Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jaki kwas foliowy

26 cze 2014 - 12:25:37

Moje wszystkie znajome brały Folik dlatego polecają mi go teraz żebym zaczęła brać jeszcze przed zajściem w ciążę. One brały go z zalecenia lekarzy, którzy mówią, że jest to lek a nie suplement i jest to bardzo istotne. Wypróbujemy w takim razie :)

Jaki kwas foliowy

27 cze 2014 - 10:16:22

ja biore symnatal pro baby: http://symnatalprobaby.pl/ - to jest suplement i zawiera dzienna zalecana dawke kwasu foliowego, ale oprocz tego ma tez inne mikroelementy potrzebne kobiecie bedacej w ciazy lub sie o nia starajace. Wole wiec przyjmowac juz taki pelny komplet witamin, a nie sam kwas.

Jaki kwas foliowy

09 lip 2014 - 07:39:44

Ja polecam Femibion,zawiera metafolinę i także inne pierwiastki wskazane dla rozwoju dziecka.

Jaki kwas foliowy

14 lip 2014 - 09:35:48

Dziewczyny, ja biorę kompleks wit B, kwas foliowy to inaczej B9, są to naturalne witaminy Puritan's, 250 tabl aż. Chyba mogę w tej postaci brać? Jestem chora i suplementacja w moim przypadku jest bardzo ważna i biorę te tabletki od pół roku, a od 3 miesięcy staramy sie z chłopakiem o dziecko.

Jaki kwas foliowy

16 lip 2014 - 02:29:35

Mi ginekolog dał femibion, bo ma metafoline, kwas foliowy nie wszystkie kobiety przyswajają przecież.

Jaki kwas foliowy

22 lip 2014 - 14:51:43

Ja brałam kwas foliowy firmy Ambio. Teraz, gdy jesteśmy już w ciąży, biorę Vita-miner + DHA. Tylko te tabletki i kapsułki jestem w stanie przełknąć.
W pierwszej ciąży łykałam Folik.

Jaki kwas foliowy

09 sie 2014 - 12:08:24

FOLIK -tak mi doradzono i własnie to łykam :)
zapraszam do mnie: http://wyprawaciezarowka.blog.pl/
Pozdrawiam!

Jaki kwas foliowy

10 wrz 2014 - 17:09:41

ja biorę KWAS FOLIOWY /APTEO/ ;)

Jaki kwas foliowy

10 wrz 2014 - 20:01:07

Femibion

Jaki kwas foliowy

16 wrz 2014 - 09:58:34

Folik to trzeba zacząć brać w czasie antykoncepcji bo wtedy ma się największe braki kwasu foliowego, pigułki anty zaburzają wchłanianie folianów i koniecznie trzeba je uzupełniać.

niezweryfikowana
Posty: 86
Ostrzeżenia: 3/5

Jaki kwas foliowy

29 paź 2014 - 18:08:41

Dokładnie kwas foliowy to w ogóle powinna brac każda kobieta, która jest w wieku rozrodczym i może jej sie przytrafić ciąża :) Generalnie w trakcie antykoncepcji hormonalnej tez jest polecany i tym palącym też. Ja zakupiłam sobie Folik i biore razem z tabletkami anty - to dodatkowy koszy ok 5zł na mieciac, wiec niewiele :)

Jaki kwas foliowy

16 lis 2014 - 21:26:27

dlaczego ogrniczac sie tylko do kwasu foliowego? przeciez wazne sa tez inne witaminy i tu np swietnie sie sprawdza prenalen z dha, ktory ma tez inne wazne mineraly. A co do stosowania, to mozna go brac do konca karmienia piersia:)

Jaki kwas foliowy

18 lis 2014 - 01:28:36

Jeżeli ma się defekt enzymatyczny, a szansa jest dość spora, gdyż posiada go połowa kobiet to sam kwas i tak nic nie da. Bezpieczniej łykać metafolinę i mieć pewność, że się dostarcza odpowiednią ilość kwasu.

Jaki kwas foliowy

09 gru 2014 - 16:45:00

Jak to nic nie da? Przecież syntetyczny kwas foliowy w formie oczywiście leku, wchłania się w całości to o czym tu mowa...

Jaki kwas foliowy

01 mar 2015 - 12:16:16

Suplementacja witaminami powinna być stosowana tylko i wyłącznie po konsultacji z lekarzem, a nie na własną rękę. Kwas foliowy powinno przyjmować się w czystej postaci, i nie w formie suplementu a leku (właśnie jak wcześniej wspominały dziewczyny, np. Folik :) ). Niektóre panie nałykają się jakichś mieszanek witaminowych a później mówią, że to kwas foliowy daje jakieś straszliwe dolegliwości... trzeba pamiętać, że takie witaminy można przedawkować! szczególnie wit. A, które z kolei zwiększa ryzyko wad wrodzonych u dziecka.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Tak wczesne objawy ciąży ????