Obecnie rozmawiamy o:

Książka

gorący temat

Montaż Klimatyzacji

dzisiaj o 15:09

auto skup

dzisiaj o 11:00

Gdzie kupić materac ?

dzisiaj o 10:58

Nowe mieszkanie

dzisiaj o 8:23

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Boje się że to zatrucie

28 gru 2012 - 00:28:12

Witajcie,
Wiem że nie jesteście lekarzami, nie oczekuje od was diagnozy tylko obiektywnej opinii czy powinnam się martwić czy tylko histeryzuje .
Podejrzewam u siebie zatrucie ciążowe, a lekarz nic z tym nie robi.
Przez całą ciążę mam duże ciśnienie, w ostanim czasie mam skoki 120/180. Do 7 miesiąca ciąży przytyłam 8 kg, teraz jestem w 9 (36 tydzień) i przytyłam łącznie 21 kg! 13 kg w ciągu zalewie 8 tygodni! Strasznie puchną mi nogi i palce u rąk, mam problemy z oddychaniem, często boli mnie głowa, mam napady duszności i gorąca. A lekarz bagatelizuje to objawy , nie zleca mi żadnych badań i mówi że to normalne objawy ciąży. Chodzę prywatnie , za wszystkie badania płacę z własnej kieszeni to co mu szkodzi napisać mi na kartce tylko jakie badania zrobić i zerknąc na wyniki ? Myślicie ze powinnam iść do innego lekarza na konsultacje ? Już 2 razy zmieniałam lekarza. Ten co do niego chodzę teraz ma najlepszą opinię w mieście ... no i cennik też najwyższy ;/
O zatruciu ciążowym poczytałam w google, objawy niektóre pasują do moich, ale wiadomo jak to jest z wujkiem google, nie wiem czy świruje czy powinnam coś z tym zrobic .

Boje się że to zatrucie

28 gru 2012 - 00:48:07

Może jedż do szpital tam gdzie będziesz rodzić i powiedz ze sie zle czujesz i napewno Cie zbadaja.Mam dwójkęd zieci i sama bym tak zrobiła.NIc Cię to nie kosztuje,a uważam że dziecko jest najważniejsze no i Ty.
Szczęsliwego rozwiązania.

Boje się że to zatrucie

28 gru 2012 - 05:39:01

Ja chcę rodzić w szpitalu oddalonym ode mnie o 70 km, myślisz że jest sens teraz tam jechać ?

Boje się że to zatrucie

28 gru 2012 - 09:36:15

Na Twoim miejscu udałabym się do innego lekarza na konsultacje bo zatrucie ciążowe jest niebezpieczne zarówno dla dziecka jak i dla Ciebie. Wiadomo że w ciązy się puchnie...ja wyglądałam jak balon i utyłam 19 kg ( w ostatnim trymestrze najwięcej) a zatrucia ciążowego nie miałam. Nie dobrze też że masz wysokie ciśnienie. Zrób sobie sama prywatnie badanie moczu na obecność białka bo to wraz z wysokim ciśnieniem i opuchlizną zwiastuje zatrucie z tego co się orientuje. Jeszcze 4 miesiace temu też byłam w ciąży więc rozumiem Twoją panike.

Pozdrawiam i mam nadzieje że bedzie wszystko dobrze

Boje się że to zatrucie

28 gru 2012 - 10:33:59

Witajce :) radze ci szybko jechac do szpitala ... jak byłam w ciąży tez miałam zatrucie ciążowe na poczatku lekarze nie wiedzieli co to jest dlatego lezałam cały tydzien w szpitalu az w koncu kiedy zrobili mi dobowa zbiórke moczu zobaczyli ze mam za wysokie cisnienie i cała puchne te objawy zaczeły mi sie pod koniec 9 miesiace .. Dlugo sie nie zastawiali co z tynm robic tylko od razu mnie wzieli na stół ( cesarke ) y radze ci zebys szybko cos z tym zrobiła bo moze ci pzrestac watroba pracowac a wysokie cisnienie moze byc grozne dla twojego malenstwa .

Boje się że to zatrucie

28 gru 2012 - 11:14:16

Nie wiem jak te kilogramy, ale wysokie ciśnienie na pewno jest niebezpieczne. Może na wszelki wypadek jednak powinnaś udać się do szpitala. Koleżance zrobili wcześniej cesarkę właśnie ze względu na wysokie ciśnienie, chociaż kilogramów też miała sporo na plus. Dziecko urodziło się jako wcześniak, ale szybko waga doszła do normy.

niezweryfikowana
Ostrzeżenia: 2/5

Boje się że to zatrucie

28 gru 2012 - 11:17:00

upieraj sie zeby cie połozyl do szpitala, istnieje bardzo duze prawdopodobienstwo ze to zatrucie ciazowe.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Naelektryzowanie w ciąży.