Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

gorący temat

operacja oczu

4 minuty temu

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

KAWA W CIAZY

03 lut 2013 - 21:04:24

szczerze to ja nie wiem jak wpływ ma kawa na ciaże ale mama mi powiedziała jak ja byłam w pierwszym trymestrze trzymajac kubek z czarnuchem ze kawa wypłykuje witaminy z organimu i co za tym idzie zabiera dziecku:)uwielbiam kawe ale pamietam ze w ciazy juz łyka nie zrobiłam...jak masz ochote to pij ale w małych ilosciach i z mlekiem ale nie zwykłym tylko z magnezem:)

KAWA W CIAZY

03 lut 2013 - 21:13:07

Cytat
star265
ja piłam 3 kubki dziennie a lakarka mi nie zabraniała pod waqrównkiem że to naturalna nie rozpuszczalna , nie zbyt mocna np z łyżeczki i z zagotowanym mlekiem bo w ciąży nie wolno nic surowegozwłaszcza nabiału , ryb i mięsa (bakteria toksoplazmozy itp) a cherbata szkodzi tak samo jak kawa zawiera podobne związki więc prawie wszystko jest dozwolone w rozsadnych ilościach

Ja przez całą ciążę piłam litrami mleko nie gotowane(na zgagę) i ani mi, ani dziecku nic nie było.I nie wiem kto Ci powiedział że nie można jeść w ciąży nabiału??? Wręcz trzeba jeść, bo nabiał to wapń który jest potrzebny zarówno mamie jak i dziecku.
Co do kawy to również piłam całą ciążę.Badania miałam idealne, ciśnienie także.Córeczka urodziła się zdrowa.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-03 21:14 przez MNer.

KAWA W CIAZY

03 lut 2013 - 22:22:47

ja także piję kawę w ciąży, przeważnie rano, z jednej łyżeczki i z połową szklanki mleka..
przed ciążą piłam nawet po 5 kaw więc dla organizm byłoby dużym szokiem gdybym z dnia na dzień całkowicie przestała pić kawę - wręcz nie wolno tak robić!!

KAWA W CIAZY

07 lut 2013 - 11:43:38

ja jestem w 14 tc. i mimo, że lubię to nie piję sypanej kawy w ogóle. Raz na 2-3 dni robię sobie małą i słabą kawę rozpuszczalną z mlekiem. Dla mnie dziecko jest teraz najważniejsze i nie chcę robic niczego co nawet w najmniejszym stopniu mogłoby zaszkodzić mojej kruszynce :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

KAWA W CIAZY

07 lut 2013 - 11:51:51

ja w ciąży miałam straszną ochotę na kawę, ciągle tylko o kawie myślałam no i bez kawy nie byłam w stanie z łóżka wstać. Piłam jedną kawę rozpuszczalną rano słabą i przez cały dzień bezkofeinową anatol z mlekiem. Później po porodzie mimo karmienia piersią piłam kawę, ale dopiero po porannym karmieniu. Oczywiście swoje decyzje podejmowałam po konsultacji z lekarzem i położną

KAWA W CIAZY

07 lut 2013 - 12:01:27

Cytat
muszka
Ja piłam całą ciążę :)
A i nawet lekarz mi powiedział że jedna filiżanka słabszej z mlekiem nie zaszkodzi bo miałam niskie ciśnienie zawsze

Byłam dokładnie w tej samej sytuacji. Mój lekarz stwierdził, że nie ma przeciwskazań do filiżanki kawy dziennie, zwłaszcza, że miałam ciśnienie niskie. Myslę, że najważniejsze jest by sprawdzać ciśnienie i nie dopuszczać do wysokiego, a kawa nie za mocna i jedna dziennie zupełnie nie zaszkodzi. Miałam ciążę zagrożoną i żaden lekarz nie kazał mi odstawiać kawki :-)

KAWA W CIAZY

07 lut 2013 - 15:56:57

Cytat
xxerdbeerexx
ja jestem w 14 tc. i mimo, że lubię to nie piję sypanej kawy w ogóle. Raz na 2-3 dni robię sobie małą i słabą kawę rozpuszczalną z mlekiem. Dla mnie dziecko jest teraz najważniejsze i nie chcę robic niczego co nawet w najmniejszym stopniu mogłoby zaszkodzić mojej kruszynce :)

w sumie to sypanek kawy też bym się bała pić..
ja piję jedną dziennie rozpuszczalną, jak sama sobie robię to z 1 łyżeczki, ale jak mąż mi robi to mam wrażenie, że w tej kawie nie ma nawet pół łyżeczki kawy hehe
są dni kiedy jest mi niedobrze jak czuje zapach kawy, wtedy jej nie piję, a są takie dni, że po prostu mam ochotę na kawkę, szczególnie w pochmurne, smutne dni...

KAWA W CIAZY

07 lut 2013 - 16:08:19

Przynam sie szczerze ze cale dwie ciaze pilam kawe 3 razy dziennie, bo kawe strasznie lubie i nie potrafilam sie jej oprzec. Pilam tylko rozpuszczalna, z melkiem nieslodzona..i tak pije do dzis.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-07 16:12 przez Ajjc.

KAWA W CIAZY

20 lut 2013 - 12:55:37

Ja kawy nie piłam. Raz,że się bałam a dwa że, mi w ciązy nie smakowała. Ale raczej jej nie polecam.

KAWA W CIAZY

20 lut 2013 - 13:23:35

W pierwszej ciąży nie piłam kawy, bo mdliło mnie gdy tylko poczułam jej zapach. W obecnej ciąży (33 tc) pije dziennie 1 kawę rozpuszczalną ze śmietanką. :)

KAWA W CIAZY

01 mar 2013 - 20:25:03

mysle, ze nie ma co przesadzac. mozna pic, jedna, dwie filizanki :) lepsza kawa niz cola

KAWA W CIAZY

12 mar 2013 - 08:52:53

Ja nie piłam bo mnie od niej odrzuciło,po jakims czasie zaczelam pic sporadycznie zbozowa.wydaje mi sie,ze to zalezy indywidualnie-czy mozna- od tego jakie sie ma cisnienie w ciazy itd.i ja bym to skonsultowala ze swoim lekarzem prowadzacym ciaze po prostu

niezweryfikowana
Posty: 223
Ostrzeżenia: 5/5

KAWA W CIAZY

13 mar 2013 - 09:28:51

Ja piję taką mieszankę - trochę kawy rozpuszczalnej, trochę inki, ostatecznie może być, do tego trochę mleka.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

w ktorym miesiacu?