Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 182
Ostrzeżenia: 1/5

Koszt wyprawki i utrzymania dziecka

01 lip 2012 - 10:49:50

Koszt wyprawki i koszt miesięcznego utrzymania dziecko zalezy od tego co kto chce kupic. Można papmpersy zamienić na dade, oilan na babydream, avene na bambino, h&m na no name, zamiast nówek z metkami kupować ubranka uzywane itp. itd. Na pewno w pierwszych miesiącach sporo trzeba wydac na melko jeśli maluch je mm. Później dochodzą obiadki, gdzie zamaist gotowca można samemu je przygotować. Schody pojawiają sie jesli jest skaza białkowa lub uczulenie, bo to niestety pożeracz $,którego przewidziec sie nie da.
Generalnie ja wyznaję zasadę, że na dziecko pieniadze zawsze się znajdą ;)

Koszt wyprawki i utrzymania dziecka

03 lip 2012 - 17:55:56

nie kupowalam nigdy dziecku firmowych nowych rzeczy,alan byl na mm od urodzenia,tanszych pieluch stosowac nie mogl ale kometyki tez bralam najtansze. Na same pieluchy szlo ok 150 jak nei bylo promocji a na mleko kolo 100. nie liczac zadnych kosmetykow ani ubran

Koszt wyprawki i utrzymania dziecka

18 lip 2012 - 12:18:09

Koszt całej wyprawki dla naszego dzieciątka wyniósł 2000 zł, musieliśmy kupić prawie wszystko sami, na szczęście moi rodzice ufundowali wózek 3 w 1 czyli odeszło nam ponad 2500 zł:)

Koszt wyprawki i utrzymania dziecka

02 lis 2012 - 12:11:18

Koszt wyprawki to prawie 2 tysiące - przynajmniej u nas. Radzę szukać dobrych ofert. Jest taki sklep mapetszop, adres - http://www.mapetszop.pl
Tam pojawiają się fajne promocje na wózki, ale trzeba obserwować oferty.

Koszt wyprawki i utrzymania dziecka

02 lis 2012 - 12:26:55

najdrożej wychodzi na początek wózek,łóżeczko i pampersy.Jak karmisz piersią to mleko nic ciebie nie kosztuje.
Są fajne wózki używane ok 400 zł.łóżeczko używane kupisz za 100.
Pieluchy niekonicznie najdroższe musisz kupować. Ja miałam za 20 zł i dziecko żadnego odparzenia nie miało.
Mleko ok 13 zł a starczy na 3-5 dni

Koszt wyprawki i utrzymania dziecka

02 lis 2012 - 12:48:02

Bardzo fajny jest zwyczaj przekazywania sobie rzeczy po dzieciach wsród znajomych i rodziny. Planując koszty wyprawki najpierw zastanow się, czy masz wsród bliskich i znajomych kogoś kto ma lub miał takie malutkie dziecko. Ja np. po dzieciach znajomych dostałam niemalże wszystko, od łóżeczka po pampersy na basen :D
Oczywiście trochę się nabijam, ale prawda jest taka, że takie rzeczy jak łóżeczko czy wózek nie są najtańsze, więc albo się dostaje po kimś, albo w ostateczności kupuje używane, malo kogo stać na wszystko nowe.
Jeżeli chodzi o utrzymanie to wszystko zależy od tego jakiego szkraba urodzisz. Jeżeli będzie zdrowy tak jak moja Psota to koszty nie będą aż takie duże. Gorzej jeśli będzie miało jakieś alergie pokarmowe czy inne problemy. Wtedy jest specjalna żywność itp dla takich maluszków. Ja miesięcznie wydaje ok. 150 zł na mleko i 100 na kaszki. Na początku kupowałam słoiczki, teraz dokupiłam do miksera końcówkę blenderującą za 20 zł i sama przecieram owoce i warzywa, o niebo taniej wychodzi. Pampersy też kupuję w miarę tanie rossmanowe, ok.20 zł za paczkę i paczka starcza na ok. dwa tygodnie. Nie takie diabeł straszny, nie?:)
Gorzej jest z czasem dla maleństwa i z opieką. Żłobek i babcia na zmianę...:(

Koszt wyprawki i utrzymania dziecka

02 lis 2012 - 12:53:26

U nas wyprawka to
wózek Espiro 2w1 ok 1500zł
fotelik/nosidełko dostaliśmy
łóżeczko z szufladą 350zl
materac ok 200zl
2 komplety pościeli + wkład 150zl
przewijak 50zl
laktator w zestewie z butlami i sterylizatorem tt ok 120zł
Leżaczek 100zł
Ubranek nie kupowałam bo dostałam od koleżanek i znajomych. A teraz to paczka Pampersów na 1-2 mies tylko na noc ok 50 zł, 2-3 paczki pieluszek Dada ok 30zł, 5 op mleka bebiko w biedronce ok 19 zł za 500g, chusteczki pampers kupuje raz na jakiś czas jak są w promocji 4+2 za ok 24zł, emolium do kąpieli na all nie całe 30zł, balsam ok 30zł starcza na 2-3 miesiące, krem do pupy hipp 12zł, sporadycznie słoiczki ok 30zł, herbatka 17zł,kszki ok 20zł, ubranka all szafka lub dziadkowie:) Teraz dochodzi nam koszt opiekunki 400zł za 2 tygodnie w miesiącu.
Na początku mała miała skazę białkową i piła bebilon pepti przez 3 mies,kupowaliśmy bez zniżki za 23zł lub na all troszkę taniej.
To by było na tyle:) nie wszystko kupuje się co miesiąc więc koszty czasem mniejsze czasem większe, ale moim zdaniem grunt to dobra organizacja.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-02 12:58 przez kinkubina.

Koszt wyprawki i utrzymania dziecka

04 lis 2012 - 11:38:50

u mnie mały ma już miesiąc:

szczepionka: 221 zł
mleko: 4 op bebion 800g wydatek 160zł
pampers dada: 3 op za 30zł wydatek 90zł
chusteczki dada: 4 op za 5 zł wydatek 20 zł

maleństwo jest kochane potem dojdą słoiczki i strasznie dużo je mleczka

Koszt wyprawki i utrzymania dziecka

04 lis 2012 - 12:07:59

Cytat
perelka44922
u mnie mały ma już miesiąc:

szczepionka: 221 zł
mleko: 4 op bebion 800g wydatek 160zł
pampers dada: 3 op za 30zł wydatek 90zł
chusteczki dada: 4 op za 5 zł wydatek 20 zł

maleństwo jest kochane potem dojdą słoiczki i strasznie dużo je mleczka

jeśli Twoje dziecko nie ma skazy polecam bebiko za 13
Kupuje w rossmanie.
Pieluchy sa tam po 22 zł a husteczki ( super nawilżone)czteropak za 16 zł

Koszt wyprawki i utrzymania dziecka

04 lis 2012 - 14:53:24

Ja nie liczyłam ile wydaliśmy na wszystko poza wózkiem,ale nie sądzę ,że były to tysiące albo po prostu nie odczuliśmy tego mocno,bo "trafiliśmy" w okres w którym było Nas na ,to stać.Kupowałam też troszkę wcześniej po kilka rzeczy ,a nie wszystko naraz i szukałam też dobrych ofert. Wiem również ,że jak jeszcze kiedyś będę spodziewała się dziecka,to nie będę kupowała już tylu ciuszków! Po kilka zmian i dość,jeżeli są na bieżąco prane,to w zupełności wystarczy.Nie trzeba zapełniać szafki po brzegi. Teraz gdy syn ma miesiąc wydaję ok 110zł na pampersy ,40 zł na chusteczki i 20 zł na witaminy. A w tym miesiącu dojdzie szczepienie 120zł i mam nadzieję,że nic więcej ;) POWODZENIA i do dzieła-niema na co czekać ;) Szkrab,to szczęście jakich mało ;)

Koszt wyprawki i utrzymania dziecka

04 lis 2012 - 15:42:18

Zależy na ile możesz sobie pozwolić, czy chcesz, by Twoje dziecko miało rzeczy nowe czy używane. My kupowaliśmy wszystko nowe i szczerze nie liczyłam, ile kasy na to poszło. Zdecydowanie więcej niż 2 tysiące.I w dalszym ciągu dużo wydajemy na córkę.

Koszt wyprawki i utrzymania dziecka

06 lis 2012 - 17:26:29

Strasznie tego dużo - nawet nie zdawałam sobię sprawy bo wszystko kupowałam w "ratach" przez cały okres ciąży i nie odczułam tak drastycznego upływu gotówki. No ale dla dziecka trzeba kupować to co najlepsze - nie warto oszczędzać.
Zapomniałyście chyba jeszcze o materacyku, podusi, pokrowcu i kocyku. To też ważna sprawa, bo te rzeczy muszą być antyalergiczne, materacyk wygodny (najleiej lateksowy). W końcy dziecko na początku najwięcej śpi więc musi mieć odpowiednie warunki do zdrowego, rozwojowego, regeneracyjnego snu. Ja kupiłam całe "wyposażenie" do spania w sklepie internetowym www.krainamateracy.pl Polecam,bo mają niskie ceny i naprawde dobre produkty.

niezweryfikowana
Posty: 730
Ostrzeżenia: 1/5

Koszt wyprawki i utrzymania dziecka

06 lis 2012 - 19:03:58

Ja ci powiem tak :) zalezy gdzie mieszkasz i jakiej jakości rzeczy chcesz kupić .

Ja kupiłam wózek 3 w 1 za 750zł NOWY !!! Łóżęczko dostałam ale to nie jest duzy koszt , przewijak na łóżezko 50żł , wanienka 30zł, materac do łóżeczka 68zł w hurtowni dla dzieci , podgrzewacz do butelek 100zł , akcesoria do pielegnacji około 50zł wszystko , kosmetyki około 50zł , no i ubranka nie kupuj niewiadomo ile bo dziecko szybko wyrasta z reszta niewiadomo jakie dziecko urodzisz , moja koleżanka kupila ubranka na 56 a chłopiec urrodzil sie prawie 5kg i nosił od razu 62 :) Ok 15 pieluch tetrowych, Ja za bardzo nieprzygotowywałam sie jeżeli chodzi o wyprawke bo nie oszukujmy sie wiekszość rzeczy jest zbędna :)

Koszt utrzymania u mnie to było 300zł miesiecznie , karmiłam mlekiem modyfikowanym od urodzenia a był to Bebilon (800g za 43zł) w miesiacu szło około 4 paczki , plus pampersy i chusteczki nawilżane :)

Więc jeszcze raz powtarzam nie kieruj sie opiniami innych bo wszedzie sa inne ceny niektórzy wyprawka nazywaja pokoik dla dziecka i różne sprzety do niego ja pokoiku nie urządzałam łóżeczko stoi w naszej sypialni dopiero za kilka miesiecy planuujemy remont pokoju dla córeczki :)

Koszt wyprawki i utrzymania dziecka

06 lis 2012 - 19:31:18

U nas było jakoś na pierwszy rzut 4tys. 3tyś wózek z łóżeczkiem, ok 400 zamowienie ze sklepu internetowego-butelki, pieluszki tetrowe, smoczki grzebyki, kosmetyki tzw drobiazgi, pampersy. Dodam,ze na ciuszki wdalam tylko ok 500zl bo cała wyprawkę odziezową kompetowala moja mama. Ja rowniez kupowalam rzeczy z sieciowek nawet wieksze do roku np za 10zl z H&M lub podobne. Miesiecznie to w sumie witaminki dla mnie bo karmie, pampersy,chusteczki, kosmetyki jak sie skoncza. Nie jest zle. My bralismy wszystko nowe , na pewno bedzie czekala nasza wyprawka na drugiego dzidziusia:)Dodam ze rzeczy typu latkaror , sterylizator, podgrzewacz-allegro i licytacje. Laktator nowy reszta uzywane.

To zalezy na co kogo stac. Nasze dziecko jest planowane. Zbieralismy pieniazki przez jakis czas:) Na samego dzidziusia mielismy 8tys z czego zostala nam jakas polowa i bedziemy brali z tej kasy pieniazki np na chrzciny, chodzik itd.
Jeszcze wiztyty u lekarza nascie ok 10x80zl...



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-06 19:59 przez funpic.

Koszt wyprawki i utrzymania dziecka

07 lis 2012 - 21:44:57

Cytat
milkae
Cytat
perelka44922
u mnie mały ma już miesiąc:

szczepionka: 221 zł
mleko: 4 op bebion 800g wydatek 160zł
pampers dada: 3 op za 30zł wydatek 90zł
chusteczki dada: 4 op za 5 zł wydatek 20 zł

maleństwo jest kochane potem dojdą słoiczki i strasznie dużo je mleczka

jeśli Twoje dziecko nie ma skazy polecam bebiko za 13
Kupuje w rossmanie.
Pieluchy sa tam po 22 zł a husteczki ( super nawilżone)czteropak za 16 zł

mleka nie chcę mu zmieniac bo mu pasuje:) a co do pampersów to jakie i ile mają sztuk?:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

badanie na hiv - ciąża