Obecnie rozmawiamy o:

Otwarcie sklepu online

gorący temat

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 599
Ostrzeżenia: 3/5

Koszt wyprawki i utrzymania dziecka

04 sty 2013 - 12:03:20

a proszki do prania jakie kupujecie?
Ja używałam JELP, teraz widzę, że mają swój sklep internetowy multishiop24 i wychodzi to znacznie taniej niż w normalnym sklepie, także potwierdza się reguła, że można zaoszczędzić na większości produktów kupując je w sieci.

Koszt wyprawki i utrzymania dziecka

04 sty 2013 - 12:35:12

U nas wyprawka jak na razie wyszła ok. 700 zł (łóżeczko, materac, ciuszki, butelki, prześcieradła, i inne drobiazgi) a jeszcze musimy kupić wózek, nosidełko no i dla mnie koszulki do szpitala, laktator.... pewnie jeszcze z tysiąc się uzbiera lekka ręką.

Co do prania, to na pierwsze pranie użyłam płatków mydlanych, potem kupię Lovela albo Dzidzius

Koszt wyprawki i utrzymania dziecka

04 sty 2013 - 12:57:42

A ja polecam wypróbowac proszki typu Sensitive. Dopieraja lepiej niz te wszystkie Jelpy czy Lovele ( moim zdaniem przereklamowane proszki tylko kase ciagna ) no i macie wtedy jeden proszek do Waszych i dzieciecych ciuszkow. Swoja droga coraz wiecej dzieci jest uczulona na te niby hipoalergiczne "dzieciece" cuda.Przykladem jest moja corka ktora wysypało juz w szpitalu - wtedy uslyszalam od neonatologa zebym sobie darowala te proszki i przeszla na cos własnie sensitive.

I tak np :
Proszek do prania Vizir Sensitive jest zalecany przez Polskie Towarzystwo Dermatologiczne do prania ubrań noszonych przez osoby o wrażliwej skórze. Pozytywną opinię przyznało proszkowi Vizir Sensitive również Centrum Zdrowia Dziecka.

Koszt wyprawki i utrzymania dziecka

13 sty 2013 - 22:17:27

Koszt utrzymania dziecka i wyprawki zależy tak naprawdę tylko i wyłącznie od rodziców. Łóżeczko w IKEA można kupić już za 100-199zł przewijak hmm jest zbędny bo kanapa czy łóżko też wygodne i wystarczy podkład ale można kupić taki za ok 40-70zł zwykły. Wózek używany od 300zł a nowy ok 1000zł już znajdziesz najlepiej ja 4 lata temu kupiłam wózek za 650zł i byłam bardzo zadowolona - wygodny i pojemny. Ubranka na początek wystarczy kilka sztuk kaftaników, śpioszków, pajaców lub body w rozm 56 resztę dokupisz jak dziecko będzie rosło. Kosmetyki tylko te niezbędne do mycia wystarczy mydełko dla niemowląt lub żel 2w1 ewentualnie krem na odparzenia jeśli zadzie potrzeba koszt kilka zł mydełko żel od ok 10zł można spokojnie używać bambino bo nie jest perfumowane ;) proszek persil i ariel też wystarczą a te niby dziecięce proszki to najgorsze świństwo według położnej. O kilka rzeczy zawsze można poprosić rodziców, teściów czy chrzestnych dziecka. Bez zabawek dziecko się obejdzie nie potrzebuje karuzeli grzechotek itd. Zamiast leżaczka możesz wykorzystać nosidełko samochodowe. Matę możesz zrobić z kocyka i kilku ręcznie uszytych maskotek. Koszt wyprawki jest naprawdę indywidualną sprawą.

Koszt wyprawki i utrzymania dziecka

13 sty 2013 - 22:23:38

Cytat
MaddieAine
Koszt utrzymania dziecka i wyprawki zależy tak naprawdę tylko i wyłącznie od rodziców. Łóżeczko w IKEA można kupić już za 100-199zł przewijak hmm jest zbędny bo kanapa czy łóżko też wygodne i wystarczy podkład ale można kupić taki za ok 40-70zł zwykły. Wózek używany od 300zł a nowy ok 1000zł już znajdziesz najlepiej ja 4 lata temu kupiłam wózek za 650zł i byłam bardzo zadowolona - wygodny i pojemny. Ubranka na początek wystarczy kilka sztuk kaftaników, śpioszków, pajaców lub body w rozm 56 resztę dokupisz jak dziecko będzie rosło. Kosmetyki tylko te niezbędne do mycia wystarczy mydełko dla niemowląt lub żel 2w1 ewentualnie krem na odparzenia jeśli zadzie potrzeba koszt kilka zł mydełko żel od ok 10zł można spokojnie używać bambino bo nie jest perfumowane ;) proszek persil i ariel też wystarczą a te niby dziecięce proszki to najgorsze świństwo według położnej. O kilka rzeczy zawsze można poprosić rodziców, teściów czy chrzestnych dziecka. Bez zabawek dziecko się obejdzie nie potrzebuje karuzeli grzechotek itd. Zamiast leżaczka możesz wykorzystać nosidełko samochodowe. Matę możesz zrobić z kocyka i kilku ręcznie uszytych maskotek. Koszt wyprawki jest naprawdę indywidualną sprawą.

dodaj jeszcze witaminkę D i inne, butelki i smoczki ( troszkę później), pieluchy, fridka do noska itp i td.

Koszt wyprawki i utrzymania dziecka

13 sty 2013 - 22:39:59

My za sam wózek i fotelik daliśmy niecałe 1900zł. ( Na wózek dostaliśmy od jednych dziadków)

łóżeczko z szufladą (bez materaca musimy jeszcze dokupić) 300 zł


I cała reszta wyprawki niewiem ile wydałam ale około 1000zł wyszłoby jak by to podsumować, wszystko kupowałam stopniowo co miesiąc coś z mojej listy. zostały nam jeszcze kosmetyki, proszek, pampersy, niektóre ubranka bo nie mam wszystkich kupionych, prześcieradła, pieluszki flanelowe , materacyk do wózka, laktator, wanienka, i parasolka do wózka bo nie mieliśmy w zestawie :)

Liczę jeszcze jakieś 700-800 zł maksymalnie :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-13 22:41 przez darusia_kcm.

niezweryfikowana
Posty: 117
Ostrzeżenia: 2/5

Koszt wyprawki i utrzymania dziecka

14 lip 2022 - 21:06:44

Koszt wyprawki będzie zależny od tego na jakie produkty się zdecydujesz. Na wózku nie warto oszczędzać, ale też nie musisz przepłacać, aby mieć dobry wózek. Ja polecałabym Cavoe Axo Style ze względu na dobrą amortyzację i pojemną budkę gondoli i spacerówki.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

PRZESYŁKI POLECONE - ZMIANA PRZEPISÓW