Obecnie rozmawiamy o:

regularne posiłki

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

13 maj 2013 - 12:57:36

Faktycznie cisza tu:)

Kingus8878 - pochwal się łóżeczkiem i pościelą, kupiłaś z internetu czy ze sklepu? No i czekam na wieści z wizyty:)

Ja się jeszcze wstrzymuję z tak dużymi zakupami chociaż do najbliższej wizyty, mam nadzieję, że wtedy się dowiem kto tam w brzuszku siedzi, a wizyta już w czwartek.
Wiecie co.... bulgotki czuję codziennie... ale ruchy? Hmm wydaje mi się, że wczoraj w łóżku coś poczułam, ale to było takie szybkie i nagłe, że się nie zdążyłam skupić czy to było to:) później nasłuchiwałam, dotykałam brzuszka i nic:( dziś przed chwilą też takie dziwne uczucie... ale, kurcze to chyba est to:)

Wiewiura25 - ja już też się nie mieszczę powoli w swoje ciuchy:( noszę od jakiegoś czasu leginsy, bo najwygodniej.

pozdrawiam i do usłyszenia

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

13 maj 2013 - 13:08:59

hej, dawno do Was tu nie zaglądałam. w ostatni piątek miałam wizyte i prawdopodobnie będę miała druga coreczke (z czego bardzo się ciesze) u mnie już brzuszek jest dosyć widoczny (niby przy drugiej ciąży szybciej się staje się widoczny) sporo rzeczy mam po corce wiec poki co nic nie kupuje (tym bardziej ze 100% pewności nie mam , po 20 tygodniu mam mieć dokładniejsze usg) w pierwszej ciąży już w piatym siesiacu zaczelam kompletować wyprawke . ale chwalcie się zakupami , ja już nie mogę się doczek kiedy zaczne to robic:) pewnie po następnej wizycie ... :) pozdrawiam

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

13 maj 2013 - 14:39:18

AlicjaM204...wiesz mam wrażenie ,że właśnie to takie szybkie i nagłe to właśnie było to heh ;> u mnie to jest właśnie tak,że kopnie 2 ,3 razy i koniec nawet mój narzeczony nie zdąży podejść i dotknąć,żeby poczuć ;)
tylko raz zdarzyło się tak ,że chyba kopnął 7 razy z rzędu ;*
http://allegro.pl/16el-posciel-z-baldachimem-lozeczko-materac-i3156197315.html
nie wiem czy dobrze dodałam ;))
ja głównie dlatego je kupiłam ,że wydało mi się tanio bo z przesyłką 500 zł.
a jeszcze apropo kopania to mi się to wydaje tak jakby taka bańka pękła mi w brzuchu,a jak już pęka to tak fajnie brzuch podskakuje no i często miewa czkawkę najczęściej rano ;*
Ja też noszę leginsy na co dzień,ale gorzej jest kiedy muszę kupić coś na komunię,wczoraj byłam na jednej a za 2 tygodnie idę na drugą.
Buziam ;***
A więc...
maluszek rośnie jak na drożdżach,pozbyłam się infekcji i krwiaka co było dla mnie najważniejsze ;P
nadal o tydzień wyprzedza termin z miesiączki według USG jest to 20t2d więc 21 tydzień leci ;)a z miesiączki 19t1d ;)waży 283g ;)
Czekam na wasze informacje z wizyt ;)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-14 06:58 przez Kingus8878.

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

13 maj 2013 - 21:24:46

Hej, ja byłam dzisiaj u lekarza nic jeszcze nie przytyłam tyle tylko że brzuch mam, tak jak przeczuwałam jest chłopak :) byłam zaskoczona bo często długo nie wiadomo, a tu wszystko jak na dłoni w całej okazałości :)
Ja też już zbieram wyprawkę mam trochę ubranek, kołderkę i pościele, kocyk, jak się coś trafi w promocji to biorę :) z wózkiem i łóżeczkiem poczekamy do września no chyba że się trafi jakaś okazja :)
Pozdrawiam

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

15 maj 2013 - 15:27:14

dziewczyny jak często gin kieruje was na ogólne badanie krwi? Wyczytałam, że powinno ono być około raz na miesiąc a ja ostatnie miałam 19 lutego i do tego wyszła mi mała anemia. Od zawsze jestem anemiczką. od początku ciąży łykam 3x dziennie magnez i folik. Witamin dodatkowych jeszcze nie kazała mi brać ani żelaza. Teraz jestem w 20 tc. Byłam u mojej gin tydzień temu i zapytałam się czy nie trzeba ich ponowić, żeby zobaczyć co z tą anemią? A ta że nie bo dziecko jeszcze mało ciągnie ze mnie. Ja jej że jestem senna i miewam zawroty głowy, czyli pewnie to poniekąd skutki anemii. Mam wrażenie że ona oszczędza na NFZ, usg też mi późno przepisuje ( pierwsze dopiero w 14 tc, teraz drugie mam mieć w 23 tc.).

Ogólnie rozważam zmianę lekarza bo coś mi się ona coraz mniej podoba, mówiłam jej też o tym że mnie plecy bolą, mam i skoliozę i kifozę a pracuję 8 godzin przed kompem i pod koniec dnia jest ciężko, to mi kazała apap brać, ale przecież nie mogę się faszerować do końca ciąży apapem?

nie wiem czy to ja jestem przewrażliwiona czy to ona mnie za bardzo olewa

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

15 maj 2013 - 17:33:38

Ja mam morfologie co miesiąc,lekarz sam mi daje skierowanie ;)
Ja chodzę prywatnie i badania też robię prywatnie ;)
wydaje mi się,że powinnaś pójść do innego lekarza chociaż na konsultacje i wtedy zobaczysz który będzie wydawał Ci się lepszy,który ma lepsze podejście ;) teraz to już taki czas kiedy dziecko pobiera coraz więcej więc nie ma żartów ,ja bym tak zrobiła ;P

A nie rozumiem jak lekarz może kazać brać tabletki bez przerwy i nie szukać innego rozwiązania,biorę witaminy Pregna plus od 2 trymestru i zawsze mam dobre wyniki i dobrze się czuję...tylko nie raz boli mnie podbrzusze,to lekarz kazał pić magnez z witaminą ,a nie od razu brać tablety ;)))

Zastanów się ;)
Buziam ;**

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

16 maj 2013 - 10:24:21

Come come - ja również skonsultowałabym się z innym lekarzem. I podobnie jak Kingus8878 - chodzę do lekarza prywatnie i badania mam co miesiąc. Tym bardziej, że choruję od 3 lat na niedoczynność tarczycy i jeden moment badałam TSH co 2 tygodnie, bo takie złe wyniki były na początku ciąży. Teraz już jest ok.

Kinguś8878 - łóżeczko super:) a jaki duży wybór kolorystyczny. Zapisałam sobie stronkę na zaś:)

Dziś mam wizytę:) Nareszcie:)
Relacje zdam wieczorem albo jutro z samego rana:)
Pozdrawiam Was serdecznie :*

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

16 maj 2013 - 11:01:25

Czekam z niecierpliwością na wyniki wizyty ;))
,i wydaje mi się,że z łóżeczka będziesz bardzo zadowolona bo naprawdę wykończenie super ;) no i tanio bo jak patrzyłam na all to sama pościel 250-300 zł więc w tym komplecie to na pewno wychodzi taniej ;P
Buziam Was ;**

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

16 maj 2013 - 12:29:31

dziś zaczęliśmy 21tydzień;D, dzisiaj też mamy wizytę u lekarza pierwszą po ostatnich przygodach strasznie się obawiam ale staram się trzymać fason!!!
dziewczyny drętwieje wam czasem noga jak leżycie??mam coś takiego nie codziennie ale jak już jest to jest przeszkadzające.

coma_come-zmień lekarza-serio apap każe ci brać??no i folik chyba do 14-15tygodnia a nie cały czas. Ja teraz dopiero drugi raz miałam badany mocz i krew, pierwszy raz było na początku. a witaminy??nic zero??ja mam falvit mama;)

alicja-super że coś już masz dla dzidzi, ja też już po prostu oglądam te rzeczy i nie mogę się doczekać;D trzymam kciuki za lekarza!!!!
kinguś- buziaki;D
pozdrawiam was mamuśki;))

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

16 maj 2013 - 12:48:34

Cytat
wiewiura25
dziś zaczęliśmy 21tydzień;D, dzisiaj też mamy wizytę u lekarza pierwszą po ostatnich przygodach strasznie się obawiam ale staram się trzymać fason!!!
dziewczyny drętwieje wam czasem noga jak leżycie??mam coś takiego nie codziennie ale jak już jest to jest przeszkadzające.

coma_come-zmień lekarza-serio apap każe ci brać??no i folik chyba do 14-15tygodnia a nie cały czas. Ja teraz dopiero drugi raz miałam badany mocz i krew, pierwszy raz było na początku. a witaminy??nic zero??ja mam falvit mama;)

alicja-super że coś już masz dla dzidzi, ja też już po prostu oglądam te rzeczy i nie mogę się doczekać;D trzymam kciuki za lekarza!!!!
kinguś- buziaki;D
pozdrawiam was mamuśki;))

no właśnie nic z witamin, tylko folik i magnez, od wczoraj czytam opinie o innych lekarzach, znalazłam jedną lekarkę z dobrymi opiniami i pracuje w szpitalu w którym prawdopodobnie będę rodzić, mocz mi teraz przebadała ale podejrzewam że tylko dlatego bo powiedziałam że sikam mętnym moczem, tak pewnie skierowania by nie było. Teraz kazała mi przyjść na początku czerwca już z opisem usg, będę wtedy w 23 tc, więc wychodzi że tak prowadzi moją ciążę że będę 15 tygodni bez badań krwi a może i dłużej. W każdym razie zarejestruję się do tej drugiej lekarki, może nie będę miała problemu z badaniami

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

16 maj 2013 - 15:32:53

coma come - tak naprawde usg ciazy robi sie 3 razy po razie na kazdy trymestr - obowiazkowo, jesli sa jakies wskazania zeby czesciej to ok, ale ja tez mialam dopiero 2 a chodzę prywatnie. pierwsze 12-13 tydz z przeziernoscia i teraz 20tydz drugie jako połowkowe.

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

17 maj 2013 - 08:34:29

No i jestem po wizycie.
Come come -to wygląda na to, że wczorajsze USG było moim pierwszym, bo gin wpisał wszystkie parametry do książeczki:) A w domu mam już 4zdjęcia z USG i jedno USG miałam w szpitalu.

No i nici z poznania osobnika w moim brzuszku... dzidzia pokazała nam dupkę:( Gin powiedział, że on tak podaje ok 25tyg, więc kto wie czy i na następnej wizycie za 3 tygodnie się dowiem. Jedno z czego się cieszę to z obecności mojego męża podczas USG, był taki zaciekawiony, a gin mu tak fajnie wszystko tłumaczył:)

Mówiłam o bólu podbrzusza, który dosyć mi dokucza, myślałam, że to normalne, rozciąganie itd. Lekarz początkowo się zaniepokoił i od razu powiedział, że chce mnie zbadać, bo to trochę szybko - jego słowa. Ale co się okazało, ostatecznie powiedział, że to faktycznie mięśnie i nie ma się co bać.

No i przy okazji badania wyszło lekkie zapalenie. Coś tam ostatnio odczuwałam, ale przeszło. Niestety zapisał tabletki dopochwowe, chociaż ja teraz czuję się ok:)
No i na następna wizytę mocz, morfologia no i ta glukoza:(
Dziewczyny po co tak właściwie się robi ta glukozę?

Pozdrawiam

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

17 maj 2013 - 09:10:07

Glukozę robi sie po to, aby sprawdzic czy nie masz cukrzycy ciazowej. Jesli by sie okazalo, ze masz musisz miec specjalna diete i jestes pod szczegolna opieka lekarska. Pilam ja juz nie jest tak zle, najlepiej od razu wszystko polknac z zatkanym nosem i tyle :)

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

17 maj 2013 - 09:14:31

O hej... ;P
podobno to badanie ma stwierdzić czy czasami nie grozi nam cukrzyca w ciąży ;/ ja też miałam infekcje,ale po globulkach przeszło ;)
Jakie bierzesz tabletki?
Moja dzidzia znowu była ułożona miednicowo jak byłam na badaniu ;/
ale mi już potwierdził wcześniej ,że chłopak nawet mam zdjęcie ptaszka hehe ;>
Wiewiura...ja też mam takie niby skurcze mięśni ,ale najczęściej jak za długo leżę na którymś boku ;/ jak wstanę to przechodzi ;)

Ładną mamy ostatnio pogodę co nie laseczki ? ;)))

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

17 maj 2013 - 11:16:17

Hej!
Zapisał mi clotrimazolum gsk - tabletki dopochwowe.

Z tą glukozą to też będę musiała ją potraktować na jeden raz:)

Pogoda przepiękna. Mój M ciągle tylko na budowie, bo tak pięknie się nam złożyło, że wszystko nam teraz rośnie = dzidzia i domek:)

buziaki

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ciąża :)