Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 598
Ostrzeżenia: 3/5

Jaki kwas foliowy

27 cze 2013 - 21:32:24

Za jakiś czas planujemy zacząć starać się o drugie dziecko, chciałabym zacząć już teraz brać kwas foliowy, ale czytałam, że sporo kobiet ma problemy z jego wchłanianiem, a badań się chyba na to nie robi, więc chciałabym jakiś taki mocno przyswajalny. Jaki Wy brałyście i jaki polecacie? Nie musi być sam kwas foliowy, mogą być też inne witaminy, na pewno warto organizm nasycić wszystkim, co dobre i potrzebne :)

Jaki kwas foliowy

27 cze 2013 - 22:19:00

ja brałam kwas foliowy FOLIK nie szukałam jakiś drogich i specjalnych on był tani kosztował chyba 8 zł i udało się za pierwszym razem :):) znajoma też brała i po dwóch miesiącach były 2 kreseczki

Jaki kwas foliowy

27 cze 2013 - 22:29:29

Przyjmowałam FOLIK - 3 ciąże i trójka cudownych dzieciaczków:)))

Jaki kwas foliowy

28 cze 2013 - 06:18:29

Ja też brałam FOLIK. Nie słyszałam o problemach z wchłanianiem się.

Jaki kwas foliowy

28 cze 2013 - 08:54:33

folik

Jaki kwas foliowy

28 cze 2013 - 09:29:30

Folik :)

Jaki kwas foliowy

14 lip 2013 - 11:21:30

Dziewczyny jeżeli nie wzięłam wczoraj Foliku to mam dzisiaj wziąć dwa? Mam wyrzuty a po prostu zapomniałam

Jaki kwas foliowy

14 lip 2013 - 11:47:29

Też brałam folik:)
annmaed na Twoim miejscu bym nie brała podwójnej dawki

Jaki kwas foliowy

14 lip 2013 - 12:08:19

Ja brałam Acidum Felicum. Cena - 2 zł a zawartość kwasu foliowego 12 razy większa niż w Foliku. Jest na rceptę więc poproście o to lekarza.

Jaki kwas foliowy

14 lip 2013 - 16:32:47

Folik:)

zweryfikowana
Posty: 598
Ostrzeżenia: 3/5

Jaki kwas foliowy

22 lip 2013 - 10:17:30

Cytat
elokwentna
Ja brałam Acidum Felicum. Cena - 2 zł a zawartość kwasu foliowego 12 razy większa niż w Foliku. Jest na rceptę więc poproście o to lekarza.
wydaje mi sie, że skoro tak duża dawka jest na receptę to nie każdy może ją brać :/

A ja pogadałam z moim lekarzem o moich obawach i zalecił mi już branie witamin dla kobiet w ciąży, femibion natal 1, w składzie mają metafolinę, czyli kwas foliowy gotowy do wykorzystania przez organizm, a nie tylko zwykły kwas foliowy, którego mogłabym nie przyswajać. Jakiś miesiąc mam brać, potem już powoli można zacząć działać, a po 3 miesiącach to już, że tak powiem, pełną parą, bo organizm już na pewno odpowiednio nasycony kwasem foliowym. Te witaminy mam brać do końca 1 trymestru ciąży.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-22 10:18 przez czarna0505.

Jaki kwas foliowy

18 sie 2013 - 14:20:39

Acidum Felicum przypisuje się najczęściej kobietom które już są w ciązy i wcześniej kwasu foliowego nie brały. Femibion jest dobrym preparatem szczególnie właśnie Natal 1 bo zawiera wspomnianą metafoinę łatwiejsza do przyswojenia, a pewnie nie wiecie a dużo kobiet ma problem z przyswajaniem kwasu foliowego.

Jaki kwas foliowy

21 sie 2013 - 23:00:05

Mój lekarz pamiętam mówił mi coś, o problemach z przyswajaniem, o lepszych folianach. Teraz wiem, że chodziło o metafolinę którą kazał mi brać w postaci femibionu.

Jaki kwas foliowy

21 sie 2013 - 23:07:50

pomarańcze, brukselka, kapusta włoska oraz warzywa i owoce będące źródłem beta-karotenu między innymi liście pietruszki, szpinak, cykoria, sałata, pomidory, suche nasiona roślin strączkowych

Jaki kwas foliowy

22 sie 2013 - 15:25:15

Wszystko pięknie gdyby rzeczywiście całość kwasu foliowego z tych warzyw była przez nas przyswajana, a poza tym przez parę miesięcy zaspokajanie potrzeb dziennej dawki kwasu foliowego z artykułów spożywczych moim zdaniem ale niestety jest nierealne. :(

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Obawy przed planowaną ciążą