Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 320
Ostrzeżenia: 1/5

CIĄŻA a STUDIA

15 cze 2013 - 17:51:29

proszę o usunięcie tego posta, a najlepiej całego wątku...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-30 19:29 przez oleenkam.

CIĄŻA a STUDIA

15 cze 2013 - 18:50:53

ja bylam w takiej sytuacji:) do tego dojezdzalam 70km na uczelnie! tylko ze niestety nie jest latwo w ciazy i musialam wykorzystac 2dziekanki pod rzad, pierwsza jak bylam jeszcze w ciazy a juz mi bylo ciezko, bo wysiedziec tez za bardzo nie idzie w takim stanie, a pozniej jak synek sie urodzil to druga pomimo pomocy rodzicow! jesli dodatkowo bedziesz karmila piersia to juz w ogole na poczatku jest problem (moja corcia jeszcze niedawno potrafila wisiec przy mnie 24h/dobe)... pozniej bedac na uczelni w przerwach miedzy zajeciami siedzialam w toalecie i sciagalam pokarm do butelki;) moze to bylby jednak dobry pomysl, zebys wziela dziekanke? to nie jest taka straszna rzecz! dodatkowo dodam, ze ja jeszcze robilam zaocznie technika- to dopiero byl MISSION IMPOSSIBLE;) ale dalam rade- Ty tez dasz:) POWODZENIA!!!

CIĄŻA a STUDIA

15 cze 2013 - 21:37:18

na 2 roku licencjatu zaszłam w ciąże, dokąd mogłam to chodziłam, później ze względu na samopoczucie i przejściowe problemy z ciążą zdecydowałam się na dziekankę. Po porodzie wróciłam na studia nadal w trybie dziennym i dokończyłam, później poszłam na dalszy etap :)

wszystko można dograć aczkolwiek łatwo nie jest ;)

zweryfikowana
Posty: 320
Ostrzeżenia: 1/5

CIĄŻA a STUDIA

16 cze 2013 - 13:56:43

proszę o usunięcie tego posta.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-30 19:29 przez oleenkam.

CIĄŻA a STUDIA

16 cze 2013 - 15:30:10

Ja zaszłam w ciążę również na studiach magisterskich w zasadzie też po 1 semestrze. Termin miałam na koniec roku a jak wiadomo w styczniu sesja. Załatwiałam tak że chodziłam do wszystkich wykładowców ze sporym już brzuchem (październik, listopad) i prosiłam o możliwość wcześniejszego zaliczenia i we wszystkich przypadkach każdy się zgodził nawet 3 egzaminy zdawałam wcześniej w formie ustnej. Urodziłam w styczniu i jakoś w lutym miałam egzamin to doniosłam babce zaświadczenie że urodziłam i zdawałam w 2 terminie bez straty terminu.

Po porodzie na uczelni należy Ci się również tzw okres połogu w czasie którego możesz nie chodzić na zajęcia no chyba że umówisz się inaczej. Niektóre uczelnie wypłacają pieniążki za urodzenie dziecka i możesz też starać się o stypendium socjalne jeśli dochody wam nie przekroczą

Umawiaj się tylko na te zajęcia na których musisz być i wyjaśniaj każdemu że masz małe dziecko itp i powinni pójść na ręke. Jeśli będziesz cały dzień polecam laktator bo jednak tyle czasu to może piersi rosadzić i dobrze też jak będziesz w domu uczyć dziecko pić mleko z łyżeczki albo z kubeczka (np madela) żeby nie zaburzać odruchu ssania. Moja córka od początku moje mleczko z cyca i butelka i nie było problemu ale różnie może być

CIĄŻA a STUDIA

16 cze 2013 - 16:42:22

Moja bratowa zaszła w ciążę na początku 3 roku i w niczym jej to nie zaszkodziło uzyskać licencjat a teraz magistra. Nie brala urlopu, nie opuszczała zajęć(dziecko zostawało z kimś z rodziny zawsze ;) ), a dodatkowo jeszcze rozpoczęła drugie studia-farmakologię! Także wszystko jest możliwe, jeśli ma się wsparcie bliskich.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ginekolog