Obecnie rozmawiamy o:

Jaki fotelik samochodowy

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

kolejna cesarka

18 maj 2012 - 21:46:30

Cytat
dzstiory
dozwolone sa 2 cesarki max, 3 to ryzyko dla matki i dziecka.

Nieprawda dozwolone sa 3 cesarki moja mama jest położna i sama miała 3. Lekarze nie decyduja sie na poród naturalny z obawy zeby nie popekały zrosty od poprzedniego cc. Jezeli masz jakieś pytania to chetnie spytam mamy.

kolejna cesarka

18 maj 2012 - 21:49:20

w niczym nie przeszkadza ze mialas juz cesarke ,druga ciaza tez moze byc przez cesarskie ciecie

kolejna cesarka

18 maj 2012 - 22:25:41

ja miałam pierwszą cesarke(ułożenie posladkowe) a po 7 latach również zrobili mi cesarke ze względu na pierwszy poród,chociaz moja ginekolog cała ciąże mówiła że bedzie poród naturalny,zaszlam do szpitala na uzgodniony termin i ordynator powiedzial ze cesarka po cesarce,

kolejna cesarka

18 maj 2012 - 22:42:03

Miałam identyczną sytuajcę, a tak na marginesie mój synek tez się Kacperek nazywa, 10 miesięcy temu urodziłam córeczkę, też przez cc , miałam takie same obawy co ty, lekarz powiedział że pierwsza cesarka to powód do drugiej i nie miałam z zalatwieniem jej żadnego problemu, w karcie wpisuje się stan po cc

kolejna cesarka

18 maj 2012 - 23:16:36

ja miałam dwie cesarki obydwie zalecenie neurologicne
pierwsza miała byc natura a sie skońcyło cesarką pod narkoza niestety ponad 4 lata temu dostała 8 punktów była niedotleniona
druga w 2011 roku w sierpniu niecałe 3 tyg wcześniej cesarką w kuciem mała rozwija sie ok

ale nie zawsze jest tak jak pisza mamy
niekiedy jak pierwsza cesarka to druga natura to wszystko zalezy od stanu zdrowia i oczywiscie od lkarza
powodzenia

kolejna cesarka

19 maj 2012 - 09:13:10

dzięki dziewczyny:)

kolejna cesarka

19 maj 2012 - 09:29:48

Ja również pierwszy poród miałam rozwiązany przez cc lecz lekarz mi powiedzial,że przy drugim porodzie moge spokojnie rodzić normalnie,lecz jeżeli poczuje ból na szwie po pierwszej cc mam poinformowac i od razu przystapia do cięcia cesarskiego, ponieważ może to się skonczyc rozerwaniem szwu...

kolejna cesarka

19 maj 2012 - 09:31:41

aha,ale to też chyba zależy od tego jak dużo czasu minęło od cc, u mnie ponad 3 lata. Bliznę mam tylko na ok 3cm,więc chyba nie będę czuła rozrywania blizny:)

kolejna cesarka

19 maj 2012 - 09:40:05

Cytat
Lulka0626
aha,ale to też chyba zależy od tego jak dużo czasu minęło od cc, u mnie ponad 3 lata. Bliznę mam tylko na ok 3cm,więc chyba nie będę czuła rozrywania blizny:)

Nie wiem na jakiej zasadzie to działa :) narazie nie śpieszno mi do drugiego dziecka ponieważ mineło dopiero 2 lata :) moja blizna ma niestety 10cm długości :/. i nie chciała bym kolejnej cesarki,źle to przeszłam. moja gin mówiła,że spokojnie mogę urodzić drugie dziecko naturalnie, ale jeżeli tylko poczuję ból w okolicy szwu mam to zgłosić , wtedy natychmiast wezmą mnie na stół, lecz można też z góry ustalić,że chce miec Pani cc. Lecz nie w każdym szpitalu (przynajmniej w moim ;/) godzą się na rozwiązanie cc i czekają do ostatniej chwili. Przez ich lenistwo prawie moja córcia udusiła się w łonie. Więc wszystko zależy od lekarzy.

kolejna cesarka

19 maj 2012 - 09:44:17

wiem jaka to trauma:(
szkoda gadać:(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-19 16:51 przez Lulka0626.

kolejna cesarka

19 maj 2012 - 22:30:05

cześć dziewczyny, ja miałam dwie cc, pierwsza z braku postępu a druga była po roku. teraz jwstem trzeci raz zw ciąży , po 4 latach, i nie wiem. mam mieszane uczucia, bo w pierwszej czły dzień mnie męczyli i dali wszystko co mogli, lekarz chciał mnie odesłać na położnictwo zpowrotem i gdyby ni epołożna która była tam ze mną to niewiem co by było. w każdym razie przekonała go że chyba pojawiają się zielone wody i po 11 czy 12 godz mnie cieli (3980g). mala ma pamiątkę po tym bo nacieli jej policzek i ma bliznę ok 1 cm, jest jasna , ale jest. jak widziałam tą maleńką buźkę z nacięcim blizko oczka to..... a po drugiej cc dwa tygodnie później cieli mnie jeszcze raz bo miałam zapalenie otrzewnej, ponoć talkowe, tylko że nikt nie wiedział z kąd bo na chirurgi używali rękawic beztalkowych.???. tak więc mam nie miłe wspomnienia po obu cc i mieszane uczucia jak diabli a trzecia dzidzia już za jakieś 2,5 miesiąca.

kolejna cesarka

19 maj 2012 - 22:58:58

Nie wiem skąd przeświadczenie że trzeba 3 lata odczekać po pierwszej cesarce żeby móc rodzić naturalnie, mi też takich banialuk ktoś naopowiadał, ale jak poszłam na kontrolę do swojej gin, i zapytałam o to, to powiedziała że jak najbardziej mogę rodzić naturalnie o ile nie będzie jakiś przeciwwskazań tylko muszę odczekać rok, żeby się szwy nie rozeszły - ale to już akurat inne dziewczyny pisały.
Zresztą ja źle cesarkę wspominam i chciałabym rodzić naturalnie.
A co do Ciebie autorko, Nie zastanawiaj się nawet chwilkę, jeśli się boisz i takie rzeczy się działy to się domagaj cesarki, Twój stres też oddziałuje na maluszka, skoro bezpieczniej się będziesz czuła mając cc to tak zrób, pozdrawiam i życzę zdrówka dla waszej 2-jeczki



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-19 23:03 przez dorotka00000.

kolejna cesarka

20 maj 2012 - 09:29:51

Miałam dwa cięcia w 2006 i 2010 roku.

To Ty decydujesz jak rodzisz w kolejnej ciąży.Jeśli chcesz rodzić siłami natury musisz podpisać zgodę na taki poród - nie wyrażasz zgody, więc wykonują cesarkę.
Z wytycznych Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego
Kobiety ciężarne i rodzące po przebytym cięciu cesarskim mogą być zakwalifikowane do porodu, gdy spełnione są wszystkie procedury, a rodząca akceptuje próbę porodu drogami rodnymi i wyraża świadomą zgodę na próbę porodu drogami rodnymi, podpisaną w załączonej dokumentacji.

U mnie wyglądało to tak że, po skończonym 38 tyg umawiam się na izbie przyjęć na termin cięcia - cięcie planowe wykonują między 39 a 40 tyg.Pytałam w 6 szpitalach, we wszystkich wyglądało to tak samo.Jedna tylko doktor zapytała mnie, czy nie chcę spróbować SN, odpowiedziałam że nie i po rozmowie.

i reszta wytycznych dla zainteresowanych ;)
http://www.pulsmedycyny.com.pl/index/archiwum/9829.html

kolejna cesarka

20 maj 2012 - 11:39:00

dzięki wielkie:)

kolejna cesarka

20 maj 2012 - 13:50:33

Hej ja też miałam 2 cesarki. Drugą ponad miesiąc temu. Moja pani doktor też twierdzi że cc w pierwszej ciąży jest wskazaniem do kolejnych, ale wiem też,że nie zawsze. wszystko zależy od przypadku. Ja (oprócz tego że żadne z dzieci się nie odwróciło główką na dół :)) mam przegrodę w macicy i to ewidentnie wykluczyło mnie z porodu naturalnego. Bardzo się z tego cieszyłam. Dla mnei cesarka to najlepsza rzecz jaką mogli wymyśleć lekarze:)o ile ma się dobrego i zaufanego lekarza to kilka dni pobolą szwy ale ten ból jest nieporównywalny z tym przy porodzie naturalnym (przynajmniej tak mi się wydawało jak słyszałam krzyki matek na porodówce). a co do tego ile można mieć cesarek to moja sąsiadka miała teraz piątą i tak ją elegancko zszyli ze wygląda jakby była po 1wszej:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ciąża i strój kąpielowy???