Obecnie rozmawiamy o:

ABORCJA

gorący temat

transportery taśmowe

32 minut temu

sprawdzony stomatolog

35 minut temu

sklep detailingowy

59 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 598
Ostrzeżenia: 3/5

Jaki kwas foliowy

27 cze 2013 - 21:32:24

Za jakiś czas planujemy zacząć starać się o drugie dziecko, chciałabym zacząć już teraz brać kwas foliowy, ale czytałam, że sporo kobiet ma problemy z jego wchłanianiem, a badań się chyba na to nie robi, więc chciałabym jakiś taki mocno przyswajalny. Jaki Wy brałyście i jaki polecacie? Nie musi być sam kwas foliowy, mogą być też inne witaminy, na pewno warto organizm nasycić wszystkim, co dobre i potrzebne :)

Jaki kwas foliowy

27 cze 2013 - 22:19:00

ja brałam kwas foliowy FOLIK nie szukałam jakiś drogich i specjalnych on był tani kosztował chyba 8 zł i udało się za pierwszym razem :):) znajoma też brała i po dwóch miesiącach były 2 kreseczki

Jaki kwas foliowy

27 cze 2013 - 22:29:29

Przyjmowałam FOLIK - 3 ciąże i trójka cudownych dzieciaczków:)))

Jaki kwas foliowy

28 cze 2013 - 06:18:29

Ja też brałam FOLIK. Nie słyszałam o problemach z wchłanianiem się.

Jaki kwas foliowy

28 cze 2013 - 08:54:33

folik

Jaki kwas foliowy

28 cze 2013 - 09:29:30

Folik :)

Jaki kwas foliowy

14 lip 2013 - 11:21:30

Dziewczyny jeżeli nie wzięłam wczoraj Foliku to mam dzisiaj wziąć dwa? Mam wyrzuty a po prostu zapomniałam

Jaki kwas foliowy

14 lip 2013 - 11:47:29

Też brałam folik:)
annmaed na Twoim miejscu bym nie brała podwójnej dawki

Jaki kwas foliowy

14 lip 2013 - 12:08:19

Ja brałam Acidum Felicum. Cena - 2 zł a zawartość kwasu foliowego 12 razy większa niż w Foliku. Jest na rceptę więc poproście o to lekarza.

Jaki kwas foliowy

14 lip 2013 - 16:32:47

Folik:)

zweryfikowana
Posty: 598
Ostrzeżenia: 3/5

Jaki kwas foliowy

22 lip 2013 - 10:17:30

Cytat
elokwentna
Ja brałam Acidum Felicum. Cena - 2 zł a zawartość kwasu foliowego 12 razy większa niż w Foliku. Jest na rceptę więc poproście o to lekarza.
wydaje mi sie, że skoro tak duża dawka jest na receptę to nie każdy może ją brać :/

A ja pogadałam z moim lekarzem o moich obawach i zalecił mi już branie witamin dla kobiet w ciąży, femibion natal 1, w składzie mają metafolinę, czyli kwas foliowy gotowy do wykorzystania przez organizm, a nie tylko zwykły kwas foliowy, którego mogłabym nie przyswajać. Jakiś miesiąc mam brać, potem już powoli można zacząć działać, a po 3 miesiącach to już, że tak powiem, pełną parą, bo organizm już na pewno odpowiednio nasycony kwasem foliowym. Te witaminy mam brać do końca 1 trymestru ciąży.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-22 10:18 przez czarna0505.

Jaki kwas foliowy

18 sie 2013 - 14:20:39

Acidum Felicum przypisuje się najczęściej kobietom które już są w ciązy i wcześniej kwasu foliowego nie brały. Femibion jest dobrym preparatem szczególnie właśnie Natal 1 bo zawiera wspomnianą metafoinę łatwiejsza do przyswojenia, a pewnie nie wiecie a dużo kobiet ma problem z przyswajaniem kwasu foliowego.

Jaki kwas foliowy

21 sie 2013 - 23:00:05

Mój lekarz pamiętam mówił mi coś, o problemach z przyswajaniem, o lepszych folianach. Teraz wiem, że chodziło o metafolinę którą kazał mi brać w postaci femibionu.

Jaki kwas foliowy

21 sie 2013 - 23:07:50

pomarańcze, brukselka, kapusta włoska oraz warzywa i owoce będące źródłem beta-karotenu między innymi liście pietruszki, szpinak, cykoria, sałata, pomidory, suche nasiona roślin strączkowych

Jaki kwas foliowy

22 sie 2013 - 15:25:15

Wszystko pięknie gdyby rzeczywiście całość kwasu foliowego z tych warzyw była przez nas przyswajana, a poza tym przez parę miesięcy zaspokajanie potrzeb dziennej dawki kwasu foliowego z artykułów spożywczych moim zdaniem ale niestety jest nierealne. :(

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Obawy przed planowaną ciążą