Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

KAWA W CIAZY

18 sty 2013 - 13:28:54

Ja również uważam i popieram się opinią lekarza, że jedna kawa z mlekiem nie zaszkodzi, a stawia na nogi. Możesz też wypić kawę zbożową także polecam Inkę. Dziecku napewno to nie zaszkodzi! Jestem w ciąży w końcu 8 tygodnia i piję kawę dziennie 1.

KAWA W CIAZY

18 sty 2013 - 13:37:28

ja piłam 3 kubki dziennie a lakarka mi nie zabraniała pod waqrównkiem że to naturalna nie rozpuszczalna , nie zbyt mocna np z łyżeczki i z zagotowanym mlekiem bo w ciąży nie wolno nic surowegozwłaszcza nabiału , ryb i mięsa (bakteria toksoplazmozy itp) a cherbata szkodzi tak samo jak kawa zawiera podobne związki więc prawie wszystko jest dozwolone w rozsadnych ilościach

KAWA W CIAZY

18 sty 2013 - 13:38:03

Ja w dwóch ciążach na początku miałam kawowstręt chociaż przed ciążą kawę uwielbiałam, tak przez 4 miesiące później piłam jedną słabą kawkę, bez przesady od małej słabej kawki jeszcze nikt nie umarł, jeżeli nie masz przeciwskazań i masz ochotę to sobie nie odmawiaj przyjemności :)

KAWA W CIAZY

18 sty 2013 - 13:54:11

Można pić jedną filiżankę kawy dziennie, ja piję jedną kawkę z mlekiem w normalnej szklance rano, ale nie codziennie to zależy od moich zachcianek i nic złego się nie dzieje, a jestem w 6 miesiącu .

KAWA W CIAZY

18 sty 2013 - 13:57:26

Nie lubię kawy,więc u mnie ten problem odpada:) Piję jedynie zbożową (a też jestem w ciąży) :)

Ale na pewno filiżanka Ci nie zaszkodzi,bez przesady:)

KAWA W CIAZY

18 sty 2013 - 23:01:57

przecież mleko jest pasteryzowane no chyba że pijesz prosto od krowy! Każde mleko w mleczarni poddawane jest pasteryzacji lub poddawane po prostu działaniu wysokiej temperatury by oczyścić je z wszelkich zanieczyszczeń. Oczywiście nie można jeść surowego mięsa czy serów pleśniowych niepasteryzowanych oraz surowych jaj ale bez przesady z tym mlekiem! Kawka napewno nie zaszkodzi w małych ilościach herbata również.

KAWA W CIAZY

18 sty 2013 - 23:08:58

Jak to mój ginekolog powiedział: zaszkodzić może alkohol, papierosy i narkotyki.
Ja piję od czasu do czasu (jak piję za dużo to jestem nakręcona jak królik na duracellu), aktualnie rozpoczynamy 6 miesiąc i wszystko jest ok z maluchem.

KAWA W CIAZY

18 sty 2013 - 23:42:55

W ciąży to tylko piję kawę zbożową inkę z błonnikiem ; )

KAWA W CIAZY

19 sty 2013 - 00:33:53

ja piję jedną dziennie - umarłabym bez kawy..
pani doktor powiedziała, że jedna słaba kawa z mlekiem nie zaszkodzi :)

KAWA W CIAZY

19 sty 2013 - 01:29:15

Jak możecie pić tę Inkę? Aż się wzdrygnęłam. Autorko, pytasz o rozpuszczalne siuśki, czy mieloną?

Polecam Ricore, na bazie cykorii, jest pycha, prawie jak normalna kawa, nie śmierdzi jak Inka i można pić spokojnie. Ewentualnie Nescafe bezkofeinowa, z czerwoną nakrętką, jeśli ktoś lubi rozpuszczalne i boi się o ciśnienie (choć w rozpuszczalnych to kawy akurat za wiele nie ma :)).

KAWA W CIAZY

19 sty 2013 - 08:49:44

Ja piłam po dwie dziennie i Synkowi nic nie było ani mnie ;) do tego butla coli codziennie albo innych napoi gazowanych,które odstawiłam 3 tyg przed porodem,bo już było za dużo. Za to po porodzie tylko kawa rozpuszczalna i woda niegazowana najlepiej jabłkowa ;)

KAWA W CIAZY

19 sty 2013 - 09:31:13

Ja unikałam kawy w ciązy wypłukuje magnez , ogólnie nie przepadam może dlatego nie pijałam jej w ciązy.

KAWA W CIAZY

20 sty 2013 - 09:14:23

W pierwszej ciąży nie piłam bo po pierwsze nie miałam ochoty a po drugie miałam problemy z ciśnieniem więc oczywiste jest , że była wykluczona. W drugiej ciąży wypijałam codzinnie mały kubek kawy przed południem a gdy naszął mnie duza ochota to po obiadku czasem tez napiłam sie kawy. zrezygnowałam natomiast całkowicie z picia czarnej herbaty na rzecz zielonej - duzo zdrowszej.
Nie popadajmy w paranoję. Jesli masz ochotę to napij sie kawy - ważne aby to nie było 20 litrowe wiadro siekiery.
Dużo bardziej niezdrowa od kawy jest czarna herbata, którą Polacy pija hektolitrami.

KAWA W CIAZY

03 lut 2013 - 19:26:23

Cytat
D-Rut
Jak możecie pić tę Inkę? Aż się wzdrygnęłam. Autorko, pytasz o rozpuszczalne siuśki, czy mieloną?

Polecam Ricore, na bazie cykorii, jest pycha, prawie jak normalna kawa, nie śmierdzi jak Inka i można pić spokojnie. Ewentualnie Nescafe bezkofeinowa, z czerwoną nakrętką, jeśli ktoś lubi rozpuszczalne i boi się o ciśnienie (choć w rozpuszczalnych to kawy akurat za wiele nie ma :)).


Witam ponownie w kawowym wątku:) chwilowo mnie tu nie było niestety:( a pytałam własnie o kawę mielona, zwykła kawa czarna bez mleka, nie rozpuszczalna, bo na nią mam wstręt ostatnio własnie, a wcześniej chętnie pijałam, teraz tylko czarna parzona pije jedna dziennie,tzn. ograniczyłam do jednej,a mogłabym dosłownie wiadro wypić, takiego mam smaka na nią bez przerwy

KAWA W CIAZY

03 lut 2013 - 19:35:03

oh kawa-sama mysl rano o niej stawia na nogi i sam zapach dodaje skrzydeł-jestem w ciąży-kawę słabiutką pijam z mlekiem-mam niskie cisnienie-więc nie ma problemu-moj ginekolog nie zabronił-ale jak z wszystkim trzeba zachowac umiar:) a kawa rozna-fusiasta,rozpuszczalna i zbozowa:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Sukienka pomocy !