Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

01 maj 2013 - 20:51:39

adrianna k30 - gratulujemy i witamy:)

Ja też czekam na pierwsze ruchy z niecierpliwością.

Jeśli chodzi o płeć to jeszcze nie znam, ale marzyłam o dziewczynce, tylko, że mój facet na pewno "ustrzelił" chłopaka - u nich w rodzinie sami chłopcy.

Co do brzuszka, z rana mniejszy, wieczorem większy :D

pozdrawiam

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

01 maj 2013 - 21:42:11

A ja mam termin na 22 października, za tydzień mam wizytę u lekarza i będzie to 16 tc, mam też cichą nadzieję, że moja Pani Doktor, może coś tam między nóżkami maleństwa zobaczy ;)
W pierwszej ciąży poczułam jak dziecko się rusza już w 17 tyg, ale kopać zaczęło ok. 19-20 tydzień, teraz czekam z niecierpliwością :)

A brzuszek mam malutki, jak ktoś nie wie, że jestem w ciąży to nie pozna :)

W pierwszej ciąży przytyłam 26 kg, teraz po 7 latach już się pilnuję :) ale nie wiem czy się uda :)

Cytat
wiewiura25
więc te burczenie w brzuchu to może być dziecko??parę razy coś wczoraj czułam ale nie jestem pewna czy to dziecko. tak samo jak nie wiem czy to zgaga, czy nie zgaga. "znawcy" mówią mi, że zgaga to pieczenie, szczypanie w przełyku. ja tego nie czuję tylko takie jakieś dziwne uczucie w gardle.jak by jakieś bąbelki;)
Widzisz Kingus8878 tak jak myślałam wszystko ok no i jeszcze dowiedziałaś się że to chłopiec. powiedz miałaś jakieś "zachcianki" typu mięso np.;D ja bym jadła mięcho cały czas i wszyscy mówią że to musi być chłopak;D<-zabobony;P
nasze dziecko też jest o tydzień większe;D to od tego mięsa;D
poza tym wszystkim brzucho rośnie, czasem przy kichnięciu, siadaniu wstawaniu itd. czuje jakieś kłucia - ale podobno tak ma być więc brzucho do przodu i na słońce;D
pozdrawiam was;D

Kochana to kłucie, to właśnie Twoje Maleństwo :) serdecznie Ci gratuluję :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-01 21:48 przez Oliwwia.

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

01 maj 2013 - 23:49:56

Zapraszam do mnie mam 6msc coreczke moze jest cos co przyda sie przyszlym mamuskom:)

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

02 maj 2013 - 08:23:12

Oliwwia - gratuluje i witamy serdecznie:)

26kg to jednak dużo, mam nadzieje, że mi tyle nie przybędzie. Na chwilę obecną nadrobiłam 2kg, które wcześniej straciłam.

Poniżej wstawiam mój brzuszek:) Zdjęcie robiłam pod wieczór, więc trochę też po jedzeniu:P


Teraz czekam na Wasze brzuszki :)

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

02 maj 2013 - 11:32:15

A to mój, specjalnie wstałam i przed chwilą zdjęcie robiłam ;)



zweryfikowana
Posty: 115
Ostrzeżenia: 2/5

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

02 maj 2013 - 16:54:29

hej dziewuszki ja mam termin na 17-19.10 :)
mam już 5-cio letniego synka, teraz marzy mi się córcia :) ale czuję, że chłop;)

kobietki a tak z ciekawości ile już przybrałyście na wadze? ja około 1,5 kg..
w pierwszej ciąży przytyłam 22kg. mam nadzieję, że tym razem tyle nie przybędzie...

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

02 maj 2013 - 21:55:38

Hej, śliczne brzuszki, mój też już widać :) nie mogę się doczekać kiedy się dowiem co będzie, mam przeczucie że chłopiec :) a jak się czujecie? ja muszę uważać co jem, ciągle mi niedobrze :(
Pozdrawiam

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

04 maj 2013 - 17:05:20

alicja mój mąż ma 6 braci a prawdopodobnie "ustrzelił" dziewczynkę, więc u Ciebie też tak może będzie:)

ja brzuszek mam też rano malutki wieczorem większy, na razie przytyłam 0,5 kg, ale myślę że teraz waga będzie szybciej szła w górę

najczęsciej mi jest niedobrze jak się przejem:)

śliczne macie brzuszki:)

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

06 maj 2013 - 20:42:10

hej dziewczyny, super brzuchole!;D koniecznie będę musiała pochwalić się moim, bo teraz go naprawdę widać już. 1,5-2kg ja przytyłam chyba już z 5-zwłaszcza po majówce;)ale nie to jest najważniejsze!!!!!!!!!!!!!!!;D poczułam bobasa!!!!!!!!!!!!teraz to już nie tylko burczenie ale i takie nie wiem jak to określić jakieś smyranie;)))czekam na to cały dzień zawsze. nie co dzień jest tak samo odczuwalne ale po ostatnich przeżyciach to czuję taką ulgę, że nie macie pojęcia!!!a może tak;))to chyba normalne że rano brzucho jest mniejszy a wieczorem się powiększa. woda jednak się zatrzymuje i jedzenie z całego dnia. buziaki

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

07 maj 2013 - 13:46:14

Hej kobietki...
nudzi mi się wiec piszę.. ;p heh
ruchy czuję już od 1 maja z tym ,że raz prawie cały dzień cisza,raz trochę bardziej muszę się wsłuchać w swój organizm,na początku czułam tylko kiedy dotknęłam ręką brzucha,ale teraz już coraz mocniej czuję nawet maleńkie kopniaczki...które zdarzają się rzadko,ale są,najwięcej ruchów odczuwam kiedy leże na lewym boku ;))
Czasami czuję tak jakby coś a raczej ktoś leżał mi na pęcherzu...;* to takie niezbyt miłe uczucie...ale da się przeżyć ;> A i chciałam was zapytać czy Wy już coś kupujecie swoim skarbom?
Ja wczoraj zamówiłam na allegro łóżeczko ,ze względu na to ,że było tanio moim zdaniem,a jest dużo elementów bo to z pościelom itd. ;p i aukcja się już kończyła...
przecież może na razie stać zapakowane.;>
i kupiłam kilka śpiochów w pepco... i kilka w takim sklepie dla dzieci...
ej laski wy też kupujecie laktator? bo ja widziałam taki fajny zestaw startowy na all... i się zastanawiałam bo tam są już butelki też i inne różne gadżety... nie wiem co myślicie? ;))
a i za tydzień już 20 tydzień hura ;P

Dodam tak po cichu na koniec ,że przytyłam 6 kg !! xD
buziam...

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

07 maj 2013 - 15:48:44

a to mój brzuch;D specjalnie czekałam do rana żeby był mniejszy niż wieczorem;P no żebyśmy lepiej wypadli;D!!tak sobie myślę że laktator będzie super rzeczą jeśli chodzi o to żeby piersi nie obwisały później. sama wymyśliłam taka teorię więc nie wiem czy to będzie prawdą-ale jeżeli chodzi o noszenie stanika w dzień i w nocy to myślę że dobrze zrobiłam. urosły ale nic im nie jest;)powinny być takie już na zawsze!!! koniecznie musimy kupić teraz latem kombinezoniki na zimę. latem bardziej się to opłaca. nic dalej nie kupuję. ale po przyszłotygodniowej wizycie może się w końcu odważę!! kinguś super z tym twoim przyznaniem.przyznam że jak wczoraj przeczytałam że dziewczyny przytyły max2kg poczułam się jak wielka foka;P.to chyba normalne że w prawie 20 tygodniu, który u mnie zacznie się już w ten czwartek ważę o5kg więcej!!niż na początku. ale myślę sobie że to bez znaczenia, później i tak to wszystko zgubimy, a zdrowie bobasa jest teraz najnajważniejsze!!!!!!buziaki



PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

07 maj 2013 - 17:34:01

Ja też tak myślę i mało mnie to obchodzi ile przytyję,kiedy byłam w poprzedniej ciąży to ważyłam 46 kg,bo zanim w nią zaszłam to wbiłam sobie do głowy ,że jeśli przed ciążą schudnę to potem będę mogła więcej sobie przytyć...schudłam 16 kg no i po 3 miesiącach starań zaszłam w ciążę...niestety po 8 tygodniach poroniłam,bo żyłam na ćwiczeniach i jogurtach ;(
kiedy na wizycie kontrolnej zapytałam lekarza co mogło być przyczyną obumarcia ciąży...lekarz powiedział,że tak bywa,ale kiedy powiedziałam ,że schudłam tyle i fatalnie się odżywiałam to lekarz powiedział,że sama odpowiedziałam sobie na pytanie czemu obumarła...
Więc teraz jest mi obojętne ile przytyję ;P
wiem ,że mogę schudnąć z doświadczenia ,a po za tym czytałam ,że jeśli karmi się piersią to też szybciej się chudnie ;))

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

07 maj 2013 - 18:37:32

Heh
Ja narazie z kupowaniem się powstrzymuje... przynajmniej do momentu kiedy się dowiem mniej więcej co tam w środku u mnie się kryje. A najbliższa wizyta już za tydzień:D Nie mogę się doczekać:D

Co do ruchów ja czuję i słyszę te bulgotki, jakby burczenie w brzuchu, może jeszcze inaczej przelewanie? Zawsze kiedy się położę i chcę odpocząć po całym dniu chodzenia.

Co do kg myślę, że najbardziej adekwatna będzie ta od lekarza, bo zawsze wtedy ważę się mniej więcej o tej samej porze i na tej samej wadze. U siebie zaś wieczorem mam 1kg więcej od mojej wagi (nie licząc tych które spadły przy wymiotach a już są nadrobione) ale czuje się jakby było ich znacznie więcej, bo mój brzusio już naprawdę duży. Ale spokojnie, zdążymy jeszcze przytyć:)

Fajne brzucholki :D

pozdrawiam

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

09 maj 2013 - 19:37:06

hej dziewczyny, oglądałam dziś dzień dobry tvn i mówili o dbaniu o piersi w czasie ciąży. ćwiczenia wydały mi się absurdalne, a modelka prezentująca ćwiczenia podobno była w 8miesiącu a wyglądała jak ja teraz;/i kto mi powie że telewizja nie ogłupia;P<- ponarzekałam. dziś zaczęliśmy 20tydzień;D i od paru dni znowu czuje dziwne bóle(?)e żebrach, podbrzuszu i kroczu-chyba znowu rozciąganie się zaczęło!! pojawiło się też coś nowego, takiego jak pulsowanie w brzuchu.to podobno czkawka dziecka-czy wy też to czujecie??? ogólnie rzecz biorąc czuję się dobrze tylko strasznie szybko się męczę ale chyba czas się z tym pogodzić;)coraz bardziej zaczynam się do tego wszystkiego przyzwyczajać;)oprócz małych kryzysów, zwłaszcza kiedy nie mogę się zmieścić w moje ulubione rzeczy...nie wyobrażam sobie jak mogę nie być w ciąży;)))uroczy stan;D jejku ale mam dziś super humor;D a jak tam u was dziewczyny?????

PAŹDZIERNIKOWE MAMUSIE 2013

13 maj 2013 - 09:48:33

Hej wam,ale tu cisza...
dzisiaj mam wizytę więc zobaczę co tam słychać u małego ;p
a i przyszło mi łóżeczko,jest śliczne,ale najbardziej podoba mi się komplet pościeli bo naprawdę widać od razu i czuć ,że to najwyższa jakość ;)
Synek kopie przeciętnie co 2 godziny od tygodnia coraz mocniej,ale dziś i wczoraj całą noc cisza...heh nie wiem czemu ;/
może odpoczywa ;)
pozdrawiam was i piszcie też laski ;)
potem albo jutro napiszę co tam po wizycie ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

zimówki 2013 / 2014