Obecnie rozmawiamy o:

zabawki dla chłopców

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czerwcowe MAMUSIE 2013

24 lis 2014 - 15:18:58

Witajcie Dziewczyny :)
dziś byliśmy na zaległym szczepieniu jeszcze z lipca. Sebastian waży 14,300 kg i mierzy 89 cm. Co do spacerówki to jakoś jest nam nie potrzebna na dzień dzisiejszy. Jaką numeracje pieluch jednorazowych noszą Wasze dzieciaczki? My nosimy nr 4 z biedronki Dada, ale teraz byly w promocji kartony to juz kupilismy nr 5.

Czerwcowe MAMUSIE 2013

24 lis 2014 - 17:13:40

Tak jak niunka pisze,przedszkole to całkiem co innego,niż takie przyjście do kogoś na chwilę. Moja młodsza córka dopóki nie poszła do przedszkola,może 2 razy w ciągu życia miała katar,nigdy żadnych poważnych chorób :)
Jak się ma dwójkę dzieci,niestety zarażanie jedno od drugiego,jest nieuniknione..

Lily2800,
Mój Kubuś waży 11,5kg,a mierzy około 80cm. Po tych wszystkich chorobach trochę zmizerniał,bo mało co jadł:)

My już od dawna kupujemy 5,też kupiłam ten karton w Biedronce.
Wolę mu kupować luźniejsze,4 wydawały mi się już ciasne.

A w ogóle ostatnio czytałam na jakimś forum,że kobitka kupuje 6 miesięcznemu dziecku Pampersy rozmiar 6 i są dobre:) Byłam w lekkim szoku :D

Czerwcowe MAMUSIE 2013

24 lis 2014 - 19:02:07

Amelia My teraz kupiliśmy 3 kartony, ale chyba jeszcze dokupimy - bo są jeszcze a zawsze to 10 zł oszczędności, mimo zamrożonych środków.

Czerwcowe MAMUSIE 2013

24 lis 2014 - 20:08:29

My używamy 4 i tak juz zostanie :)bo moje slonko to chudzinka teraz spadla z wagi jak byla chora i 9100 80cm
Pieluch z Biedronki nie kupuje a raczej kupilam pake i dziekuje za nie bo nie sa tak chlonne jak pampersa Mam porównanie w ilosci zużytych pieluszek w ciagu dnia :/Ale każdemu co innego "smakuje":)
Lilytwoj Sebastian to kawal ale to kawal chlopa ,moja Oliwka tyle wazy a ma 5l!:D:D

Czerwcowe MAMUSIE 2013

24 lis 2014 - 20:33:01

W mojej Biedronce już wszystkie wykupili hehe :)

niunka,
też nie byłam przekonana do tych z Biedronki,ale sytuacja finansowa mnie zmusiła,bo jednak są trochę tańsze od oryginalnych :)
I jestem zadowolona,nie zauważyłam wielkiej różnicy,pieluszek też więcej nie zużywam :)

Czerwcowe MAMUSIE 2013

25 lis 2014 - 07:59:30

A ile szt pieluszki wychodzi ?
Ja pampersa kupuje zwsze duze zapasy jak tylko jest promocja ostatnio w lidlu byly paczki po 29.99 54szt wiec cena super .Ale mam nadzieje ze juz nie bawem mala nauczy sie sikac na nocnik ,ostatnio ladnie wolaqa oczywiscie kiedy jej sie przypomni ale to nic wazne ze czuje :
)

Czerwcowe MAMUSIE 2013

25 lis 2014 - 18:55:26

Wiadomo zalezy od dziecka (ja też mówię swoje zdanie) codziennie przebywanie po kilka godzin z jednym dzieckiem a spedzanie z wieksza ilością dzieci tak jak w przeczkolu to co innego :) ale jestem szczęśliwa (odpukac w niemalowane) ze moja niunia nie choruje nawet jak jesteśmy czasami po 12 godzin poza domem :)

U nas dalej 4 lub 4+ i tylko pampersy mam takie same zdanie jak niunka dada to jest najgorszy produkt jaki moze byc przeciekaja odpazaja zepsuly sie strasznie a ja teraz probuje babydream bo fundusze mi nie pozwolily na zakup pampersow i powiem szczerze daja rade niunia narazie nie odpazona i przesypia w jednej pieluszce do rana :) wiec jestem narazie na tak

Jeśli chodzi o wzros i wagę to dowiem się 4 grudnia na szczepieniu ale tak myślę że około 10 kg i ok 81 cm

Hej my po szczepieniu niunia dzielnie zniosła wszystkie ukucia slyszalyscie że od stycznia dzieci urodzone za wczesnie będą miały refundowane szczepionki skojazone 5w1 dzisiaj mi pielęgniarka coś wspomniała że takie coś słyszała że kombinują ciekawe ile w tym prawdy :) a następne szczepienie dopiero na 5 lat więc my już skaczylysmy mękę ze szczepieniami

Niestety nie byłyśmy ani mierzone ani wazone bilans na maj na 2 latka więc wtędy się dowiem a szkoda bo ciekawość zrzera :p



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-04 21:15 przez Izula20Lbn.

Czerwcowe MAMUSIE 2013

10 gru 2014 - 19:27:14

Izula u nas jak nie ważą ani mierzą to sama im mowie w przychodni,ze chce znać dziecka wage i wzrost i nie ma problemu. Nawet jak nie mamy wizyty - przychodzimy i mówimy pielegniarkom, żeby pomierzyly i poważyly Sebastiana :)

Czerwcowe MAMUSIE 2013

11 gru 2014 - 14:11:25

U nas to samo jak chce znac wymiary dziecka to robia to bez problemu a tym bardziej jezeli chodzi o wage .
Zawsze mozna w domu samemu ustawic dziecko przy scianie i zmierzyć .Ja mierze dziewczyny i zaznaczamy na scianie sobie tak dla porownania na przyszlosc :)

Czerwcowe MAMUSIE 2013

11 gru 2014 - 17:46:47

Aha no ja tam nie naciskalam jak ostatnio tak zrobilam ja niunka mowila to bylo 81 cm a jak majke stawiam na wage to wychodzi 10.00 kg a jak sie z nia waze to wiecej wychodzi a ciuchy nosi 86/92

Ale najwazniesze ze zdrowa i nie choruje powaznie gorzej ze mna bo znikam w oczach bardzo chudne i czeka mnie wizyta u lekarza



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-11 17:52 przez Izula20Lbn.

Czerwcowe MAMUSIE 2013

11 gru 2014 - 21:16:57

Mi tez zawsze wiecej wychodzi jak waze sie z mala na reku dla tego waze ja sama a ona uwielbia takie pomiary :)
Moja na golaska ma 9,5kg dzis ja wazylam , a wzrost 80cm przy scianie .Ciuszki raczej na 86 zreszta ja kupuje na oko bo te rozmiary to dziwaczne sa ,

Czerwcowe MAMUSIE 2013

13 gru 2014 - 15:50:44

No fakt rozmiary to naprawde nie potrafia chyba tym dzieciom szyc tych ubran ja to czasami sie wsciekam kupuje Majce bluzeczke np na rozmiar 86 a rekawy za krotkie masakra wiec musze juz tak na przelomie 86/92 ale za to np 92 tu wszedzie wielgachne a rekawy dobre czlowiek czasem glupieje przez to

A jak wasze samopoczucie ?? Bo ja nie bardzo nerwowa strasznie jestem i taka nie swoja odkad urodzilam niunie maz mowi ze jestem nie mozliwa



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-13 15:52 przez Izula20Lbn.

Czerwcowe MAMUSIE 2013

13 gru 2014 - 17:22:37

Izula a jak tam u ciebie z okresem masz juz ?
Ja nie i dobrze mi z tym :D:D
Ostatnio bylam na wizycie u giny zrobilam cytologie zapisalam sie na usg piersi .W czwartek jade na to usg ale jakos tak sie boje :/
Przebadala mnie i stwierdzila ze jak narazie na okres u mnie sie nie zapowiada .

Czerwcowe MAMUSIE 2013

13 gru 2014 - 18:50:00

Niunka to znaczy, ze jesteś w ciąży? :)

Czerwcowe MAMUSIE 2013

14 gru 2014 - 09:02:20

LILY no chyba sobie teraz zartujesz:DD:
nie nie jestem w ciazy .
Nie planuje 3 dziecka ,nie zdecydowalabym sie chyba na nie patrzac na to co teraz dzieje sie w szpitalach .Dobrze ze mam swoja kochana 2 dzieci i na tym zakoncze kariere rozmnażania sie he he :D:D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Hashimoto w ciąży