Obecnie rozmawiamy o:

dieta i trening

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Marcowe Mamusie 2013

28 paź 2013 - 08:04:45

Coś nasze forum podupadło, ale pewnie z powodu pięknej pogody :-)
MY chodzimy na spacerki 2 razy dziennie i cieszymy się piękną jesienią.
Pozdrawiamy

Marcowe Mamusie 2013

30 paź 2013 - 17:20:00

ja tez jestem marcowa mamusia ale 2014 roku;)

zweryfikowana
Posty: 612
Ostrzeżenia: 1/5

Marcowe Mamusie 2013

02 lis 2013 - 22:12:44

Witam Mamusie :) Fajnie poczytac jak sie rozwijaja wasze Maluszki z tego samego miesiaca co moj Michaś. Moj maluch ma juz 4 zabki raczkuje od 2 miesiecy a od kilku dni chodzi a nawet biega w chodziku . Wszystko jak by mogl to by sciagnal z mebli . A jak wasze pociechy? :)

Marcowe Mamusie 2013

03 lis 2013 - 09:42:12

Hej dziewczyny:)

Moja nie ma jeszcze ani jednego zabka, marudna strasznie ciągle płacze jedziemy na czopkach vibrucol na noc, bez tego szans nie ma na jakiekolwiek spanie. W nocy budzi się średnio co 3 h do mleka jak ją nic nie boli, jak bolą dziąsła to co 1h.

Do raczkowania się przymierzała, ale zdecydowanie woli chodzik i szaleństwo jest.
Nie usiedzi na miejscu wszedzie jej pełno, głównie na brzuch i pełza, chyba że tyłem na czworaka

Jestem przeciwniczką chodzików, ale musiałabym ją cały czas na rękach nosić bo się nie zabawi.Dlatego na kilkanascie minut dziennie ją wsadzam jest przeszczęśliwa.

Też mamy spacerówkę, ale za bardzo nie spacerujemy bo nie chce siedzieć w wózku, zaraz się wierci , ze chce wyjść oczywiście .
płacz i krzyk straszny

no to chyba tyle:)
No to mamy pierwszego zeba po całonocnym płaczu, a gdzie reszta?:)Jak tak wszystkie bedą się boleśnie przebijać to nie wiem jak dotrwamy do końca



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-04 09:50 przez KlaudiaRaba.

Marcowe Mamusie 2013

04 lis 2013 - 11:16:24

chorowały już wasze dzieci tzn. czy były przeziębione, jeśli tak to napiszcie jak sobie poradziłyście, bo u nas chyba się choroba zaczyna i jestem przerażona :-o

Marcowe Mamusie 2013

04 lis 2013 - 22:08:38

Hej, nasz Maleńka miała katar ale to kilka m-c temu, miała wtedy wapno, Nasivin Soft, taki słabiuśki i podwójną dawkę Cebionu, przeszło po kilku dniach. Oby i u Was przeszło szybciutko.

Co ile karmicie maluszki? Jakie jedzonko dajecie?? ??

My chyba zainwestujemy w chodzik, albo w chodzik ze skoczkiem.

Z raczkowania może i coś wyjdzie ;) Lenka w łóżeczku i aby tylko o coś się przytrzymała wstaje sama i chce tapać. Zęby mamy prawie już 4 :) Ale troszkę dają popalić zwłaszcza w nocy, bo się budzi.
Spacerówkę uwielbia, chętnie jeźdźi i zaraz zasypia.

zweryfikowana
Posty: 612
Ostrzeżenia: 1/5

Marcowe Mamusie 2013

05 lis 2013 - 13:15:56

mika6412 my stosowaliśmy też cebion , euphorbium oraz wapno w syropie tylko niepamietam nazwy ;p ale tez dodstawal z 2-3 miesiace temu :)

Smerfeta9 ja karmie mniej wiecej o tych samych porach tak co 3-4 godz. Rano podaje kaszke pozniej w poludnie kolo 12,13 gotuje zupke juz podaje normalna tylko delikatnie zaprawiona. Np ostatnio jadl krupnik , pomidorowke zrobilam pierw wywar a poniej dodalam minimalnie do smaku troche soku z pomidorow. Do tego osobno ziemniaki ugotowałam pogniotłam na małe grudki i Michaś zjadl bardzo ładnie. Rosól też podawałam ale tez taki leciutki bardzo mało tłuszczu i delikatny z ziemniaczkami.
Powoli trzeba przywzyczajać już do normalnych dań.
Pozniej popoludniu wypije mleko a na wieczor kaszkę na dobranoc :)
Oczywiście miedzy daniami michaś je chrupki kukurydziane lub trochę chleba ciastek :)
My właśnie mamy chodzik z skoczkiem , mały strasznie jest ruchliwy i pcha sie na nogi dlatego zakupiliśmy mu chodzik ponieważ ni edało rady żeby wysiedział w miejscu. Ponieważ sam raczkował i stawał na nogi przy łóżku meblach itp . Oczywiście nie przeciążamy go długo na chodziku . Pochodzi parę minut wyszaleje się później bawi sie na dywanie zabawkami i raczkuje siada staje itp ;)
A u Was co podajecie maluchom?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-05 13:18 przez aneku2340.

Marcowe Mamusie 2013

05 lis 2013 - 14:34:29

aneku2340, Smerfeta9 nie ma to jak rady doświadczonych mam, dziękuje :-)
mój maluch jada:
ranek 6:00 - 180 ml mleko,
ranek 9:00 - 150 ml kaszka sinlanc neste,
połódnie 12:00 - (ok. 150) obiadek- zupka, albo warzywa z mięskiem, ale jeszcze zmiksowane, kawałki mu nie smakują :-(
ok. 15:00 - mleko, albo kleik ryżowy na mleku, w mniejszych porcjach + owoc (jabłko, banan)
ok.19:00 po kąpieli mleko ( 160 ml) tylko się zastanawiam czy nie powinnam go zagęszczać, bo budzi się o 2 w nocy głodny ponownie na mleko :-(
mały głodek, tak dużo je, ale dużo się rusza, raczkuje od miesiąca, siedzi, wstaje non stop no i spala to co zjadł
chodzika nie mamy, głównie hasa na podłodze, a jak się zmęczę pilnowaniem do daję go do przeźroczystego kojca i mam pewność że jest tam bezpieczny, bo w łóżeczku niebardzo :-(
Mój maluch uwielbia pioseneczkę:

może poecicie coś innego: książeczkę, bajeczkę, piosenkę, będę wdzięczna :-)
pozdrawiamy

Marcowe Mamusie 2013

05 lis 2013 - 20:42:11

Odnośnie przeziębienia podawaliśmy jeszcze Oscillococcinum.

Ja jakoś boję się małej dawać chrupek, ciasteczek itp. Zupki też jej miksuję. Ale jestem przewrażliwiona i jeszcze jej zaszkodzę...Ale jakoś tak boję się, że się udławi, zachłyśnie.

U nas ostatnio od kilku dni jakieś takie dziwne kupki są i często. Miała już wszystko uregulowane, robiła kupkę raz czy dwa a teraz i cztery a czasem i zielonkawe. U Was jak z tymi sprawami?

Lenka raczkuje/pełza po łóżkach i po podłodze nie chce.
O szczebelkowe łożeczko obija się niemiłosiernie, kupiliśmy jej turystyczne. Przynajmniej trochę bezpieczniejsze. Kojec też mamy.

zweryfikowana
Posty: 612
Ostrzeżenia: 1/5

Marcowe Mamusie 2013

06 lis 2013 - 18:27:21

no właśnie michaś też sie obijał ale już jak staje w łóżeczku to nauczyl sie nie przewracać tylko spada na tylek :)
Zielone kupki są od nowego pokarmu może coś podawałaś małej nowego czego nie jadła?:) u nas jest różnie jak coś nowego zje to ma nieraz zielone kupki ale na drugi dzień już jest normalna :)
Dziś zakupiłam małemu zabawke http://allegro.pl/smily-play-uciekajacy-wibrujacy-szczeniaczek-0209-i3686694857.html myśle że naprawdę jest fajna , ma juz piłke która skacze i gra to chodzi na czworaczka za nia lapie ją, piszczy i sie cieszy jak ją złapie:) a tą zabawkę co zakupiłam jest podobna :) ponieważ michałkowi zaczynają się nudzić grzechotki ;)

Marcowe Mamusie 2013

06 lis 2013 - 22:13:10

U mojej Lenki z tą równowagą jeszcze różnie bywa ;)

Pewnie coś nowego jej wprowadziłam, bo zjada już różne rzeczy, no nic, poobserwujemy a jak się nie unormuje to dopytamy pediatry.

A zabaweczka fajna :) Nad tą piłką też się zastanawiałam, kula hula się nazywała czy jakoś tak ;)

U nas ostatnio wielką radość wzbudza taki żółty ludek z reklamy Nju mobile ;P

zweryfikowana
Posty: 612
Ostrzeżenia: 1/5

Marcowe Mamusie 2013

07 lis 2013 - 11:13:46

no w łóżeczku się nauczył ale na podłodze przy meblach trzeba go pilnować bo właśnie z równowaga też rożnie bywa niby opada też na tyłek ale wole być w pobliżu :)
To powinno się unormować , u nas też tak jest tylko coś nowego i zielone kupy :)
No kula hula właśnie a że Michaś lubi pieski to zakupiłam ta zabawkę
U rodziców mają kundelka małego to idzie do niego na czworaka i łapie za ogon za pysk i się śmieje do niego :) Jak tylko go zobaczy to ręce za nim wyciąga
No ten żółty ludek z nju mobile też ciekawił małego , wczoraj włączyłam na youtube piosenki dla dzieci jak np o krasnoludkach to jak widział jak idą w bok i znikają z ekranu to główkę przekrzywiał w bok i zaglądał gdzie one poszły ;p Nieraz można się nie źle pośmiać z naszych maluchów co wyprawiają.

Marcowe Mamusie 2013

07 lis 2013 - 20:57:01

aneku2340 ale słodziak, fajne są te nasze dzieciaki wszystko je interesuje wszystko jest fajne i ciekawe :-)
mój mały nauczył się mówić "gdzie" i tak cały czas: gdzie, gdzie...
:-)

zweryfikowana
Posty: 612
Ostrzeżenia: 1/5

Marcowe Mamusie 2013

08 lis 2013 - 16:52:51

mika6412 mowi juz gdzie?:) moj narazie tylko ba-ba ,ma-ma w całości jeszcze nie powie :) a takto po swojemu coś tam gaworzy ;p

Marcowe Mamusie 2013

10 lis 2013 - 21:07:47

U nas na topie baba ;)

Jak zasypiają Wasze Maluszki? Jaki usypiacie je w dzień a jak na noc?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Sama nie wiem