Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wrześniowe mamusie 2013

09 wrz 2013 - 07:39:59


chocolate78
ja powiem tak zawsze stosowałam sudocrem , i inne maści ale na zaczerwienienia najlepsza jest -UWAGA!! MĄKA ZIEMNIACZANA. Poważnie kochane mamy spróbujcie choć raz zastosować tylko to delikatnie opruszyć miejsca zaczerwienione.

Wrześniowe mamusie 2013

09 wrz 2013 - 08:26:11

Ale Was dziewczyny wzięło na raz :) Trzymam kciuki :)

Wrześniowe mamusie 2013

09 wrz 2013 - 08:35:30

A ja dzis to chyba pozabija wszystkich w domu. Nie dość że ten dziwny ból męczył mnie całą noc to jeszcze muszę jechać po skrócony akt małżeński oczywiście płatny

Wrześniowe mamusie 2013

09 wrz 2013 - 08:39:06

No chyba bedzie kilka nowych dzieciaczków;)
Ja do cesarki mam jeszcze 8 dni;) Już też nie mogę się doczekać!

Mój mąż dziś poszedł pierwszy dzień do nowej pracy, strasznie się denerwuję, pewnie jeszcze gorzej niż on:D Siedzę i czekam na jakiś telefon jak tam.

Dziewczyny mam takie pytanie. Po cesarce jak idziemy pierwszy raz pod prysznic i trzeba umyć rane, to czy to bardzo boli??

Wrześniowe mamusie 2013

09 wrz 2013 - 08:39:31

Cytat
Mama_Julcii
nieznana ja mam to samo :/ Szczegolnie rwie mnie po bokach - jakby jajniki:/ I kuje mnie krocze do tego.. W nocy mialam biegunke... Ogolnie masakra - my juz mamy 39tc a termin jest za 7 dni:/
gdzie tak w ogole zniknela nam Hathor ??

Czytam was na bieżąco:) Mam trochę roboty w domu i jestem strasznie senna i zmęczona, a do tego częściej zaczyna boleć mnie kręgosłup i czuje takie rwanie po lewej stronie brzucha.
Mama_Julcii Chyba Cie wzięło więc lekkiego porodu:)

Wrześniowe mamusie 2013

09 wrz 2013 - 10:12:12

chocolate78 mogę się podzielić doświadczeniami z przed ponad roku:

- karmiłam dziecko tylko na żądanie, kiedy było głodne samo sygnalizowało mi to płaczem, stosowałam zasadę najpierw opróżniamy pierwszą pierś a przy kolejnym karmieniu drugą(najpierw leci bardziej wodnisty pokarm żeby dziecko mogło się napić a dopiero później bardziej treściwy)Nie ściągałam pokarmu laktatorem bo słyszałam że to daje sygnał piersiom że dziecko potrzebuje więcej pokarmu i zamiast dostosować produkcję do potrzeb dziecka produkuje się za dużo pokarmu ale nie wiem ile w tym prawdy
- kapałam małego codziennie
- smarowałam mu pępuszek po każdej kąpieli i po tygodniu odpadł
co do płaczu przy przebieraniu to może tak być że to ze względu na zimne chusteczki, niektóre dzieci tego nie tolerują
- a witaminy miałam zalecone k i d - firma obojętne jaka w aptece doradzą, najlepiej w kapsułkach twist-off wyciska sie je do buzi malca, jeżeli dziecko jest karmione wyłącznie piersią, witaminę K aż do końca 3. miesiąca życia a d ile lekarz zaleca ale przy wizytach na pewno pediatra ci o tym powie

Wszystkim rodzącym mamusiom życzę łatwych porodów.

Wrześniowe mamusie 2013

09 wrz 2013 - 10:59:26

chocolate78 moja też płacze przy każdym przebieraniu mimo tego że staram się chusteczki trochę ogrzać w dłoniach żeby takimi zimnymi jej nie wycierać. Przy kąpaniu też płacze :/ Ja nie lubię jak ona płacze bo ja się stresuje. Pępek staram się psikać za każdym razem jak ją przebieram <nie wiem czy nie za często i czy jej nie zaszkodzę> Pupę sparuje bepanthenem :)
Dziewczyny w sobotę wieczorem przyjechał po nas Łukasz, przyjechaliśmy babka <matka Łukasza> przyszła małą zobaczyć i wyobraźcie sobie wzięła mi ją za ramiona i do góry ja się patrzę główka jej lata już miałam jej coś powiedzieć ale odłożyła ją po chwili uff... ale nic nie dała wnuczce nawet czekolady ale mam ją w d...! Dobrze że nie chciała udzielać mi cennych rad :D bo i tak bym ją zlała :D powiedziała bym że jest starej daty i gó**o wie :D Mój Łukasz to jest osioł normalnie myślałam że mu wchrzanie wczoraj. Jemu trzeba wszystko mówić. Myślałam że jak będziemy u niego to on się małą zajmie a ja się trochę prześpię w ciągu dnia ale nie...:/ Trochę mu przygadałam to jak poszliśmy na spacer to jak się dorwał wózka tak nie chciał mi go dać żebym trochę prowadziła :D
Kurczę moja lala ma bardzo często czkawkę :/ A jak mała płacze to uspokajam ją suszarką :D



Wrześniowe mamusie 2013

09 wrz 2013 - 11:12:17

No kobietki urodziłam synka 2.09 :D

nie miałam czasu wejść na neta bo mąż wziął urlop i wolałam spędzać czas z moimi chłopakami :D mój malec ma już tydzień :D no i właśnie się obudził i nici z pisania;) idę go nakarmić a później napiszę jaki miałam super poród ;)

wklejam na szybko foto malca ze szpitala i z wczoraj ;)
do uslyszenia później;)



Wrześniowe mamusie 2013

09 wrz 2013 - 11:12:30

chocolate78 moja sąsiadka używała sudocremu i musiała ze swoją córką potem jechać na zabieg bo wszystko się jej zrosło właśnie po używaniu tego kremu.. od niej mała ma 2 latka i po dwóch latach to wyszło..

Ja bd używać bepantenu wole nie ryzykować z sudokremem..

Widzę dziewczyny coś bierze a ja 4 dni po terminie i dalej nic :( Już mam dosyć mała też dzisiaj od rana się mało rusza.Co chwile mnie coś bierze i potem puszcza i nic się nie rozwija dalej.Jutro idę do lekarza i jak mnie nie pośle do szpitala na wywołanie to nie wiem co zrobię.

Wrześniowe mamusie 2013

09 wrz 2013 - 11:18:54

clauduska92 - jak pójdziesz pod prysznic i polejesz sobie ranę wodą to to nic a nic nie boli, a mnie lekarki wręcz kazały sobie polać wodą żeby ją trochę oczyścić. Potem popsikałam sobie octeniseptem i było OK :)

chocolate - jeśli boli Cię rana to może zbierać Ci się ropa, ja tak miałam, a raczej mam do teraz bo jeszcze trochę mi wypływa. Na początku bolało, ale teraz już nie boli tylko ta ropa wycieka co jakiś czas :)

MaddieAine i Mama Julci pewnie już tulą swoje maleństwa serce czekam na jakieś wieści od nich! :D

girlin - jaki cudowny! gratulacje :)) koniecznie napisz jak przebiegł poród i ile malutki ważył :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-09 11:21 przez eduska.

Wrześniowe mamusie 2013

09 wrz 2013 - 13:20:29

eduska dziekuje bardzo za odpowiedz;)

Ja własnie zrobiłam małe przemeblowanie w pokoju, zmachałam sie jak głupia, może szybciej cos ruszy ten poród;)

mam pytanie do an163. nie jesteś czasem z Rzeszowa?? Bo czytałam wątek mamuś październikowych i wklejałaś tam wyprawkę do szpitala i tak mi sie wydaje ze rodzimy w tym samym;p Pro Familia tak?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-09 14:04 przez clauduska92.

Wrześniowe mamusie 2013

09 wrz 2013 - 15:48:44

girlin śliczny bobas:)

clauduska92 o co za niespodzianka, ja co prawda nie jestem z rzeszowa a od niedawna to do Rzeszowa mam nawet 70 km ale od początku ciąży chodzę do lekarza stamtąd i już pod koniec ciąży nie chciałam zmieniać, i zgadza się pro familia. Na kiedy masz termin ja wstępnie mam ustaloną cesarkę na 25 września.

Wrześniowe mamusie 2013

09 wrz 2013 - 15:56:09

ja tez cesarka - 17 wrzesnia:)

Wrześniowe mamusie 2013

09 wrz 2013 - 16:24:18

Hej DZIEWCZYNY!

Gratuluję wszystkim ślicznych dzidziusiów, a nierozpakowanym życzę powodzenia!

mam pytanie odnośnie profilaktyki stawów biodrowych, czy szeroko pieluszkujecie (czy jak to się tam nazywa) swoje maleństwa???

Wrześniowe mamusie 2013

09 wrz 2013 - 16:31:56

clauduska92 no to czekam w takim razie na relację z pobytu:)
A tak w ogóle bo jeszcze się nie orientowałam ale jak to jest z tą cesarką tam czy mąż w jakimś stopniu może uczestniczyć? Może ty wiesz, bo chciała bym żeby można było bo przy pierwszym porodzie w innym szpitalu nie był a chciała bym żeby zobaczył co muszę przechodzić:P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-09 16:38 przez an163.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Poronienie i co dalej?