Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

kolejna cesarka

18 maj 2012 - 15:40:04

Hej dziewczyny, mam pewien problem. Jestem w trzecim miesiącu drugiej już ciąży. Pierwszy raz miałam wykonaną cesarkę, ponieważ po 14 godzinach nie było postępu porodu, a pielęgniarka mi opowiadała że zaczęłam mdleć(sama tego nie pamiętam). Po cesarce okazało się,że synek tak bardzo chciał wyjść-a nie mógł-że na główce miał potężnego guza, a po paru dniach zrobiła się z tego dziura, której teraz już nie ma. Był niedotleniony, 2pkt Apgar, reanimacja. Rok jeździliśmy po neurologach, ponieważ synek miał problemy z napięciem mięśni.
U mnie w rodzinie niestety niedotlenienie często się zdarzało, dlatego wszystkie ciotki mówiły mi żebym zdecydowała się na cesarkę. Sama jednak chciałam rodzić naturalnie. Zakończyło się cesarką, gdzie po 5 godzinach już poszłam SAMA się okąpać.
I teraz mam pytanie,czy rodząc przez cesarskie cięcie pierwszy raz-mogę teraz poprosić o drugą? Nie chciałabym narażać drugiego dziecka na to co mój Kacperek przeżył. Jest może ktoś tutaj, kto się zna na położnictwie itp?

Z góry bardzo Wam dziękuję:)
pomoże ktoś?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-18 15:52 przez Lulka0626.

kolejna cesarka

18 maj 2012 - 15:53:25

A co mówi Twój lekarz? Jeśli zna Twoją sytuację to chyba sam powinien skierować Cię na cesarkę, ale lepiej niech się wypowie moze jakaś położna;)

kolejna cesarka

18 maj 2012 - 15:55:00

no właśnie w środę mam kolejną wizytę i chcę mu o tym powiedzieć-w sumie sam mi przeprowadzał cesarkę-jest ordynatorem na położnictwie

kolejna cesarka

18 maj 2012 - 15:57:27

Nie jestem ani matka ani położną ale zawsze mi sie wydawało, że gdy za pierwszym razem miałaś cesarke to z każdym następnym tez bedzie to cesarka. Nawet gdybyś chciała rodzić normalnie lekarz nie powinien Ci na to pozwolić. Tak mi sie wydaje, ale moze cos namieszałam...

kolejna cesarka

18 maj 2012 - 15:59:34

oby tak było, bo w sumie ból nie był wielki (chyba), ale strach o dziecko mam do dzisiaj. O mało synka nie straciłam i nie chciałabym drugi raz tego samego przechodzić.
Dzięki za porady:)

kolejna cesarka

18 maj 2012 - 16:06:53

ja jestem teraz w drugiej ciąży (pierwsza była cesarka) i teraz lekarka juz z góry mi zapowiedziała że wcześniejszy zabieg jest ewidentnym wskazaniem do ponownego ciecia, także na 100% u mnie będzie tez cesarka właśnie z tego wzgledu...

kolejna cesarka

18 maj 2012 - 16:11:54

jestem już zadowolona:)
czyli chyba nie mam co się martwić:)
A miał już ktoś 2 cesarki? i co było powodem? oczywiście nie chodzi mi tutaj o zapłacenie bo mi się tak widzi. Chodzi mi o cesarki z przeznaczenia.
może ktoś jeszcze pomóc?:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-18 16:18 przez Lulka0626.

kolejna cesarka

18 maj 2012 - 16:18:36

Ja słyszalam ze głównym przeciwskazaniem do porodu nat jest ułózenie posladkowe a nie to,ze ktos mial cesarkę wczesniej. Ale lepiej porozmawiaj z lekarzem prowadzacym.

kolejna cesarka

18 maj 2012 - 16:20:18

będę w środę rozmawiać

kolejna cesarka

18 maj 2012 - 16:23:40

Wiwm ze jak ktos mial pierwsza cesarke to przy drugim porodzie ma prawo zadecydowac czy chce naturalnie czy cesarke. Moja bratowa jest w drugiej ciazy i taki wybor ma i bez zastanowienia wybierze cesarke.

kolejna cesarka

18 maj 2012 - 16:24:39

Cytat
ewuska114
Nie jestem ani matka ani położną ale zawsze mi sie wydawało, że gdy za pierwszym razem miałaś cesarke to z każdym następnym tez bedzie to cesarka. Nawet gdybyś chciała rodzić normalnie lekarz nie powinien Ci na to pozwolić. Tak mi sie wydaje, ale moze cos namieszałam...
To źle się wydawało. Jeśli poród był przez cesarkę bo np.: dziecko było ułożone pośladkowo, to drugie można jak najbardziej próbować naturalnie.

Wskazanie do kolejnych cesarek jest wtedy gdy matka nie może rodzić naturalnie (ma np.: coś z budową).

Do autorki: jeśli od poprzedniej cesarki minęły min. 3 lata to nie masz się czym martwić.

kolejna cesarka

18 maj 2012 - 16:28:08

ale ja nie chcę rodzić naturalnie:(
mam dalej traumę, bo przed oczami mam Kacperka siwego,nieprzytomnego, zaraz po wyjęciu. Nie chcę drugi raz tego samego przeżywać. Synek ważył 4 i pół kilo,miał dużą główkę, nie miał prawa minąć się z moją miednicą, czego dowiedziałam się po cesarce---z tego taki guz i problemy ze zdrowiem:(

kolejna cesarka

18 maj 2012 - 16:58:56

Hej. Zazwyczaj po przebytym już cięciu cesarskim przy kolejnej ciąży, rozwiązuje się ją za pomocą kolejnego cięcia, szczególnie, jeżeli przy pierwszym porodzie zdarzyły się takie komplikacje. Oczywiście, nie jest to regułą i czasem można urodzić naturalnie, ale skoro, jak mówisz, przy tamtej ciąży był brak postępu porodu, dziecko urodziło się niedotlenione, to jestem pewna, że nie masz się czym martwić i teraz też bedzie cięcie. lekarze też wolą nie ryzykować.
A guz u dziecka pojawił się z powodu przedłużającego się porodu- główka próbowała się wsyawić do kanału rodnego, ale nie mogła, no i powstało przedgłowie, no i niestety doszło do niedotlenienia. Ale dobrze, że wszystko się dobrze skończyło. :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-18 17:06 przez SexiMama.

kolejna cesarka

18 maj 2012 - 17:06:56

U nas w szpitalu jest cesarka za cesarkę tj. jeżeli miałas pierwszą cesarkę to druga masz zapewnioną.

kolejna cesarka

18 maj 2012 - 17:25:23

aha to super:)
dzięki, dzięki, dzięki wielkie:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

linia lingera