Obecnie rozmawiamy o:

zdrowe posiłki

gorący temat

Treningi i dieta keto

12 minut temu

Pediatra Kielce

46 minut temu

Ginekolog Rzeszów

47 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Hej. W szpitalu w którym mam rodzić, stosuje się od niedawna znieczulenie gazem rozweselającym.
Piszą o tym tak :

W Oddziale Ginekologiczno-Położniczym Szpitala Kieleckiego Sp. z o.o. została wprowadzona nowa metoda zwalczania bólu związanego z porodem – gaz medyczny Entonox, czyli tzw. gaz rozweselający. Jest on znany od szeregu lat w krajach Unii Europejskiej, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii. Stosuje się go w sytuacji, kiedy pacjentka odczuwa silne bóle porodowe. Może być alternatywą dla tradycyjnych metod znieczulania rodzących kobiet.
Gaz jest mieszaniną tlenu i podtlenku azotu w równych częściach. Z każdym wdechem następuje rozluźnienie mięśni miednicy, przez co skurcze są mniej bolesne, lub niemal wcale nieodczuwalne. Pacjentka dawkuje sobie gaz samodzielnie przez wymienny ustnik bądź maseczkę. W trakcie stosowania tego typu znieczulenia nie jest konieczna obecność lekarza anestezjologa. Wystarczy, że przy pacjentce są lekarz i położna.
Samodzielne podawanie mieszaniny podtlenku azotu i tlenu jest łatwe, bezpieczne i wymaga mniejszych zasobów niż inne metody uśmierzania bólu stosowane podczas porodu, np. znieczulenie zewnątrzoponowe. Nie wymaga szczególnego nadzoru i jest akceptowalne dla matek. Podtlenek azotu/tlen zapewnia uśmierzenie bólu i jest bezpieczny dla matki i noworodka. Nie odnotowano ujemnego wpływu gazu na dziecko. Podtlenek azotu nie ma wpływu na czas trwania porodu i nie wywiera działania rozkurczowego na macicę.

Pacjentki Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Kieleckiego Sp. z o.o. mogą bezpłatnie korzystać z tego rodzaju znieczulenia w ramach kontraktu z NFZ.

Chciałam się dowiedzieć, czy któraś z Was miała takie znieczulenie, lub ktoś znajomy miał i czy to rzeczywiście działa ?
Buziaki :)

Ja dostałam w szpitalu butle gazu , ale zdażyłam 2 razy się zaciągnąc bo potem już nie było potrzeby.
Szczerze to on nic mi nie dał
ma taki dziwny suchy posmak

Ja rodziłam w Wielkiej Brytanii i miałam ten gaz,bólu raczej nie uśmierza ale można troszkę odlecieć:)Moja koleżanka tak go wdychała że porodu nie pamięta:)

Właśnie u mnie w szpitalu nie ma znieczulenia żadnego oprócz tego ;( strasznie się boję właśnie tego bólu porodowego, a to znieczulenie juz wogóle mnie zdołowało ;p

dasz radę:)
na każdego co innego działa

hehe ja jestem aż ciekawa tego gazu,bo w innych krajach nawet dentyści go używają...ja miałam znieczulenie w kręgosłup więc nie doradzę;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

zaręczyny ;)