Obecnie rozmawiamy o:

Przebranżowienie lokalu

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Bielizna komplety damskie

wczoraj o 13:47

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pomocy, jak to powiedzieć rodzicom

10 mar 2013 - 20:43:12

Witam, mam z chłopakiem taki problem iż mam 17 lat (niecałe, dopiero w czerwcu) no i jestem w ciąży. Fakt to dopiero początki ale nie chcemy żyć w stresie i ciągłym kłamstwie, więc chcemy powiedzieć to moim rodzicom. Teraz tylko pytanie jak to powiedzieć ? Dodam też, że mam siostrę (30 lat) i strasznie chce mną i moją mamą rządzić. Pomocy, co mamy zrobić ? Boimy się strasznie powiedzieć to rodzicom bo wiemy że moja mama od razu powie to mojej siostrze a tamta zacznie się kłócić,wydzierać na mnie itd. Wiem że i tak się o tym dowie ale lepiej żeby się dowiedziała jak rodzicom opadną nerwy. Dziękuje za pomoc i zrozumienie, pozdrawiam :)

Pomocy, jak to powiedzieć rodzicom

10 mar 2013 - 21:57:21

Na początek to gratuluję, ale powiem szczerze nie chciałabym być w twojej skórze, nie chodzi o to,że będziesz mamą , bo to jest rzecz wspaniała, ale to ,że masz dopiero lat 16. Nie będzie ci łatwo wszystko zależy od tego jaka będziesz miała pomoc od rodziców, siostry bo to jest też ważne, no i od tatusia przyszłego. A w jakim wieku jest? Nie ma co płakać, bo się stało to się nie odstanie ale nie raz nie mogę zrozumieć ludzi w tak młodym wieku, czy to naprawdę takie trudne dowiedzieć się skąd się biorą dzieci:) Niestety nie zamawia się ich faksem, czy nie dzwoni do bociana, a później są płacze i lamenty. Po prostu usiądźcie z rodzicami i porozmawiajcie na spokojnie. Szkołę skończ , bo to w życiu jest bardzo ważne, jeżeli mama może ci pomóc w wychowaniu dzidziusia to było by super. Ale nie obciążaj jej tym , to znaczy nie cały dzień, a ty na imprezy, do znajomych,do koleżanki itp....to będzie twoje dziecko i to ty masz je wychowywać i kochać jak najmocniej potrafisz:) Trzymam kciuki za ciebie, za maluszka:) i głowa do góry:)

Pomocy, jak to powiedzieć rodzicom

10 mar 2013 - 22:11:18

Mogę Cię pocieszyć że ja miałam 18 lat i dałam radę, nie jest tak źle jak się wydaje:)teraz moja córka ma już 5 lat, wiadomo na początku nie jest lekko ale ja miałam wsparcie w rodzicach...też mi ciężko było im powiedzieć, na początku będą w szoku i trochę źli ale po jakimś czasie się przyzwyczają. A twoja siostra to nie twoja mama nie ma aż takiego prawa żeby się na Ciebie wydzierać...powodzenia, powiedzcie rodzicom będzie wam lżej no i trzymajcie się będzie dobrze:)

Pomocy, jak to powiedzieć rodzicom

10 mar 2013 - 22:35:09

Po pierwsze - gratulacje! Będziesz MAMĄ, to naprawdę cudowne uczucie, zobaczysz. Nie do opisania. :)
Druga sprawa - dbaj o siebie i Maluszka, jesteście teraz najważniejsi.
Z rodzicami na spokojnie, bez obecności siostry. Powiedz mamie, że chciałabyś, aby to zostało między Wami do czasu, kiedy będziesz gotowa powiedzieć siostrze. Powinna to uszanować. Ja co prawda nie mam rodzeństwa, ale mój mąż ma siostrę w podobnym wieku. Kiedy dowiedzieliśmy się, że będziemy mieć dziecko miałam 21 a mój mąż prawie 23 lata - oboje byliśmy dorosłymi ludźmi odpowiedzialnymi za swoje decyzje, a ona strasznie się wtrącała ze swoimi zaściankowymi poglądami. No i cóż, nie lubimy się. ;P No ale to Twoja siostra i o ile nie jest zazdrosną 'starą panną' z nerwowo tykającym zegarem biologicznym to powinna cieszyć się razem z Tobą. To naprawdę radosna nowina! Jeśli zacznie wrzeszczeć bądź spokojna, nie wdawaj się w dyskusje i szarpaniny, bo to tylko ją podkręci. Załatwisz ją stoickim spokojem. Głowa do góry, trzymaj się na pewno dacie radę. Zdrówka! ;*

Pomocy, jak to powiedzieć rodzicom

11 mar 2013 - 08:14:46

Cytat
max1610
Na początek to gratuluję, ale powiem szczerze nie chciałabym być w twojej skórze, nie chodzi o to,że będziesz mamą , bo to jest rzecz wspaniała, ale to ,że masz dopiero lat 16. Nie będzie ci łatwo wszystko zależy od tego jaka będziesz miała pomoc od rodziców, siostry bo to jest też ważne, no i od tatusia przyszłego. A w jakim wieku jest? Nie ma co płakać, bo się stało to się nie odstanie ale nie raz nie mogę zrozumieć ludzi w tak młodym wieku, czy to naprawdę takie trudne dowiedzieć się skąd się biorą dzieci:) Niestety nie zamawia się ich faksem, czy nie dzwoni do bociana, a później są płacze i lamenty. Po prostu usiądźcie z rodzicami i porozmawiajcie na spokojnie. Szkołę skończ , bo to w życiu jest bardzo ważne, jeżeli mama może ci pomóc w wychowaniu dzidziusia to było by super. Ale nie obciążaj jej tym , to znaczy nie cały dzień, a ty na imprezy, do znajomych,do koleżanki itp....to będzie twoje dziecko i to ty masz je wychowywać i kochać jak najmocniej potrafisz:) Trzymam kciuki za ciebie, za maluszka:) i głowa do góry:)

Tak w pełni Cię rozumiem, ale myy po prostu chcieliśmy tego :) tylko że nie myśleliśmy,że aż tak ciężko będzie nam o tym powiedzieć. Wydawało się to prostsze. Oboje nie interesujemy się imprezami i koleżankami/kolegami. Wolim raczej od czasu do czasu spotkać się pogadać ze znajomymi ale tak to raczej razem spędzić czas. Myślę że z wychowaniem nie będzie źle, gdyż jego rodzina mi zapewniła już że będe mogła u nich zamieszkać w razie czego, będą się starali jak najlepiej no a mój chłopak (21lat) ma pracę, teraz ma jeszcze dodatkowo wyjechać do niemiec troszkę zarobić a później już będzie przy mnie. Ogólnie boję się tylko reakcji rodziców na to.
dziękuje za miłe słowa. Pozdrawiam :)
Cytat
oxygenium
Po pierwsze - gratulacje! Będziesz MAMĄ, to naprawdę cudowne uczucie, zobaczysz. Nie do opisania. :)
Druga sprawa - dbaj o siebie i Maluszka, jesteście teraz najważniejsi.
Z rodzicami na spokojnie, bez obecności siostry. Powiedz mamie, że chciałabyś, aby to zostało między Wami do czasu, kiedy będziesz gotowa powiedzieć siostrze. Powinna to uszanować. Ja co prawda nie mam rodzeństwa, ale mój mąż ma siostrę w podobnym wieku. Kiedy dowiedzieliśmy się, że będziemy mieć dziecko miałam 21 a mój mąż prawie 23 lata - oboje byliśmy dorosłymi ludźmi odpowiedzialnymi za swoje decyzje, a ona strasznie się wtrącała ze swoimi zaściankowymi poglądami. No i cóż, nie lubimy się. ;P No ale to Twoja siostra i o ile nie jest zazdrosną 'starą panną' z nerwowo tykającym zegarem biologicznym to powinna cieszyć się razem z Tobą. To naprawdę radosna nowina! Jeśli zacznie wrzeszczeć bądź spokojna, nie wdawaj się w dyskusje i szarpaniny, bo to tylko ją podkręci. Załatwisz ją stoickim spokojem. Głowa do góry, trzymaj się na pewno dacie radę. Zdrówka! ;*

Dziękuje bardzo za pomoc, mam nadzieję że nie będzie źle ;)
w sobotę mamy zamiar już tak serio o wszystkim powiedzieć, bo wczoraj się zbieraliśmy do tego ale tak ze strachu,stresu i tego wszystkiego nic się nie udało zrobić ;D
ale dziękuje jeszcze raz :) Pozdrawiam.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-11 08:19 przez lotos1609.

Pomocy, jak to powiedzieć rodzicom

11 mar 2013 - 08:28:27

skoro dziecko bylo planowane to mogliscie powiedziec wczesniej ze jestescie gotowi i ze staracie sie o dziecko nie byloby tyle krzyku:D ej dzieciaki dzieciaki:)

Pomocy, jak to powiedzieć rodzicom

11 mar 2013 - 08:29:07

nie rozumiem ? Zaplanowaliście to sobie a teraz boisz się rodzicom powiedzieć ? A wcześniej o tym nie myślałaś?
Ja jak zaszłam w ciążę miałam 19 lat i też to planowałam. Ale to była dobrze przemyślana i świadoma decyzja i nie bałam się powiedzieć rodzicom.

Pomocy, jak to powiedzieć rodzicom

11 mar 2013 - 08:40:58

Serdeczne gratulacje. :)
Sama niedawno zostałam młodą mamą, więc wiem jak cudowne jest to uczucie. Urodziłam synka będąc trzy lata starsza od Ciebie. Początki nie były łatwe, to prawda. Przygotuj się na szok rodziców. No cóż, moi byli na początku wściekli, ale teraz, po zaledwie 4 miesiącach po pojawieniu się ich wnuka na świecie, są w nim strasznie zakochani :) Mam nadzieję, że i Wam wszystko ułoży się dobrze. Najważniejsze jest zdrowie Maleństwa i Twoje. A jak powiedzieć o tym rodzicom? Cóż, po prostu. Wiem, że to trudne, ale musicie być silni dla Waszego Szkraba. :) "Mamo, Tato, będziemy mieli z XYZ dziecko.":)

Pomocy, jak to powiedzieć rodzicom

11 mar 2013 - 17:56:24

Tzn, nie. Mieliśmy to zaplanowane i wiedzieliśmy co powiedzieć itd ale teraz jesteśmy w takim szoku więc to nie jest dla nas takie proste iść i od tak sobie powiedzieć. To jest trochę straszne, nie wiadomo jak oni na to zareagują. Ale dzięki dziewczyny za pomoc.

Pomocy, jak to powiedzieć rodzicom

11 mar 2013 - 18:12:41

Jestem w szoku że 16 lat i juz planowanie dzieci...? rozumiem wpadka ale zaplanowane....

Pomocy, jak to powiedzieć rodzicom

11 mar 2013 - 18:24:42

Cytat
modna2009
Jestem w szoku że 16 lat i juz planowanie dzieci...? rozumiem wpadka ale zaplanowane....

A co w tym dziwnego ..? To tak samo jakby ktoś powiedział ,,o 40 lat i w ciąży ? '' Ludzie .. bez przesady. Chyba każdy ma prawo do wszystkiego. Skoro byliśmy na to gotowi i chcieliśmy to co za problem ? Już chyba lepiej chcieć to dziecko niż mieć nieplanowane w tym wieku,urodzić i później latać z kąta w kąt bo matka nie wie co zrobić bo nie chciała w takim wieku.

Pomocy, jak to powiedzieć rodzicom

11 mar 2013 - 18:27:12

Słucham? Masz 16lat i planowałaś dziecko? O_O Że co? O masakra, co ja czytam!
Wychodzę, bo nie chcę być niemiła, a nie da się być miłym czytając coś takiego.

A co do "problemu" - skoro sobie planowałaś dziecko, to trzeba było zaplanować to, z czym teraz masz problem. W głowie się nie mieści...

Cytat
lotos1609

A co w tym dziwnego ..? To tak samo jakby ktoś powiedział ,,o 40 lat i w ciąży ? '' Ludzie .. bez przesady. Chyba każdy ma prawo do wszystkiego. Skoro byliśmy na to gotowi i chcieliśmy to co za problem ? Już chyba lepiej chcieć to dziecko niż mieć nieplanowane w tym wieku,urodzić i później latać z kąta w kąt bo matka nie wie co zrobić bo nie chciała w takim wieku.


Jak można być w wieku 16lat gotowym na dziecko, skoro samemu się jest dzieckiem, co Ty bredzisz?!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-11 18:28 przez ursusc360.

Pomocy, jak to powiedzieć rodzicom

11 mar 2013 - 18:39:20

Cytat
ursusc360
Słucham? Masz 16lat i planowałaś dziecko? O_O Że co? O masakra, co ja czytam!
Wychodzę, bo nie chcę być niemiła, a nie da się być miłym czytając coś takiego.

A co do "problemu" - skoro sobie planowałaś dziecko, to trzeba było zaplanować to, z czym teraz masz problem. W głowie się nie mieści...
Cytat
lotos1609

A co w tym dziwnego ..? To tak samo jakby ktoś powiedział ,,o 40 lat i w ciąży ? '' Ludzie .. bez przesady. Chyba każdy ma prawo do wszystkiego. Skoro byliśmy na to gotowi i chcieliśmy to co za problem ? Już chyba lepiej chcieć to dziecko niż mieć nieplanowane w tym wieku,urodzić i później latać z kąta w kąt bo matka nie wie co zrobić bo nie chciała w takim wieku.


Jak można być w wieku 16lat gotowym na dziecko, skoro samemu się jest dzieckiem, co Ty bredzisz?!

Hmm .. najpierw wchodzisz,czytasz a później komentujesz, że wychodzisz bo nie chcesz być nie miła czytając coś takiego. Więc po co to w takim razie komentujesz ? Nie zadaję tu pytań po to by jeszcze bardziej się 'zdołować' tylko żeby się zmotywować w jakiś sposób i to powiedzieć ..

Pomocy, jak to powiedzieć rodzicom

11 mar 2013 - 18:42:06

Zaplanowałaś sobie dziecko? A można wiedzieć w jakim wieku to zaplanowałaś skoro masz 16 lat? Tydzień temu, dwa? Nawet tatuaż ludzie planują latami, żeby go potem nie żałować, a Ty sobie zaplanowałaś dziecko? Pytam poważnie - kiedy je zaplanowałaś?
A rodzicom powiedz tak jak nam - zaplanowałam sobie dziecko. Przecież to takie normalne.

Pomocy, jak to powiedzieć rodzicom

11 mar 2013 - 18:46:32

Cytat
Vierge
Zaplanowałaś sobie dziecko? A można wiedzieć w jakim wieku to zaplanowałaś skoro masz 16 lat? Tydzień temu, dwa? Nawet tatuaż ludzie planują latami, żeby go potem nie żałować, a Ty sobie zaplanowałaś dziecko? Pytam poważnie - kiedy je zaplanowałaś?
A rodzicom powiedz tak jak nam - zaplanowałam sobie dziecko. Przecież to takie normalne.

pół roku temu skoro tak bardzo chcesz wiedziec. No i powiem myslisz ze nie ..

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Szczepionka na HPV