Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Grudnióweczki 2013

28 lip 2014 - 23:16:28

Yucca ale to, że w 2013 miałaś dodatkową pracę to ich nie powinno interesować, bo w przepisach jest dochód za 2012 rok.
Widocznie jakaś niedouczona baba tam siedzi...
Nieraz lepiej nie zadawać niepotrzebnych pytań ;)

Tu masz opisane :)

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/3302758,becikowe-2014-dokumenty-zasady-warunki-poradnik,id,t.html?cookie=1

Oj to się dziewczyny namęczyłyście.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-28 23:19 przez puma73.

Grudnióweczki 2013

29 lip 2014 - 08:22:21

a ja w 2012 nie miałam umowy o pracę a mój chłopak pracował w Anglii :/ nie wiecie może skąd ma wziąć zaświadczenie czy może nie potrzebne ? cholercia. ja też szukam fotelika do karmienia, bo moja się tak wygina u mnie na kolanach, że masakra jakaś, tak samo w foteliku samochodowym nie usiedzi ... tylko, że ja bardziej używanego szukam

Grudnióweczki 2013

29 lip 2014 - 08:40:00

Ajyysyt też musisz w us wyciągnąć o zarobkach, tyle że Ci wykarze brak zarobków. A Twój chłopak to nie wiem, zależy jak pracował na czarno czy z umową? Ale to musisz zapytać się w us.
Poszukaj na olx, na pewno w Twojej okolicy będą powystawiane krzesełka:)

Grudnióweczki 2013

29 lip 2014 - 08:59:29

Moja mała to jeszcze dobrze nie siedzi zeby ja tak sadzac na nocnik i tez jeszcze go nie mam.
Ja też dawalam flipsa to za pierwszym razem zjadla fajnie a za drugim juz sie nim rzucała ze zlościa i niechciala jesc. Dawalam tez wafelka z lodziarni to tez super zjadla i jeszcze malo bylo :O
Ostatnio przy myciu sie tez posadzila mała w wannie to tez fajnie chlupala sie wodzie :)
Roksana jak sie obudzi z rana to zanim zacznie nas wolac to potrafi polezec troche i tez pogaworzyc sama do siebie. Odkąd ja polozylismy sama spac w lozeczu to tak w nim pelza na pleckach ze lezy w poprzek a czasem nawet zdarzylo sie jedna nożka na lozeczku. To już łożeczko obnizylismy w razie czego zeby nie spadla kiedy. My Roksi usypiamy w naszym łozku a pozniej ja przenosimy do łożeczka bo w łożeczku swoim to nie zasnie.

aniolekkk777 super silny chlopczyk :-) to moze juz niedlugo bedzie stawial pierwsze kroki :-)

Yucca becikowe juz w styczniu zaltwiliśmy.

Moja mala jak placze to wola "ma" :-)wiem co to za fajne uczucie :-)

Ajyysyt na szczęscie Roksi wszystko je co jej sie da :) U nas wypite jest mleko 180 ml, nie powiem czasem zdarzy sie ze koncowki nie da rady juz zjesc to podnosze ja do gory na odbicie sie i pozniej jej podaje to co jej zostalo i zjada taki mamy sposob :)mala je obiadki, deserki, owoce, warzywka nawet wczorajsza bulka z chalki jej smakowala :-) tylko daj :-) i az sie trzesie :)A z łyzeczki je codziennie odkad skączyla 4 miesiace. A od tygodnia wprowadzilam nowy system podawania jej jedzonka ze podaje 3 razy mleko w ciagu dnia plus obiadek i deserek.

monisia66631 ja narazie karmie mała w leżaczku i nie narzekam.

puma73 mamy prawie identyczną huśtawke tylko w kolorze niebiesko żóltym my dostaliśmy od meza siostry.



Grudnióweczki 2013

29 lip 2014 - 09:40:22

Moja też nie chce jesc tylko mleko i owoce, zadnego obiadu. upał i zęby bo chyba zaraz nam jeden wyjdzie ale na górze :D ma takiego białego bąbla

Yucca my kupilismy używane krzesełko Peg perego własnie na olx, bo w bujaku to moj siedziec juz od ponad miesiaca nie chce, wychodziłai sprzedajemy.

Krzesełko jest fajne ma regulowane oparcie, mozna siedziskiem suwana góra - dół, zdejmowana tacka i ma 4 kółka.

A za becikowe tez sie jeszcze nie wziełam, papierków tyle jakby co najmniej 10 tys dawali. ale ja bede składac sama bo my nie mamy slubu.

a becikowe samorzadowe jak dzwoniłam to mi powiedzieli, ze dawno nie ma :(

My juz tez mała kąpiemy w wannie, dostaje kaczki :D siedzi i sie kapie. A wanienka do piwnicy o jeden gadzet mniej :P

w koncu odstawiłam cycusia :) dzisiaj jest tydzien. chyba ja miałam wiekszy problem :P a tak nie chciałam karmic :)
ale za to teraz mała tak fajnie sie przytula do mnie :)


puma odnosnie niedouczonych bab- to ja przed porodem chciałam sie tymczasowo zameldowac zeby nie placic za szkołe rodzenia to pani w informacji w urzedzie miasta powiedziała mi wszystko odwrotnie i musiałam latac kilka razy. juz nie wspomne, ze była "bardzo" sympatyczna.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-29 09:47 przez iza_81.

Grudnióweczki 2013

29 lip 2014 - 10:30:16

a czemu brak zarobków jak miałam umowe o dzieło ? a chłopak na kontrakcie. iza my też ślubu nie mamy ale to można tak samej składać ?

zweryfikowana
Posty: 1.650
Ostrzeżenia: 1/5

Grudnióweczki 2013

29 lip 2014 - 14:39:44

My na szczęście becikowe załatwialiśmy w lutym, bo teraz nie wiem czy przy takich upałach chciałoby mi się cokolwiek latać i załatwiać no i stać w tych kolejkach po jedno głupie zaświadczenie.

Mój mały przy kąpieli zamiast mieć zabawki to ma rzeczy typu: puste plastikowe butelki, kubki po lodach itp. bo okazuje się, że taki rzeczy są dużo ciekawsze niż jakieś piłeczki czy pływające kaczki :D

Alan zaczyna powoli jeść już to co my, bo znudziły mu się "papki" gotowane specjalnie dla niego. Jak robię zupę (pomidorową, ogórkową) to nim zacznę przyprawiać odlewam dla małego.
Nie długo chcę zrobić mu jajecznicę z pomidorami na drugie śniadanie.

Mały jak jest w chodziku to wejdzie dosłownie wszędzie. Ma już na koncie potarganie narzuty z łóżka w sypialni, stłuczenie świeczników i obskubanie kwiatków.

Jak trzymam go za ręce lub pod pachy to śmiga aż się za nim kurzy :D

Grudnióweczki 2013

29 lip 2014 - 14:51:46

Cytat
Ajyysyt
a czemu brak zarobków jak miałam umowe o dzieło ? a chłopak na kontrakcie. iza my też ślubu nie mamy ale to można tak samej składać ?

Bo myślałam, że w ogóle umowy nie miałaś, bo wyżej tak napisałaś:)
To i tak musisz z us wyciagnąć zaświadczenie, one potem w gminie wyliczają sobie.

Po tym jak piszeczie i jak u mnie w okolicy zauważyłam, że chłopcy sąc silniejsi i szybciej zaczynają stać itp.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-29 14:57 przez puma73.

Grudnióweczki 2013

29 lip 2014 - 16:43:29

my tez becikowe załatwiliśmy od razu, najlepsze jest to że najpierw nie kazała nam nic donosić a potem meza wyslala po jakies dokumenty...

ja teraz musze się tylko dowiedzieć na ile przed koncem macierzyńskiego musze się zglosic do up by dostać kuroniówkę, bo przynajmniej do kwietnia do pracy nie pójdę...

Grudnióweczki 2013

29 lip 2014 - 18:13:01

aniolku komu przysługuje kuroniowka i o co z nia chodzi?:)

Grudnióweczki 2013

29 lip 2014 - 21:07:07

monisia jeśli jesteś na macierzynskiem tzn ze miałas umowę o prace, moja np. już się skończyła i w momencie końca macierzyńskiego jestem bezrobotna (macierzyński liczy się do czasu pracy), wiec wtedy zgłaszam się do urzędu pracy i należy mi się kuroniówka max 6miesiecy warunek to stawianie się na podpis, stawka jaką się dostaje jest zależna od bezrobocia w danym rejonie, a i jeśli znajdzie się samemu pracę i zgłosi to w urzędzie pracy to przez 4m do pensji zus dopłaca około 400zl :)

Grudnióweczki 2013

30 lip 2014 - 14:29:05

O widzisz super informacja :) mnie rowniez umowa sie skonczyla wiec sie łapie:) duzo wczesniej sie to zglasza?:)

Grudnióweczki 2013

30 lip 2014 - 14:50:01

tego nie wiem najlepiej zadzwonić do swojego urzędu pracy

Grudnióweczki 2013

30 lip 2014 - 21:09:51

U mnie jest tak, że jak umowa się kończy to jest 7 dni na zarejestrowanie się do up.


Co tam u Was kobietki? Jak tam Wasze maluchy?
Muszę się pochwalić, że mojej małej ząbki zaczęły się wyżynać :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-10 20:24 przez puma73.

Grudnióweczki 2013

11 sie 2014 - 13:56:16

Dziewczyny macie jakies ciekawe pomysly na dania dla maluszkow bo mi juz brak inspiracji:)
No i co tam u Was slychac?:*

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czy jest duża szansa czy mała?