Obecnie rozmawiamy o:

Przebranżowienie lokalu

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Bielizna komplety damskie

wczoraj o 13:47

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.422
Ostrzeżenia: 2/5

Ciąża a praca, boję się

07 sty 2013 - 10:17:35

Witajcie kochane.
Muszę się poradzić, a może po prostu chcę podniesienia mnie na duchu. Jestem w 3 miesiącu ciąży. Wszystko byłoby cudownie gdyby nie fakt, że o moim stanie do tej pory nie powiedziałam w pracy. Po pierwsze pomimo iż pracuję w instytucji Państwowej, to zwlekałam do 1 stycznia, na przedłużenie umowy na czas nieokreślony. Umowę mam. Jednak jako, że pracuję jako mikrobiolog moja pani ginekolog definitywnie wysyła mnie na przymusowy urlop. Przy najbliższej wizycie dostanę L4 i w pracy nie dość, że dowiedzą się o ciąży, to jeszcze staną przed faktem dokonanym, mojego L4. :( boję się jak dziecko rozmowy z kierowniczką (do tego starą panną), którą zaplanowałam na czwartek (to pierwszy dzien mojego zwolnienia) Pomocyyyyy!!!!

Ciąża a praca, boję się

07 sty 2013 - 10:26:44

A co ty chciałaś przez 9 miesięcy ciążę ukrywać? Błąd że nie powiedziałaś tego wcześniej. I tak się dowiedzą. Idź, normalnie porozmawiaj. Ja nie mogę, ale ludzie są dziwni...

zweryfikowana
Posty: 1.032
Ostrzeżenia: 2/5

Ciąża a praca, boję się

07 sty 2013 - 10:34:06

jak przyniesiesz L4 TO CIE NIE MOZE ZWOLNIC NO I ZASWIADCZENIE OD GINA ZE W CIAZY JESTES ;/
PO CO TA ZALAMKA,NIE CZAJE..

Ciąża a praca, boję się

07 sty 2013 - 10:37:28

Też nie czaję. Pewnie że nieładnie że nie powiedziałaś od razu, ale zwolnić Cię nie zwolnią bo nie mogą.
Gratulacje ;)

Ciąża a praca, boję się

07 sty 2013 - 10:37:39

przecież mogłaś dowiedzieć się dopiero teraz :) ale tak z innej strony porozmawiaj z kierowniczką żeby ci przydzieliła inna pracę, może przydasz się w innym dziale, gdzie możesz pracować w ciąży. No chyba że źle się czujesz, albo twoja ciąża jest zagrożona.

zweryfikowana
Posty: 1.422
Ostrzeżenia: 2/5

Ciąża a praca, boję się

07 sty 2013 - 10:38:01

No wiesz, jakbyś się bała, że nie przedłużą Ci umowy też byś nic nie powiedziała. Poza tym do drugiego trymestru nie warto się "chwalić" bo to czas, w którym bardzo łatwo poronić. Zresztą to nie chodzi o naiwność, tylko żyjemy w takim kraju w jakim żyjemy i strach o pracę jest główną determinantą większości naszych działań. Ja jak napisałam czekałam na przedłużenie umowy, bałam się, że gdy powiem o ciąży, po prostu jej ze mną nie przedłużą.

Cytat
madziabergiel
jak przyniesiesz L4 TO CIE NIE MOZE ZWOLNIC NO I ZASWIADCZENIE OD GINA ZE W CIAZY JESTES ;/
PO CO TA ZALAMKA,NIE CZAJE..
Ja się nie boję, że mnie zwolnią, bo wiem że już teraz nie mogą. Boję się tylko reakcji w pracy, a może raczej denerwuję się samym pójściem i powiedzeniem, że idę na zwolnienie. Jeśli chodzi o przeniesienie raczej nie ma takiej opcji. Tu gdzie pracuje są same laboratoria, a praca przy komputerze u mnie nie wchodzi w rachubę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-07 10:41 przez aniuchat.

zweryfikowana
Posty: 1.032
Ostrzeżenia: 2/5

Ciąża a praca, boję się

07 sty 2013 - 10:41:25

Cytat
aniuchat
No wiesz, jakbyś się bała, że nie przedłużą Ci umowy też byś nic nie powiedziała. Poza tym do drugiego trymestru nie warto się "chwalić" bo to czas, w którym bardzo łatwo poronić. Zresztą to nie chodzi o naiwność, tylko żyjemy w takim kraju w jakim żyjemy i strach o pracę jest główną determinantą większości naszych działań. Ja jak napisałam czekałam na przedłużenie umowy, bałam się, że gdy powiem o ciąży, po prostu jej ze mną nie przedłużą.

OK,ale napisałaś że ci przedłuzyli a teraz idziesz na rozmowe aby dać L4? to się nie masz czego obawiać,
ja będąc w 6 tyg. ciązy odrazu przyniosłam zaświadczenie do pracy, i odrazu zmieniła grafik, bo na nocki pracować już nie mogłam, a pod koniec 3 miesiąca dałam już L4


niestety mnie przenieść też nie mogli bo nie mieli gdzie,praca 12 godz na stojąco, poza tym mój kręgosłup nie wytrxzymał a na dodatek jeszcze rwa doszła:(

nie masz się czego bać przecież zbrodni nie popełniłas;)

poza tym będą płaćic tyllko 33 dni na ciebie a reszte już płaci ZUS



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-07 10:44 przez madziabergiel.

zweryfikowana
Posty: 1.422
Ostrzeżenia: 2/5

Ciąża a praca, boję się

07 sty 2013 - 10:44:01

Ja w poprzednim poscie tłumaczyłam, jednej z poprzedniczek dlaczego wcześniej nie powiedziałam o ciąży. Teraz nie boję się zwolnienia a reakcji mojej dość dziwnej Pani kierowniczki. Ale może mnie zaskoczy :)
madziabergiel Dzięki kochana :* Ja w ogóle jestem z tych panikujących...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-07 10:45 przez aniuchat.

zweryfikowana
Posty: 1.032
Ostrzeżenia: 2/5

Ciąża a praca, boję się

07 sty 2013 - 10:47:10

Cytat
aniuchat
Ja w poprzednim poscie tłumaczyłam, jednej z poprzedniczek dlaczego wcześniej nie powiedziałam o ciąży. Teraz nie boję się zwolnienia a reakcji mojej dość dziwnej Pani kierowniczki. Ale może mnie zaskoczy :)
madziabergiel Dzięki kochana :* Ja w ogóle jestem z tych panikujących...

też byłam :)
weź głęboki oddech i idz na rozmowe:P
poza tym gratulacje:)

Ciąża a praca, boję się

07 sty 2013 - 11:34:39

JAKBYS POWIEDZIALA OD razu ze jestes w ciazy to bys umowy nie dostala a tak to nie rozumiem Ciebie co Ci sie dzieje? ja bylam w 2 miesiacu dostalam umowe bo tez nic nie wiedzieli w pracy i za kilka dni poszlam na L4 i co mialam miec wyrzuty sumienia? ciesz sie ze kase bedziesz dostawac a nie przejmujesz sie wyrzutami.

Ciąża a praca, boję się

07 sty 2013 - 12:01:05

Teraz najważniejsza jest ciąża, a póki 3 miesiące nie mniną nie ma sie do końca co chwalić, bo to czas, w którym dochodzi do 90% poronień. Masz umowę o pracę , jesteś więc zabezpieczona i nie ma co się martwić, tym bardziej, że pracujesz w budżetówce:) Powodzenia, myśl o dziecku przede wszystkim:)

Ciąża a praca, boję się

07 sty 2013 - 12:55:20

W ogóle się nie przejmuj. Zawsze możesz nakłamać, że dopiero się dowiedziałaś bo nie miałaś żadnych objawów. No ale tak serio, nic nie mogą Ci zrobić. A ludzie z natury zazwyczaj są bardzo mili dla kobiet w ciąży więc niepotrzebnie się nie stresuj. Każda na Twoim miejscu zrobiłaby tak samo. Powodzenia!

zweryfikowana
Posty: 1.422
Ostrzeżenia: 2/5

Ciąża a praca, boję się

07 sty 2013 - 13:48:11

Dzięki, kochane jesteście. Najgorsze przede mną, ale nastawię się pozytywnie i już w czwartek będzie po krzyku. Wiem, że przezywam jak mrówka okres, ale to moja pierwsza ciąża i trochę się w tym wszystkim gubię i może nadmiernie denerwuję.

Ciąża a praca, boję się

02 kwi 2013 - 15:23:03

Cytat
majka51
Też nie czaję. Pewnie że nieładnie że nie powiedziałaś od razu, ale zwolnić Cię nie zwolnią bo nie mogą.
Gratulacje ;)

dlaczego nie ładnie? Kodeks pracy nie nakazuje informować od razu jak się pracownica dowie. Decyzja należy do niej.

Ponadto niektóre osoby przez pierwszy trymestr nie rozpowiadają o ciąży żeby w razie ewentualnego poronienia uniknąć częstych pytań, które by rozgrzebywały rany. Ja się nie dziwię autorce. Jest dopiero w 3 miesiącu czyli w pierwszym trymestrze, ja sama w 3 miesiącu się dopiero przyznałam mimo że od jakiegoś czasu już mam pracę na stałe.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Sierpniowe mamusie 2013