Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Kwietniowe Mamusie 2013

05 mar 2013 - 09:53:03

Hej dziewczynki;)
Dawno nie pisałam.
Ja 1.03 miałam USG i wizyte u lekarza. USG było najlepsze ze wszystkich jakie miałam w tej ciąży nawet to 4D prywatnie. Lekarka bardzo miła kobieta robiła USG ze 20 min. Wszystko pokazywała, maż wypytywał a ona odpowiadała na każde pytanie. Oczywiście potwwierdził się SYN;) Mały jest już ułożony główką w dół. Do tego ssał palucha, zupełnie jak jego starsza siostra do tej pory:D Lekarka powiedziała że wszystko w porządku. Jedynie nie powiedziała ile mierzy i waży gdyż jak stwierdziła teraz dziecko jest już za duże na określanie takich parametrów bo każdy odcinek ciała mierzy sie osobne a waga podawana jest w przybliżeniu.

Na wizycie u lekarza okazało sie że główka trochę odsuneła sie od kanału rodnego, ale jeszcze ten tydzień mam leżeć. W piątek ide na kontrolę więc okaże się czy nadal muszę leżeć czy już nie;)
Ogólnie czuję się dobrze, nie mam żadnych bóli jedynie zauważyłam zwiekszoną ilość upławów. Ale to chyba normalne.

U mnie 35/36 tc z OM a 34 z USG. Ja nie czekam na roczny urlop ale tym które czekają życzę aby maluszki dotrwały do 18 marca;)

zweryfikowana
Posty: 134
Ostrzeżenia: 1/5

Kwietniowe Mamusie 2013

05 mar 2013 - 11:02:14

Cytat
at2010
Hej Mamusie! Ja miałam wczoraj kryzysowy dzień i noc. Strasznie bolał mnie krzyż, nie mogłam znaleźć sobie miejsca, w każdej pozycji po 10min było mi niewygodnie. Przewrócenie się w nocy z jednego boku na drugi to był nie lada wyczyn :/ Maluch wierci się niesamowicie.
Dziś już lepiej, wybieram się na spacer, bo tak pięknie, wiosennie się zrobiło za oknem, że aż żal w domu siedzieć.

slicznotka2019 - co do przewijaka - ja zakupiłam taki (firmy Klupś)zły/quote]


at2010 fajny,na szafie widziałam takowy ale sprzedał się..

Kwietniowe Mamusie 2013

05 mar 2013 - 11:29:55

No to jestem troszke spokojna . Jutro Mam wizyte to sie dowiem ile mała przybrała na wadze...:)

Kwietniowe Mamusie 2013

05 mar 2013 - 12:15:05

hej

Widze, ze po wizyta w miare ok :)

Dziewczyny a bierzecie magnez? Bo ja mialam takie bole jak Wy, ale odkad lekarz zwiekszył mi dawke magnezu to wszystko ustało
W niedziele akurat mi sie skonczył, to juz wieczorem zlapały mnie skurcze, jakos przetrzymalam do rana i wyslałam meza po nowe opakowanie, jak wzielam to przeszło
oluszkapdobrze, ze u Ciebie lepiej z szyjka, ja wizyte mam w czwartek, ale boje sie, bo na ostatniej bylo gorzej, niby leze, ale nie wiem czy to przynosi jakies rezultaty

Ja torby tez jeszcze nie pakowałam, dopiero ja kupilam bo nie mialam :D
poczekam do czwartkowej wizyty i spakuje
Z wyprawka jako tako, chciałabym kupic jeszcze troche ciuszków, ale to juz chyba po porodzie, bo teraz nie moge sie ruszyc

zrobiłam juz ostatnie badania, w tym na GBS
I tak jak spora czesc z Was czekam do 18 marca

wstawiam zdjecie mojego 34 tygodniowego brzuszka



Kwietniowe Mamusie 2013

05 mar 2013 - 12:42:27

Anika20 Brzusio super :)

Dziewczyny napiszcie mi czy po każdej wizycie od gina wychodzicie z zaleceniem zrobienia jakiś badań? Bo ja jak chodziłam prywatnie do ginekologa to dostawałam za każdym razem takie zalecenie a teraz jak chodze na NFZ to lekarz po pierwsze nie przykłada się do wizyty to po drugie nie daje mi żadnych skierowań na badania...nie wiem co mam myśleć. Teraz upomniałam się o to by mi dał skierowanie na paciorkowce a on mi powiedział że ktoś mi dobrze podpowiedział ale to jeszcze nie teraz. A kolejna wizyta 2.04 to kiedy mam to zrobić jak czasem jeszcze mogę urodzić szybciej???

Napiszcie jakie trzeba mieć badania konieczne do porodu ...

Kwietniowe Mamusie 2013

05 mar 2013 - 13:14:50

anika super brzuszek;) na kiedy masz termin?

Ja na początku ciąży miałam co wizyte to jakies badania teraz już nie bo sama lekarka powiedziała ze już wszystko mam porobione. Jedynie krew i mocz musze zrobić na za miesiąc

a o to mój brzuszek: z wyliczeń lekarki 35/36tc, z USG 34;)
termin na 19 kwiecień

i zdjęcie buźki mojego Jasia;)



Kwietniowe Mamusie 2013

05 mar 2013 - 14:50:23

Ania ja raz w miesiacu zawsze dostaje karteczke na badania krew+mocz do tego na te dodatkowe, miałam robione wszystkie które sa w karcie ciazy wypisane, ostatnio z dodatkowych miałam HBs i na paciorkowca czyli GBS
ale aby zrobic badanie jestes uzalezniona od lekarza, bo on musi pobrac wymaz
Ale lekarz faktycznie dziwny, powinien juz Ci zrobic ten wymaz

oluszkap ale masz fajny brzuszek, ale chyba tez nie jest strasznie duzy:)
Termin mam na 15.04 z om, bo moj lekarz nie uwzglednia tego z usg

Kwietniowe Mamusie 2013

05 mar 2013 - 15:49:22

Witam bardzo gorąco :)ja mam termin na 14 kwiecień:)))

Kwietniowe Mamusie 2013

05 mar 2013 - 17:00:28

mikolaj24 Witamy! Napisz coś o sobie. Jak płeć dzidzi?


Fajne macie dziewczyny brzuszki tylko jakieś takie małe w porównaniu do mojego...:) Jeszcze w zeszłym miesiącu miałam tylko 8 kg na plus a teraz już 13 ...i miesiąc do porodu. Ale co tam kilogramy najważniejsze by mój maluszek był zdrowy:)



Kwietniowe Mamusie 2013

05 mar 2013 - 17:57:42

annaklementowska wcale nie jest taki duży;) nie martw się u mnie też już pewnie 10kg na plusie bo 3 tyg temu bylo 8kg więc teraz napewno jest już 10;/ ale trudno, zrzuci się;)

mikołaj witamy;) opowiedz nam coś o sobie i ciąży;)

Kwietniowe Mamusie 2013

05 mar 2013 - 20:41:59

hej mamusie:)

at2010 chyba obie miałyśmy wczoraj taki kryzys :)Dziś czuje się o niebo lepiej!Do tego stopnia,że wybrałam się dziś z mamusią po ostatnie zakupy dla Filipka.Kupiłam wanienkę,podkład do wanienki,termometr do wanienki,szczoteczkę do włosków i pościel do kołyski :)Chyba mamy już wszystko :)

Jutro mam wizytę u gin.Jak wrócę to zdam relację co i jak.Najważniejsze żeby maluch był zdrowy.No i te wasze brzuszki są urocze!:)
postaram się jutro dodać swoje zdjęcie.Ja przybrałam 12kg.

mikołaj witamy gorąco! :)chłopczyk czy dziewczynka?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-05 20:45 przez nineczka27.

Kwietniowe Mamusie 2013

05 mar 2013 - 20:47:50

Hej dwupaki:) wiem, że się przywitałam i zniknęłam na dłuższy czas ale wybaczcie...troszkę nie miałam głowy do pisania...po wizycie na 3/4D okazało się że maleństwo ma poszerzone jelitka i wymagana byla wizyta u pana prof. w Poznaniu na dokładne badanie USG. Okazało się że poszerzenie jest najprawdopodobniej czynnościowe i ustąpi wraz ze smółką. Najprawdopodobniej bo 100%pewności nie ma...ale jesteśmy dobrej myśli:)

Aktualnie 33 tc leci, i zaczełma odczuwać skurcze którym towarzyszy ból jak na miesiączke (coś jak jajniki i krzyż:(...ale to chyba normalne...w piatek odwiedza mnie położna więc podpytam dla pewności.

Dobrej nocki:))

Kwietniowe Mamusie 2013

06 mar 2013 - 15:42:19

hej dziewczyny!
ja już po wizycie.Wygląda na to,że jako pierwsza urodzę,bo już w marcu!
Pod względem ginekologicznym jest wszystko ok ale nie chcą z cesarką czekać do akcji porodowej z tąd ten wcześniejszy termin.Po 17-stej godz. mam zadzwonic do mojej gin i poda mi dokładny termin cięcia.Zwolnienie L4 dała mi do 29 marca bo do tego terminu muszę mieć cc.Jak zadzwonie to wam podam termin porodu mojego malucha.Wygląda na to,że spędzimy już święta razem domku :)

Kwietniowe Mamusie 2013

06 mar 2013 - 15:58:45

nineczka a czemu cesarka? który u Ciebie tc?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-06 16:01 przez oluszkap.

Kwietniowe Mamusie 2013

06 mar 2013 - 17:38:17

cesarka bo w kwietniu ubiegłego roku miałam poważną operacje biodra.u mnie teraz 36 tydzień.Coś nie mogę dodzwonić się do mojej gin :(

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

PIT 2012- DZIECI