Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

gorący temat

Podnoszenie kwalifikacji

20 minut temu

Sklep internetowy

godzinę temu

Biznes

godzinę temu

tabernakula sklep

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Koszt wyprawki i utrzymania dziecka

29 cze 2012 - 08:54:17

Motylek ja niekupowalam wszytkiego:) kupowalam tylko potrzebne rzeczy:)
i wydalam cos ok 1500 na wyprawke:)

Koszt wyprawki i utrzymania dziecka

29 cze 2012 - 09:27:26

Na wyprawkę można wydać i nawet 10 000 pln :)
Ja nie pamiętam ile wydałam, ale do kwot które padały wcześniej to jakieś śmieszne pieniądze na szczęście :)
Wózek i łóżeczko (z milionem zbędnych akcesorii) sprezentowali nam rodzice z teściami, o wanience przypomniałam sobie dopiero w szpitalu więc teść szybko poleciał do sklepu po taką ze stelażem.
Uranka, kosmetyki i całą resztę kupowałam już sama. Bardzo dużym plusem było też to, że jak młoda była chrzczona (miała miesiąc) to każdy poza prezentem dodawał pakę pampersów :)
Co do zbędnych akcesorii, to też ich nie brakowało- leżaczek, sterylizator, podgrzewacz, bzdurne zabawki.

Koszt wyprawki i utrzymania dziecka

29 cze 2012 - 11:05:19

No tak - jak się 90% wyprawki "samo" (czyt. rodzice za to zapłacą) pojawi, to można i za grosze tę resztę dokompletować. Koszty jednak niezależnie od tego kto je ponosi, pozostają duże.

U nas akurat tak się złożyło, że najdroższe rzeczy mamy po kimś (dostaliśmy/kupiliśmy/pożyczyliśmy), ale liczę najmarniej 1000zł (i to jest optymistyczna wersja, bo znając moje zapędy to docelowy koszt może być znacznie wyższy, ale co tam - pierwsze dziecko ma się tylko raz) na chemię, pampersy i pierdółki które nam się jeszcze spodobają.. a to bez remontu pokoiku.

Koszt wyprawki i utrzymania dziecka

29 cze 2012 - 12:04:04

Na wyprawkę zanim się urodził Młody + ciąża (koszty wizyt prywatnych + badania) wydaliśmy jakieś 4 tys. Nie mieliśmy nic "po kimś", jedynie łóżeczko dostaliśmy w prezencie. No a jak już się urodził, to 'łomatkomoja', ciągle pieniądze idą. A to lekarze, a to szczepienia, a to zmiany żywienia. Najwięcej właśnie na to wydajemy. Z tym, że my mamy problemy ze zdrowiem od urodzenia, a to operacje, rehabilitacje, a teraz wstrętne azs i alergie :| Ubranka staram się wyszukiwać używane w bardzo dobrym stanie, jedynie buciki i bielizna zawsze są nowe. Jakbym chciała kupować wszystko nowe, to bym zbankrutowała, ubranka dla dzieci są droższe niż dla dorosłych :/ Gdybym miała mieć drugie dziecko (co prawdopodobnie nie nastąpi), to byłabym mądrzejsza, mianowicie część wyprawki była zbędna, głównie chodzi o zbyt dużą ilość ciuszków, podgrzewacz elektryczny, termometr do kąpieli i takie tam. I chyba nikt Ci nie powie jaki jest koszt utrzymania dziecka, bo każde ma inne potrzeby i jest inaczej wychowywane i ten koszt u każdego jest inny. Dla jednych 500zł/m-c to bardzo mało, dla innych kosmicznie dużo. Niestety tego nie zaplanujesz.

Koszt wyprawki i utrzymania dziecka

29 cze 2012 - 12:11:23

podgrzewacz zbędnym akcesorium ?

zależy dla kogo - jak się karmi butelką to jest to jeden z podstawowych gadżetów chyba że ktoś lubi słuchać płaczu głodnego dziecka czekając aż mu się woda zagotuje i ostudzi do odpowiedniej temperatury.


ja osobiście ani z podgrzewacza ani z leżaczka bym nie zrezygnowała - mocno ułatwiają życie. Za to zbędnym zakupem przy 1 dziecku była wanienka.

Koszt wyprawki i utrzymania dziecka

29 cze 2012 - 12:29:50

No ja nie mówię, że dla wszystkich :) Dla nas akurat podgrzewacz okazał się zbędny i leży i się kurzy. A to dlatego, że w dzień nie był potrzebny, a w nocy M. nie jadł, bo nie chciał, nie budził się od drugiego miesiąca (a przez pierwszy ssał cyca).

Widzisz, u nas z kolei wanienka jest niezbędna. Także każda mama dopiero z czasem zobaczy co jest dla niej zbędne i przy drugim już będzie mądrzejsza.

Koszt wyprawki i utrzymania dziecka

29 cze 2012 - 12:54:03

Cytat
Darmoszka
podgrzewacz zbędnym akcesorium ?

zależy dla kogo - jak się karmi butelką to jest to jeden z podstawowych gadżetów chyba że ktoś lubi słuchać płaczu głodnego dziecka czekając aż mu się woda zagotuje i ostudzi do odpowiedniej temperatury.


ja osobiście ani z podgrzewacza ani z leżaczka bym nie zrezygnowała - mocno ułatwiają życie. Za to zbędnym zakupem przy 1 dziecku była wanienka.
Ja mam podgrzewacz ale go używam bardzo rzadko dobrym sposobem jest termos i w innym naczyniu wystudzona woda, jak dziecko jest głodne to przygotowanie mleka zajmuje mi max minutę nie zużywając przy tym prądu wystaczy tylko pilnować aby zawsze w termosie była ciepła woda. Podgrzewacza używam tylko do jedzenia w słoiczkach bo do mikrofali nie jestem przekonana.
A co do leżaczka zgadzam się w 100%. Jest obowiązkowy zawsze mogę dziecko zabrać ze sobą do kuchni czy lazienki i coś robić.
Według mnie wanienka jest niezbędna chociaż na wakacje musze zakupić taką dmuchaną.

Koszt wyprawki i utrzymania dziecka

29 cze 2012 - 13:27:54

To i ja dołączę się do tego tematu... może coś uda się nakreślić. Wyprawka owszem troche wyjdzie. Przy drugim dziecku już wiedziałam co jest zbędne.Kupiliśmy tylko niezbędne rzeczy:
-wózel 1300 zł ale można kupic tańszy, można droższy zależy od upodobań. My wybraliśmy funkcjonalny taki aby sprawdzał się i latem i zimą.
-fotelik można już kupić za 150zł - odradzam używane, chyba że z pewnego źródła
- łóżeczko turystyczne, pościel - 300zl - można zawsze ze sobą zabrać podczas wyjazdow
- ciuszki można kupic na allegro mega pakę - używane ok 150zł ale jest sporo rzeczy dobrych markowo, spoko kupiliśmy za granicą na przecenach po 1-3 euro.
- wyprawka do szpitala ok 200zł
Wydaliśmy ok 2300 z czego rzeczy w bardo dobrym stanie wystawiliśmy na allegro i mamy z tego kaskę na nastepne zakupy

A jeśli chodzi o miesięczny koszt utrzymania dziecka to podam na swoim przykładzie (karmie piersia):
- pampersy, chusteczki ok 110 zł na miesiąc
- w miesiącu przeważnie kupujemy jakieś ciuchy bo szybko rośnie na początku ok 100zł
- środki czystści (proszek, płyn do płukania, płyn do kąpieli) 50 zł.

Nie ma sensu kupować dużo rzeczy typowo wyjściowych gdyż dziecku będzie niewygodnie. A my i tak połowy nawet nie zdążyliśmy małemu ubrać

Koszt wyprawki i utrzymania dziecka

29 cze 2012 - 14:34:22

Cytat
infinity88
aniołek - o ja teraz też koncze studia, tzn od października 5 rok:) i chciałam się bronić już z brzuszkiem, bo jak nie teraz to kiedy...martwie się oczywiście co z pracą, czy lepiej teraz dziecko i zacząć trochę później pracę, czy najpierw kariera a potem dziecko...ale u mnie ta chęć posiadania dziecka jest już tak wielka, że normalnie nie mogę:P poza tym mąż też już chce, a jest troszkę starszy...nie chcę odkładać tego, jak urodzę mając 30 lat to mąż będzie już miał 40...:P

jeśli chodzi o marki i szpan, to ja nie z tych:) oczywiście interesuje mnie dobra jakość, ale też za rozsądną cenę i wierzę, że tak się da:)

Swoje pierwsze dziecko urodziłam na piątym roku studiów jak ty, tak zaplanowałam i to była wspaniała decyzja. Na piatym roku już się nudziałam, zajęć było niewiele i spokojnie mogłam zająć się i wyprawką i przygotowaniem do obrony. Synek urodził się w kwietniu, razem się uczyliśmy i w wakacje zdaliśmy na ocenę bardzo dobrą, przez ten czas trochę mi pomagała teściowa. Potem na jesień poszłam na staż, babcia opiekowała się wnukiem. Po stażu zaczęłam szukać pracy, kiedy dostałam pracę - zmieniliśmy miejsce zamieszkania (Grześ miał rok) spokojnie mogłam zająć się "karierą" ;) Potem było juz tylko z górki. Nie było problemu by pomysleć o kolejnych dzieciach w czasie trwania pracy.

Acha, u nas różnica wieku podobna. Mąż pracował kiedy ja studiowałam. Kiedy zmieniliśmy miejsce zamieszkania, maż wziął wychowawczy i siedział z synkiem w domu prawie dwa lata ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-29 14:37 przez Itallly.

Koszt wyprawki i utrzymania dziecka

29 cze 2012 - 14:50:57

To jest wątek o kosztach utrzymania dziecka, a nie kto kiedy dziecko urodził i kto później się nim zajmował...


Autorko: myśl racjonalnie, popytaj wśró znajomych. Mamy pierwszego dziecka mają tendencję do przesady jeśli chodzi o kompletowanie wyprawki.

Koszt wyprawki i utrzymania dziecka

29 cze 2012 - 16:43:56

Cytat
Darmoszka
podgrzewacz zbędnym akcesorium ?

zależy dla kogo - jak się karmi butelką to jest to jeden z podstawowych gadżetów chyba że ktoś lubi słuchać płaczu głodnego dziecka czekając aż mu się woda zagotuje i ostudzi do odpowiedniej temperatury.


ja osobiście ani z podgrzewacza ani z leżaczka bym nie zrezygnowała - mocno ułatwiają życie. Za to zbędnym zakupem przy 1 dziecku była wanienka.


Pomimo tego, że byłam w posiadaniu podgrzewacza dla mnie był zbędny chociaż też karmiłam butelką. Głośnego płaczu nigdy nie było bo zawsze w termosie czekała gorąca woda, obok zimna i przygotowanie butelki w ten sposób było dla mnie szybszym i praktyczniejszym rozwiazaniem.

Leżaczek też bardzo szybko zasilił grono "gratów" bo miałam krzesełko (takie do karmienia) z regulowanym oparciem i wysokością. Teraz służy mojej koleżancce i dla niej to super sprawa.

"Najlepszym przyjacielem" okazał się sterylizator (taki do mikrofalówki), którego nie użyłam ani razu.

Natomiast życia bez wanienki, koniecznie ze stelażem sobie nie wyobrażam. Po porodzie trochę do siebie dochodziłam i gdybym miała młodą kąpać w normalnej wannie w pozycji, gdzie musiałabym być schylona to chyba wyłabym z bólu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-29 16:45 przez kamilak86.

Koszt wyprawki i utrzymania dziecka

30 cze 2012 - 06:42:20

Cytat
Darmoszka
podgrzewacz zbędnym akcesorium ?

zależy dla kogo

Nie karmię butelką ale moja kuzynka tak. Jej córeczka ma już ponad rok i od początku jets na butelce. Oni nie kupowali podgrzewacza, mają za to termos-dzbanek i w nim zawsze wodę w odpowiedniej temeperaturze. Też się sprawdza a ekonomiczniej ;)

Koszt wyprawki i utrzymania dziecka

30 cze 2012 - 08:23:26

u nas koszt utrzymania dziecka do roku wynosił może 50zł miesięcznie, później tak koło 100-150zł miesięcznie, a wyprawka z wózkiem 1000zł. zależy co kto chce-jak komuś się przelewa to kupuje zbędne pierdoły, a jak ktoś jest oszczędny to się obędzie bez wielu rzeczy, np ja dzieci wychowałam na tetrze :) zupkach domowych, ciuchcasz z pewexu i są zdrowe i szczęśliwe[/b]

Koszt wyprawki i utrzymania dziecka

30 cze 2012 - 22:30:23

Cytat
ktoto1
u nas koszt utrzymania dziecka do roku wynosił może 50zł miesięcznie, później tak koło 100-150zł miesięcznie, a wyprawka z wózkiem 1000zł. zależy co kto chce-jak komuś się przelewa to kupuje zbędne pierdoły, a jak ktoś jest oszczędny to się obędzie bez wielu rzeczy, np ja dzieci wychowałam na tetrze :) zupkach domowych, ciuchcasz z pewexu i są zdrowe i szczęśliwe[/b]
50 zl miesiecznie?? jak to mozliwe? na same pampersy wydawala ze 150...

Koszt wyprawki i utrzymania dziecka

30 cze 2012 - 23:01:16

jest możliwe gdy maluch nie wymaga kupnego mleka bo wystarcza mu cyc i mama uywa tertowych pieluch nie ma fanaberii ciuszkowych w postaci 30 par spodni 20 par butów

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

piersi