziecka i zawsze do tej pory brałam Folik. Twój wpis nie dawał mi spokoju i wieczorem zadzwoniłam do mojej ginekolog, która mnie uspokoiła, powiedziała że Folik to lek, czyli musiał być przebadany, więc coś chyba się nie zgadza, bo to nie jest suplement diety. Poza tym jak powiedziała mi moja ginekolog poronienia się zdarzają, ale nie wiązałaby tego bezpośrednio ze stosowaniem Folika. A robiłaś przed zajściem w ciążę komplet badań ginekologicznych, endokrynologicznych? Może warto zrobić komplet badań i zobaczyć gdzie tkwi przyczyna… zwłaszcza jeśli planujesz dalej się starać o dzidziusia. Trzymam kciuku za Ciebie.

Jaki kwas foliowy

20 wrz 2013 - 16:39:21

hawanka Twój lekarz jest niepoważny twierdząc, że poroniłaś przez kwas foliowy. Z całym szacunkiem dla Twojej ciężkiej sytuacji (bardzo współczuję :( )ale kwas się właśnie bierze po to aby nie poronić. Dzienną dawką, którą trzeba przyjmować jest 0,4mg a dopiero kobiety, które urodziły już dziecko z wadą cewy nerwowej, powinny spożywać 10 krotnie większą dawkę i to tylko pod kontrolą lekarską!!

Jaki kwas foliowy

02 paź 2013 - 11:23:48

Jak lekarz tak pochopnie może postawić diagnozę zrzucając winę na Folik, przecież ten kwas foliowy to lek i jest w ciąży niezbędny. Zmień lekarza kochana bo syntetyczny kwas foliowy wchłania się w całości.

Jaki kwas foliowy

08 paź 2013 - 09:55:16

My dopiero zaczynamy starać się o dziecko i ja biore Femibion Natal 1 - zestaw witamin.

Jaki kwas foliowy

10 paź 2013 - 16:50:06

Ja tam jestem zwolenniczką leków a nie suplementów i nie mieszam witamin z kwasem foliowym, bo te 0,4 mg folika powinno być jednak codziennie zażywane

zweryfikowana
Posty: 600
Ostrzeżenia: 3/5

Jaki kwas foliowy

22 gru 2013 - 20:22:04

Cytat
rivena
Jak lekarz tak pochopnie może postawić diagnozę zrzucając winę na Folik, przecież ten kwas foliowy to lek i jest w ciąży niezbędny. Zmień lekarza kochana bo syntetyczny kwas foliowy wchłania się w całości.
tego nie wiesz... badań się nie robi, a okazuje się, ze nawet połowa kobiet może w ogóle nie przyswajać kwasu foliowego, ze względu na defekt enzymatyczny.

Jaki kwas foliowy

04 sty 2014 - 15:46:14

Wiele moich koleżanek przed i w ciąży przyjmowało właśnie Folik i urodziły zdrowe dzieci, ale czytałam że kwas foliowy przyjmowany z innymi lekami może wchodzić w interakcje i upośledzać jego wchłanianie, ale tylko w tym wypadku. Nie sądzę żeby kwas foliowy zaszkodził kobiecie i przez niego poroniła, a swoją drogą dlaczego lekarz zaleca Femibion Natal 1 skoro to jest suplement diety...

Jaki kwas foliowy

04 sty 2014 - 16:43:08

Folik

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Tuchola porodówka