Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

18 maj 2013 - 13:00:57

Hej dziewczyny, ja jestem po badaniu połówkowym no i doczekałam się mój Krzyś będzie miał siostrzyczkę. Strasznie się cieszę. Jak na razie jest wszystko ok mała bardzo ruchliwa, ja niestety ruchów za bardzo nie odczuwam i lekarz ostrzegł że tak może być ze względu na bliznę na macicy po cięciu cesarskim.
Coma come ja chodziłam prywatnie ale postanowiłam zmienić bo nie czułam się otoczona opieką, jakoś tak bezosobowo a myślę że skoro chodzę do lekarza już drugą ciążę i odbierał mi poród to powinien choć trochę mnie kojarzyć, z badaniami też bywało różnie. Ale teraz po zmianie jestem zadowolona.
AlicjaM204 mam podobnie jak ty u nas również budowa pełną parą, chciałabym żebyśmy skończyli przed porodem ale się okaże:)

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

18 maj 2013 - 13:23:31

an163 - Ciesze się, że też się budujesz. My jesteśmy na etapie stanu surowego, więc do porodu nie ma mowy o zamieszkaniu. Ja ruchy też rzadko czuję, ale może dlatego, że jest to moja pierwsza ciąża i czuję je dopiero wtedy jak się położę odpocząć i skupię :D

Ja nie znam jeszcze płci, ale chciałabym dziewczynkę, a zawsze jak mówię o dziecku używam końcówki męskiej?:) dziwne...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Hej dziewczyny!
Mam do Was pytanie, czy Was też ciągnie brzuch tak jak mnie? Mój jest taki napięty. Ostatnio lekarz mnie badał, mówił, że szyjka jest długa, że wszystko w porządku i że to mięśnie. Mimo to ja się martwię, czy to kwestia tylko rozciągania brzucha? W ogóle mam wrażenie, że mój brzuch jest już ogromny jak na ten tydzień ciąży.

PS. No i ruchy już czuję często:)

pozdrawiam



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-20 11:42 przez alicjaM204.

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

23 maj 2013 - 10:02:41

Hej..
Alicja...
ja mam to samo a do tego dochodzi kłucie i dlatego po południu dzwonie do lekarza i umawiam się na przyszły tydzień na wizytę chociaż półtora tygodnia temu miałam wizytę...to ciągnięcie mnie przeraża,mojej kumpeli skróciła się szyjka w ciągu tygodnia ;(
ja nie mam zamiaru ryzykować ;/
Lekarz mówił,żebym brała 3 razy dziennie magnez B6 więc do wizyty tak zrobię i mam nadzieję ,że w poniedziałek mnie umówi ;)
mam nadzieję,że wszystko dobrze bo czuję mojego synka prawie cały czas ;) ale chce być pewna ;))
A co tam u was? ;P
A i jeszcze miała bym taka prośbę do Ciebie Alicja gdybyś mogła jeszcze dokładniej opisać swoje dolegliwości? ;)
Ja Ci opiszę; to jest takie ciągnięcie tak jakby od spojenia łonowego do pępka czyli dna macicy,kiedy dotykam to czuję twardy ten odcinek,do tego jeszcze kłucia jakby w szyjce i w pachwinach,chociaż już dzisiaj jest lepiej i te kłucia są takie ,że muszę się wczuć ;/ bo wczoraj mocniej bolało tylko ten ból nie jest taki ciągły ,ale taki co jakiś czas ;//
A i gdybyście dziewczyny też coś podobnego odczuwały to wszystko opisujcie ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-23 10:19 przez Kingus8878.

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

23 maj 2013 - 11:04:19

ja nie mogę się doczekać usg połowkowego - mam 31.05 :)

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

23 maj 2013 - 11:21:36

Cytat
Kingus8878
Hej..
Alicja...
ja mam to samo a do tego dochodzi kłucie i dlatego po południu dzwonie do lekarza i umawiam się na przyszły tydzień na wizytę chociaż półtora tygodnia temu miałam wizytę...to ciągnięcie mnie przeraża,mojej kumpeli skróciła się szyjka w ciągu tygodnia ;(
ja nie mam zamiaru ryzykować ;/
Lekarz mówił,żebym brała 3 razy dziennie magnez B6 więc do wizyty tak zrobię i mam nadzieję ,że w poniedziałek mnie umówi ;)
mam nadzieję,że wszystko dobrze bo czuję mojego synka prawie cały czas ;) ale chce być pewna ;))
A co tam u was? ;P
A i jeszcze miała bym taka prośbę do Ciebie Alicja gdybyś mogła jeszcze dokładniej opisać swoje dolegliwości? ;)
Ja Ci opiszę; to jest takie ciągnięcie tak jakby od spojenia łonowego do pępka czyli dna macicy,kiedy dotykam to czuję twardy ten odcinek,do tego jeszcze kłucia jakby w szyjce i w pachwinach,chociaż już dzisiaj jest lepiej i te kłucia są takie ,że muszę się wczuć ;/ bo wczoraj mocniej bolało tylko ten ból nie jest taki ciągły ,ale taki co jakiś czas ;//
A i gdybyście dziewczyny też coś podobnego odczuwały to wszystko opisujcie ;)

Hej, już opisuję
boli mnie praktycznie cały dzień, raz mocniej raz słabiej, ale cały dzień. Ciągnie od pępka w dół do spojenia łonowego jak pisałaś, dziś doszło kłucie po bokach, jakby przy jajnikach, aż musiałam się skulić żeby przeszło. Najlepiej jest w pozycji siedzącej, ale też nie za długo. Dużo nie mogę chodzić, o długim chodzeniu gdzieś po mieście nie ma mowy, bo mnie ciągnie. Tyle, że ja ostatnio mówiłam o tym bólu lekarzowi, zmartwił się, ale zbadał i było ok. Też czuję moje maleństwo i to jest dobry znak. A no i jeszcze czasem mam wrażenie, że mój brzuch jest strasznie napięty, może to efekt rozciągania tej skóry. Nie wiem czy tak powinno być:( a jak pytam koleżanki, które urodziły już to mówią, że tak nie miały:( Zastanawiam się też czy ma to coś wspólnego z tym, że kiedyś dużo się ruszałam, prawie codziennie ćwiczyłam a teraz nic:(

Może wypowiedziałaby się na ten temat, któraś z dziewczyn co jest drugi raz w ciąży ???

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

23 maj 2013 - 11:41:19

No właśnie czekamy na mamusię,która już rodziła;)
a wiesz co ja przed chwilą dzwoniłam do lekarza i jestem umówiona na poniedziałek 13.30 to zaraz potem zdam relacje...przez telefon lekarz powiedział,żebym pod głowę poukładała sobie poduszki,żeby była wyżej i pod nogi. będę próbować może pomoże ;/ Albo my jesteśmy panikary jak nie wiem co ,albo coś z tym jest...lepiej dmuchać na zimne ;)
jak czytam na forach o szyjce to niby jedne mają właśnie takie objawy skracania się a u innych to jest normalne ;/ zobaczymy będę dużo leżeć ,pić ten magnez i poduchy ;//


bo to u mnie to jest takie uczucie jakby malutki chciał wyjść już ;(
a jeszcze tyle czasu co najmniej 16 tygodni ;/ jak na chwile przechodzi to myślę,że już dobrze i ,że panikuję,ale kiedy wraca to już jest tak wesoło ;P

Gucia powodzenia na połówkowym u mnie było 13.05 i było wszystko idealnie ;) tylko teraz się denerwuje ;(
Pozdrawiam ;**
Cześć wam...
Alicja jak tam bóle?
u mnie doszło częste siusiu już nie wiem co mi jest kłucia się nasilają mam je w szyjce i pochwie i to uczucie ucisku ;// ach... ;(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-24 11:04 przez Kingus8878.

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

24 maj 2013 - 12:37:26

Kinguś ciężko ale uspokój się i po prostu przeleż ten czas, a lekarz coś w poniedziałek zaradzi. faktycznie odkąd biorę magnez i no spe to nie mam żadnych skurczy, a też bywało ciężko.teraz tylko czasem coś tam czuje ale w myśl mojego lekarza - macica nie jest z gumy;D.nie czytaj też co piszą na forach typowo dla ciężarnych-ja przestałam bo tam to takie rzeczy piszą niektórzy, że aż strach.to jest jedyne na które wchodzę, bo zawsze jest tu tak miło i serdecznie;))
pamiętajcie dziewczyny że stres nam szkodzi i nerwami narobimy więcej szkód niż te skurcze!!!ale czasem jak tu się nie denerwować.....
alicja -ja też tak czasem czuję, że się naciąga itd-to brzuch rośnie,a dziecko w środku robi sobie miejsce.mi aż skóra schodzi po bokach i na plecach.boli po bokach i w kroczu pachwiny.to takie pulsowanie.tak już musi być czekam aż przestanie i smaruje się kremami!jak za długo chodzę to też się źle czuje -szybko jestem zmęczona;P,a będzie coraz gorzej;P
ostatnio też byłam u lekarza!!!pierwszy raz po plamieniach i wszystko dobrze.słyszałam serduszko;D, a dziś na 20 mam badanie połówkowe;D-zobaczę dziecko mam nadzieję, że nie będzie takie przestraszone jak ostatnio.no i na pewno jest już strasznie duże;D.poza tym to też mam zrobić glukozę. trochę się obawiam bo jak słyszę że to 2h ma trwać na czczo i strasznie słodko;/ale będę dzielna!!!
poza tym wszystkim to czuję pierwsze ruchy. to już nie są bulgotki ale regularne podnoszenie się brzucha;D przypomina pulsujący mięsień.ostatnio nawet jak mój mąż trzymał długo rękę na brzuchu to poczuł.mówi że to strasznie delikatne było ale poczuł;) dziwne to trochę myślałam że dziecko jest trochę wyżej a nie prawie na samym dole no i zawsze u znajomych to gdzieś z boku skóra podskakiwała a nie tu na dole pod pępkiem!!jeszcze tylko dziś i jutro kupie coś maluchowi-jestem już coraz bardziej odważona-szczególnie tymi ruchami;D!!!!
i mam nadzieję że ja coś zobaczę;)))))
nie martwcie się dziewczyny!!!!!dużo uśmiechu -ej dziewuchy!pomyślcie że za rok będziemy obchodzić nasz pierwszy dzień mamy;))))))
buziaki

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

24 maj 2013 - 12:59:55

o dobrze Cię słyszeć wiewiura,Ty to zawsze pomożesz podnieść na duchu ;))
dzięki,może i masz racje bo niby czemu miało by być coś nie tak...ale wiesz jak to jest,ciężko utrzymać nerwy na wodzy...;/
współczuje glukozy ja na razie nie mam skierowania na to ,ale pewnie nie długo...heh ;P
ej ,ale ,że ja mam siedzieć w laboratorium te 2 godziny po wypiciu? nie wytrzymam z nudów ;/ no trudno ;)

kurde jak nie jedno to drugie cały czas mi coś jest,chciałabym się czuć chociaż przez miesiąc dobrze ;//
w poniedziałek się dowiem czy to ta szyjka czy rozciąganie...
Pozdrawiam Wiewiura ;****
odzywaj się częściej ;P

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

24 maj 2013 - 20:52:56

Dołączam się i ja.

Kasia, 25 lat, termin na 16 października, płeć dziecka jeszcze nie znana :)

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

24 maj 2013 - 21:30:09

Hej dziewczyny :)
To moja druga ciaza i 18 tydzien :) termin mam na 19 pazdziernika i najprawdobodobniej bedzie to druga coreczka :D
Pozdrawiam :**

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

25 maj 2013 - 08:28:01

O nowe mamusie dołączyły ,witajcie MyszeQ i Kamiluniag ;)
Fajnie,a ja chciałam wam powiedzieć,że czuję się już lepiej niby tak mocno nie boli już,ale w poniedziałek się dowiem co to jest ;/
Co tam u was mamuśki? ;)
Ja jutro zaczynam 22 tydzień ;))

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

25 maj 2013 - 15:22:34

Hejka, ile wypowiedzi:) aż miło się czyta. Witamy nowe mamusie.
Ja dzisiaj zaczęłam 21 tydzień.
wczoraj bolało trochę mniej, dziś jakby bardziej, ale właśnie staram się nie martwić jak to napisała wiewiura:) No i podobnie jak ona myślałam dzisiaj o dniu mamy... czy jutro dzidziuś na przykład mocniej kopnie? A za rok będziemy miały już święto.

Ruchy już czuję codziennie i dokładnie pod pępkiem tak niziutko, co też dla mnie było dziwne:)

Aha no i brzuszek jak był taki napięty to podejrzewam, że mógł być wzdęty, bo dzisiaj już tak nie jest.

buziaki

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

26 maj 2013 - 10:10:03

Hej laski mam pytanie do was co o tym sądzicie opłaca się? ;P

Wielka paka ciuszków dla chłopca głównie 3-6 miesiąca, kilka sztuk większych. w skład zestawu wchodzą: 21 sztuk pajacy + 5 sztuk grubych, 9 sztuk bodów na długi rękaw, 21 sztuk bodów na krótki rękaw + 2 sztuki bodów z nogawkami, 8 sztuk bluz, 21 sztuk spodni + 4sztuki ogrodniczek, 20 bluzeczek z krótkim rękawem, 19 bluzeczek na długi rękaw. W sumie 130 sztuk ubranek.Cena za wszystko 200 zł. ;)





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-26 10:15 przez Kingus8878.

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

26 maj 2013 - 10:18:04

Hej Kingus,
wiesz ciekawe jeszcze w jakim one są stanie, ale jak w dobrym to chyba by się opłacało. Zdjęcie troszkę malutkie, więc też nie da się nic ocenić, żeby Ci pomóc.
Ja oglądałam podobne "paki" na allegro, tylko, że nie wiem jeszcze dla kogo szukać:P
Jeśli Twoja też jest z allegro, podeślij link. Ale ogólnie dużo tego się wydaje.

pozdrawiam

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

26 maj 2013 - 10:22:04

Już powiększyłam ,ale wiesz co moja paka jest od kumpeli brata ;P ciuszki sa w super stanie teraz możesz zerknąć ;))
I jak tam dziewczyny mija po części pierwszy dzień matki,bo u mnie jest tak ,że mały prawie wcale nie kopie ;/ a ja myślałam ,że dziś to będzie wyjątkowo mocno i dużo...kurczę ;)
peszek ;))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-26 16:07 przez Kingus8878.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

blogi dla cieżarnej