Obecnie rozmawiamy o:

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

PORÓD NATURALNY PO CESARCE ?

14 sie 2012 - 14:05:45

cześć dziewczyny, dwa lata temu urodziłam synka, musiałam mieć cc ponieważ nie było postępu porodu po prawie 10godz skurczy. Teraz znowu jestem w ciąży i już niedługo bo na koniec października mam termin. Lekarz powiedział, że nie będą mnie zmuszać do porodu naturalnego, dlatego mam wybrać jak chce urodzić. Moje pytanie w związku z tym jest takie, która z Was po cesarce urodziła sn? czytałam że jest to dość niebezpieczne, dla mamy i dzidzi...
poza tym moja malutka, jak narazie ułożona jest pośladkowo i nie wiem czy się jeszcze obróci i dodatkowo mam naczyniaki na łożysku, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie podczas porodu. Proszę Was o jakieś opinie, bo już sama nie wiem jak będzie dla mnie i dzidzi lepiej.

zweryfikowana
Posty: 104
Ostrzeżenia: 1/5

PORÓD NATURALNY PO CESARCE ?

14 sie 2012 - 14:37:12

niewiem czy pomogę;) jestem mamą,która miała cesarkę i poród naturalny.Pierwszy poród zakończył się cięciem,ponieważ mała przestała wychodzić i jak się okazało była zle ułożona główką.Drugi poród też miała być cesarka(miałam wysokie ciśnienie,podejrzenie odklejania się łożyska i rozchodzenia się blizny,całą ciąze na podtrzymaniu bo krwawiłam),ale synek zrobił psikusa i pewnej nocy miesiąc za szybko zaczął sie rodzić.Gdy dojechaliśmy do szpitala było 7 rozwarcia i lekarze po naradzie powiedzieli zebym próbowała siłami natury a oni będą obserwować reakcje organizmu.Dzięki Bogu się udało i nie było tak strasznie.Lepiej wspominam naturalny niz cesarkę no,ale ile mam tyle opini.Każdy ma inne odczucia.Pozdrawiam

PORÓD NATURALNY PO CESARCE ?

14 sie 2012 - 14:45:32

bardzo dziękuję, też sobie tak myślę, że może samo się wszystko szybciej zacznie niż się tego spodziewam :)po cesarce wiadomo, że dłużej dochodzi się do siebie i bardzo boli rana, ale jak tak ma być bezpieczniej to niech tak będzie :)

zweryfikowana
Posty: 104
Ostrzeżenia: 1/5

PORÓD NATURALNY PO CESARCE ?

14 sie 2012 - 14:50:59

musisz spytać swojego lekarza co w Twoim przypadku poleca i napewno Ci pomoże i Cię uspokoi

PORÓD NATURALNY PO CESARCE ?

14 sie 2012 - 14:52:53

Nie ryzykowałabym i gdybym miała możliwość na Twoim miejscu wybrałabym cesarkę.



###Internetowy lumpeks z odzieżą dziecięcą
www.lumpik24 .pl ###

PORÓD NATURALNY PO CESARCE ?

01 wrz 2012 - 19:21:45

ja sama chciałabym rodzić naturalnie, od cc mam 7 lat, ale termin mam dopiero na marzec więc zobaczę co będzie z blizna i w ogóle, nie wspominam dobrze cc, długo mi się wszytsko goiło i ból jest gorszy od naturalnego porodu.

Na pocieszenie mam moją ciocię - sąsiadkę, która 2 pierwsze ciąże miała cesarki a 3 dziecko największe, ponad 4 kg rodziła naturalnie, szybciutko i bez problemów, więc da się:)

PORÓD NATURALNY PO CESARCE ?

01 wrz 2012 - 19:50:09

ja pierwsze dziecko urodziłam przez cc bo krwawiłam-łożysko mi się odkleiło. drugie dziecko rodziłam jak córka miała 2,5 roku, czyli w ciąże zaszłam niecałe 2 lata po cc. baaardzo chciałam rodzić naturalnie bo uważałam że co to za baba jak sama dziecka wżyciu nie urodzi....
lekarz bardziej mnie nastawiał na cc bo dziecko było duże-przewidywał 4kg, ale syn urodził się niecałe 3800g. rodziłam sama naturalnie, zajęło mi to mało czasu bo skurcze zaczęły się o 16tej a o 23 ciej syn był na świecie. jestem dumna że urodziłam sama, bardzo dobrze wspominam poród naturalny, a cc źle wspominam. bolało oczywiście ale i tak dla mnie to pestka w porównaniu z cc-z tym leżeniem, odczuwaniem bólu brzucha podczas sexu, itp...
myślę że warto wybrać poród naturalny. trzeba się do niego psychicznie nastawić.

PORÓD NATURALNY PO CESARCE ?

01 wrz 2012 - 20:45:55

Ciężka decyzja do podjęcia,ale ja osobiście miałam 2 cc ,szczerze powiem ,że wolę cc ,ponieważ jak mnie złapały bóle to marzyłam żeby jak najszybciej zrobili mi te cc.

PORÓD NATURALNY PO CESARCE ?

04 wrz 2012 - 13:21:04

ja miałam pierwszą cesarkę(brak postępu porodu, po 15 godzinach mi ją zrobili) i teraz termin mam na grudzień. Mam nadzieję,że drugi raz zostanie mi zrobiona cesarka. W dodatku mam rozchodzące się spojenie łonowe, więc innego wyjścia sobie nie wyobrażam:(

PORÓD NATURALNY PO CESARCE ?

04 wrz 2012 - 14:35:42

Ale nie bardzo rozumiem: co jest niebezpieczne dla mamy i dla dzidzi?
ja pierwsze dziecko rodziłam przez cc (pośladkowe ułożenie dziecka) a córkę naturalnie. po cc nie ma wskazań, że kolejna ciąża będzie rozwiązana cięciem. dziwię się twojemu lekarzowi, że tobie pozostawia decyzję.
jeśli nie ma przyczyn (ułożenie dziecka, twój stan zdrowia etc.) to radziłabym ci rodzić naturalnie. cesarka, jakby nie było, jest operacją! więc trzymam kciuki, żeby maleństwo się obróciło:) ma jeszcze trochę czasu.
z doświadczenia radzę naturalne rozwiązanie :)
Powodzenia!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-04 14:37 przez _Roozyczka.

PORÓD NATURALNY PO CESARCE ?

30 lis 2012 - 15:04:25

Witam :D
Też mam problem związany z drugim porodem. Pierwszy był przez cc ponieważ mój maluszek chciał wyjść pośladkami a z tego powodu że jestem szczupła lekarze zdecydowali aby nie ryzykować. Teraz jestem w ciąży po raz drugi i nie ma zbyt dużego odstępu ponieważ mój maluszek urodził się w styczniu 2011 a teraz mam termin na luty 2013 i jeszcze nie rozmawiałam z moim lekarzem na temat porodu sn. Jestem świadoma ryzyka jakie może wystąpić ale bardzo bym chciała urodzić sn bo wiem że to wspaniałe uczucie, a cc nie wspominam zbyt dobrze a tym bardzie ściąganie szwu. W przyszłym tygodniu idę do lekarza na badanie kontrolne więc zapytam się go o poród sn. Na pewno podzielę się tym co mi powie i doradzi ;D
Pozdrawiam

PORÓD NATURALNY PO CESARCE ?

30 lis 2012 - 15:24:25

Cytat
ktoto1
ja pierwsze dziecko urodziłam przez cc bo krwawiłam-łożysko mi się odkleiło. drugie dziecko rodziłam jak córka miała 2,5 roku, czyli w ciąże zaszłam niecałe 2 lata po cc. baaardzo chciałam rodzić naturalnie bo uważałam że co to za baba jak sama dziecka wżyciu nie urodzi....
lekarz bardziej mnie nastawiał na cc bo dziecko było duże-przewidywał 4kg, ale syn urodził się niecałe 3800g. rodziłam sama naturalnie, zajęło mi to mało czasu bo skurcze zaczęły się o 16tej a o 23 ciej syn był na świecie. jestem dumna że urodziłam sama, bardzo dobrze wspominam poród naturalny, a cc źle wspominam. bolało oczywiście ale i tak dla mnie to pestka w porównaniu z cc-z tym leżeniem, odczuwaniem bólu brzucha podczas sexu, itp...
myślę że warto wybrać poród naturalny. trzeba się do niego psychicznie nastawić.

O Chryste. To powiedz mi, co ze mnie za baba,skoro sama dziecka nie urodziłam;>? Jakaś wybrakowana, niepełnowartościowa, czy jak, bo ciekawa jestem:P Nie sądziłam, że kobiecość zależy od tego, jak się dziecko urodzi :D
Co do pytania autorki, jak czujesz się na siłach to owszem, możesz próbować rodzić naturalnie. A jak nie jesteś tego pewna, to nie ryzykuj. Ważne, abyś miała komfort psychiczny i była spokojna,że dobrze wybrałaś. Po co później zamartwiać się niepotrzebnie.
Ja miałam cc i w życiu by mnie nikt nie zmusił do rodzenia siłami natury.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Baby shower:) 2012r