Obecnie rozmawiamy o:

Angielski

gorący temat

motywacja na diecie

32 minut temu

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Kwietniowe Mamusie 2013

08 mar 2013 - 08:48:31

Mamusie z Poznania i okolic - zapraszam na konferencję: http://mamapyta.pl/warsztaty-i-konferencje/akademia-mamapyta-pl-w-poznaniu-2#em-booking

Ja już się zarejestrowałam. Napiszę jak czegoś ciekawego się dowiem :)

A tak poza tym powiedzcie mi - jaki macie patent na mycie głowy? Mi już ciężko się schylać nad wanną czy nad umywalką, a kabiny prysznicowej nie mamy :/

Kwietniowe Mamusie 2013

08 mar 2013 - 10:11:58

sandziii536 bóle krocza rzeczywisćie są strasznie uciążliwe..też je mam i najbardziej odczuwalne są podczas wstawania (lepiej z krzesła niż z kanapy:). Moja gin twierdzi że to uroki ciąży i ułożenia maleństwa które coś tam uciska. Na pocieszenie..to już prawie finisz:) Sporo nazbierałaś tych ubranek...ja też nie mogłam się oprzeć i dla małej na all co chwilke coś licytowałam:)

weri205
Justinam
super brzuszki dziewczyny:)
at2010 mój sposób na mycie głowy- na kolankach przed wanna...chociaż wtedy śmigam włosami po dnie wanny:) a poza tym to co jakiś czas suchy szampon wystarcza:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-08 10:13 przez kledzia.

niezweryfikowana
Posty: 136
Ostrzeżenia: 1/5

Kwietniowe Mamusie 2013

08 mar 2013 - 10:39:15

oj nie bliźniaki córunia ma być ponoć na 100 :)

Kwietniowe Mamusie 2013

08 mar 2013 - 10:47:09

sandziii536-ja niczym nie smarowałam blizny.



at2010-niestety nie mam patentu na mycie głowy.Sama już mam spore problemy ze schylaniem się nad wanną.

Nie wiem czy wytrwam nawet do 17-stego :( niby środę moja gin stwierdziła,że
wszystko jest ok ,ale boli mnie cały czas krzyż,sikam średnio co 20min,brzuch pobolewa ja na okres.Już tak uważam na siebie...Mam dziś kategoryczny nakaz leżenia od mojego męża ;;)Wy też tak się czujecie?

Kwietniowe Mamusie 2013

08 mar 2013 - 11:14:18

nineczka27 ja czuje się od dwóch dni okropnie....brzuch mi się obniżył,sikam co chwile do tego tylko bym spała lub leżała nawet jeśc mi sie nie chce.Brzuch na szczęście ok stawia sie tylko kilka razy dziennie,ale tak to spokój nie boli.Dzisiaj mam wizytę to zobaczymy czy mały urósł,i jak stan szyjki.U mnie zaczyna się 35tydz to i tak dobrze by było wytrwać chociaż jeszcze dwa tyg oszczędzam sie na maksa,ale czuje ,ze urodzę i tak wcześniej.
at2010 ja jeszcze daje rade schylać sie nad wannę chociaż już ledwo ledwo

Kwietniowe Mamusie 2013

08 mar 2013 - 11:30:01

jakie macie plany na dzisiejsze nasze święto?
Ja chcę zrobić sobie teraz kąpiel, maseczkę, manicure, makijaż i przywdziać jakąś sukienkę, w którą jeszcze się mieszczę :) Chcę pokazać się mężowi jako kobieta, bo ostatnio widuje mnie tylko w dresach:/ Powinnam się czuć jako 100% kobieta w tym stanie, ale częściej czuję się niezgrabna, nieporadna.. A kochany zrobił mi już dziś niespodziankę - jak wstałam w kuchni czekał na mnie na talerzyku pączek z przyklejoną karteczką "Słodki pączuś dla mojego zaokrąglonego pączusia :*"
I zaraz zrobię sobie słabą kawusię i wciągnę tego słodziaka :)

Kwietniowe Mamusie 2013

08 mar 2013 - 11:43:17

kledzia Ja już staram się nie wchodzić na all w kategorię ubranek :)

nineczka27 To pocieszyłaś mnie, bo tylko obawiałam się blizny. Maluszek chyba chciałby się przekręcić, bo napina się cały czas, raz pupką, raz główką, ale dalej jest poprzecznie i to tak, że główka jest po lewej stronie, pupka po prawej,a kręgosłupek u góry :)

mami4 Nom oszczędzaj się, żeby jak najdłużej wytrzymać, lepiej odpuścić sobie parę rzeczy.

Zdrówka kobietki dla Was i dla maluszków :)

Cytat
at2010
jakie macie plany na dzisiejsze nasze święto?
Ja chcę zrobić sobie teraz kąpiel, maseczkę, manicure, makijaż i przywdziać jakąś sukienkę, w którą jeszcze się mieszczę :) Chcę pokazać się mężowi jako kobieta, bo ostatnio widuje mnie tylko w dresach:/ Powinnam się czuć jako 100% kobieta w tym stanie, ale częściej czuję się niezgrabna, nieporadna.. A kochany zrobił mi już dziś niespodziankę - jak wstałam w kuchni czekał na mnie na talerzyku pączek z przyklejoną karteczką "Słodki pączuś dla mojego zaokrąglonego pączusia :*"
I zaraz zrobię sobie słabą kawusię i wciągnę tego słodziaka :)

Jak słodko masz od rana :) Mój facet niestety jest w trasie, dokładnie w Szwecji, ale zadzwonił z rana i złożył mi życzenia, a świętować będziemy dopiero w poniedziałek jak wróci. Dzisiaj jestem umówiona na parafine na dłonie i więcej planów nie mam.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-08 11:46 przez sandziii536.

Kwietniowe Mamusie 2013

08 mar 2013 - 11:44:32

at2010-mój mąż zaraz wychodzi do pracy więc nie poszalejemy ale dzisiaj przeszedł sam siebie!Niby pojechał po lustro nowe a wrócił z kwiatami da mnie dla naszej córci.Mało tego,po chwili patrze a na stole leży torebka skórzana na którą od dawna się czaiłam ale zawsze było mi szkoda kasy.Ach,ale a go kocham!! :):):)


To ta:



Kwietniowe Mamusie 2013

08 mar 2013 - 11:49:29

Hej, laseczki :)
Dawno nie pisałam - jakoś tak i energii nie było i o czym...
Wczoraj byłam u lekarza i kazał odstawić luteinę. Szyjkę mam bardzo cienką i jak mów lekarz mogę zacząć rodzić w każdej chwili :) Pokój ukończymy jutro - mąż skręci łóżeczko i poustawiamy wszystko na swoim miejscu:)

nineczka27 u mnie to samo - stawianie brzucha (wcale nie bezbolesne!)i sikanie co chwile! Niekiedy potrafię biegac do wc 4 razy w ciągu pół godziny!

sandziii536 ja też mam bóle krocza, to normalne bo maluszek jest juz nisko! Nadzieja w tym, że jeszcze kilka tyg. i wszelkie bóle się skonczą...:)

*************************************************************************

Dominik jest w brzuszkuzły/color] 35t3d
Fabian jest z namizły/color] 14l10m



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-08 11:50 przez Jowitka32.

Kwietniowe Mamusie 2013

08 mar 2013 - 12:05:55

Hej dziewczyny

weri205 chyba rzeczywiscie masz najwiekszy brzuszek :D

Sandzii ale masz ogrom tych ciuszkow, tak jak Nineczka pisała pewnie z polowe uda sie zalozyc
Ja tym razem z ciuszkami nie szalałam, ale jak maly bedzie miał okolo 4 miesiace wtedy sie na pewno sporo przyda ;)
Jesli chodzi o blizne to wcale sie nie martw, u mnie jest w ogóle nie widoczna, przez pierwsze pół roku była czerwona, a teraz nic nie widac
Ja smarowalam ja taka specjalna mascia na rozjasnianie blizn- Cepan sie chyba nazywala
Wydaje mi sie, ze powinnas miec zaplanowana cesarke, a nie czekac na skurcze, zapytaj koniecznie lekarza o to

Nineczka oj widze, ze Ty na prawde na ostatnich nogach juz jestes, ale trzymaj sie, odpoczywaj ile wlezie

Ja wczoraj na wizycie byłam
zostaly mi max 3 tygodnie, jesli wszystko pojdzie dobrze to około 3 kwietnia pojde pod noz
Tylko jest pewne ale, brzuch mi sie bardzo obnizył i lekarz swtwierdzil, ze głowka juz jest bardzo nisko, takze, moze zaczac mi sie robic rozwarcie i wtedy wyladuje w szpitalu przed swietami podobnie jak Nineczka
Mały wazy 2500gr, dociagnie maksymalnie do 3kg wiec za duzy nie bedzie
Ja mam 8kg na plusie a to dokładnie 34tydz i 4 dzien



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-08 12:06 przez Anika20_2006.

Kwietniowe Mamusie 2013

08 mar 2013 - 12:11:27

WITAM SERDECZNIE PRZYSZLE MAMY CHCIALAM SIE ZAPYTAC CZY KTORAS Z MAM BYLA BY ZAINTERESOWANA CIUDZKAMI DLA DZIEWCZYNKI OD 0 -5 MIESIECY WSZYSTKO NEXT H&M ZARA DISNEY DUZO FIRMOWEK I DOZO RZECZY Z IRLANDI STAN BARDZO DOBRY NIE POPLAMIONE UPRANE CZYSTE WIECEJ INF NA MEILA ****@**** (dla własnego dobra nie podawaj emaili na forum. Administracja)
PONAD 300SZT PROCZ CIUSZKOW BUTY ROWNIEZ GONDOLA GRACO DO PRZENOSZENIA MALUSZKA NOWA CENY OD 1ZL POLECAM I ZAPRASZAM BEDE NIEDLUGO WYSTAWIAC WIEC ZACHECAM DO OGLADANIA

Kwietniowe Mamusie 2013

08 mar 2013 - 13:24:45

Witajcie, trochę się nie odzywałam. 13-03 idę do szpitala ponieważ moje maleństwo nie rośnie od 3tygodni. Obecnie jestem w 36tygodniu i 5dniu ciąży a dziecko jest takie jak na 33tydzień. Od 3 tyg nie urósło ani cm i przybrało tylko 200gram. łożysko mam stare bo ma jakieś zgrubienia i wygląda jakby miało ok 40tc. wczoraj byłam na badaniach w przychodniprzyszpitalnej. Denerwuje się i zobaczymy co będzie dalej. Możliwe, że w przyszłym tyg będę miała wywoływany poród.

Anika20_2006 śliczny brzuszek :)

annaklementowska ja od początku miałam co 3tyg moc i krew a inne badania żadziej. ładniutki brzuszek :). Ja mam 11 do przodu :/

kledzia na pewno będzie wszytsko dobrze :)

nineczka27 zazdroszczę znania terminu

marta_n01 patrząc na wasze zdjęcia to mi się wydaje, że mam dużży brzusio

weri205 brzusio duży ale ładny :)

at2010 dzięki za link, szkoda, że nie skorzystam :/. Ja myję głowę nad wanna i daję radę, gorzej jest z zakładaniem skarpetek czy obcinaniem paznokci u nóg :D

Ja nie mam zadnych planów, muszę leżeć a mąż na popołudniu w pracy. Może wymyśli coś wieczorkiem.

Kwietniowe Mamusie 2013

08 mar 2013 - 13:44:46

Witaj malinka3211 - właśnie tak sobie o Tobie myślałam wklejając tego linka. Rzeczywiście troszkę Cię tu nie było. Trzymam kciuki, żeby wszystko dobrze się ułożyło i maleństwo jeszcze troszkę urosło. Powodzenia!!

Kwietniowe Mamusie 2013

08 mar 2013 - 13:55:48

at2010 dziękuje. Powiem Tobie bo znasz szpital, że byłam w przychodni na polnej. To jakaś kpina i masakra. Położna nakrzyczała prawie na mnie, że przyszłam o 11:30 a nie od rana i jakoś wogóle nie rozumiała, że skierowanie dostałam po 11!!! bo tak miałam wizytę. Na szczęście mój mąż wszedł don tych bab i powiedział, że skąd mamy wiedzieć jak jest i trochę je zrąbał no to były już milsze. Lekarz też pajac jakich mało!! niedelikatny, potraktował mnie jak kurę na targu!! mam nadzieje, że zrobią mi badania i nie będą wywoływać porodu bo TAM RODZIĆ NIE CHCE!!!! miałam plan,że najpierw raszeja a później polna ale teraz mam raszeja a później wszytskie inne byle nie polna!!

Kwietniowe Mamusie 2013

08 mar 2013 - 14:18:55

Hej dziewczynki;)

Dziś nasz dzień, więc Wszystkiego Naj dla Was;**

Z rana mąż obudził mnie buziakami i śniadankiem i zapowiedział że mam na niego czekać po pracy .... także czekam z niecierpliwością:D

Byłam dziś na wizycie u lekarza.

Szyjka jest okej jedynie co to mam cały czas twardy brzuch. Jednak zrobili mi ktg i wszystko jest okej. Lekarka powiedziała że muszę wytrzymac jeszcze 3 tyg a później "hulaj dusza":D:D
Już nie musze leżeć jednak mam się oszczędzać ale ja mimo wszystko bede starala sie leżeć.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

objawy zbliżającego się porodu