Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

kolejna cesarka

18 maj 2012 - 17:41:08

Witam.
Miałam podobną sytuację po 14 godzinach "wyciągneli" mi mojego Aniołka.
Też mił wielką głowę i ważył 4370 g. gdzie ja przed ciążą ważyłam 53 kg przy wzroście 165,jestem drobnej budowy ciała i takie kobitki nie powinny szarpać się z siłami natury przy dużych dzieciach.Mój wielki błąd,że nie domagałam się usg tuż przed porodem.Ostatnie usg zrobił mi lekarz w 32 tyg.i ocenił,że dziecko w 40 tyg.powinno ważyć 3400-3600g.Zaufałam i wierzyłam,że urodzę siłami natury.Skończyło się cięciem,naszczęście bez komplikacji.Po porodzie dowiedziłam się,że nie powinnam "startować" do porodu sn.Wiem napewno,że kobiety po cesarce mają wybór kolejnego porodu,znam taką Mamę,która urodziła SN po CC bez problemu,ale znam też taką,której odmówili cesarki, a w trakcie porodu szwy wewnętrzne zaczeły rozchodzić się i w rezultacie skończyło się CC.Nie ryzykuj i proś o CC .
Życzę powodzenia i szczęśliwego rozwiązania.Sub bbnautFlash_FSCommand(ByVal command, ByVal args)
call bbnautFlash_DoFSCommand(command, args)
end sub

kolejna cesarka

18 maj 2012 - 17:49:49

Wita ja miałam trzy CC wszystkie trzy dziewczynki u rodziły się zdrowe:)Pierwsza urodziła się przez CC ponieważ była ułożona miednicowo dla sprostowania nogami w dół zamiast główką.Ponieważ w drugą ciążę zaszłam dość szybko też była cesarka.Teraz po czterech latach urodziłam ponownie przez CC czułam się świetnie.Nie martw się to jest dla ciebie najlepsze rozwiązanie.Jeśli wcześniej były komplikacje to żaden lekarz nie będzie ci kazał rodzić normalnie!!
[embed_image 008dfb7b43547747f58246bd7add8fb3]

[embed_image ebd2041ee62064f355c191df273e1e32]



[embed_image 9c1b90a9e6deb9eedadf4b666bfc2686]

kolejna cesarka

18 maj 2012 - 18:18:52

dzięki dziewczyny, na Was zawsze można liczyć:)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

kolejna cesarka

18 maj 2012 - 18:24:01

u nas jest tak, ze jak ktoś miał cesarkę to wcale nie oznacza, że kolejne porody też będą rozwiązywane w taki sposób. Owszem kiedyś tak było ale teraz już nie m.in. dlatego, że już nie tnie się przez cały brzuch tylko wykonuje się małe nacięcie w poprzek brzucha i nie ma ryzyka.
Owszem jeżeli są wskazania i ciąża przebiega nieprawidłowo, bądź jest ryzyko, że poród SN się nie powiedzie to oczywiste jest, że wkonuje się cesarkę. Tak mi mówił mój gin i tak było w szpitalu, w którym rodziłam.
Na sali leżała ze mną kobieta, która rodziła SN mimo, że 18 miesięcy wcześniej miała cesarkę. Oglądało ją kilku lekarzy, sprawdzali jej bliznę i pozwolili rodzić naturalnie bo bardzo tego chciała.
A myślę, że jeżeli u Ciebie były takie komplikacje to nie powinno być problemu żeby ponownie mieć cesarkę

kolejna cesarka

18 maj 2012 - 18:27:48

mam nadzieję:)

kolejna cesarka

18 maj 2012 - 18:30:20

moze duzo nie pomoge, ja mialam dwie cesarki. pierwsza po kilkunastu godzinach porodu naturalnego stwierdzono brak postepu porodu, a do tego przewidywano po usg ze bedzie duze dziecko(corka urodzila 4126 g) i zabrano mnie na stol :)
przy drugim dziecku(po prawie trzech latach) lekarz stwierdzil nadcisnienie ciazwoe i to chyba glowna przyczyna drugiej cesarki, choc nie ukrywam ze spytano sie mne czy chce rodzic naturalne...decyzje pozostawila ordynatorowi, dla mnie wazne bylo zeby dziecku bylo jak najlepiej
moim zdaniem wszystko zalezy od lekarza jaki prowadzi ciaze i od ordynatora...mi jak sie pytalam podciaz ciazy wszyscy mowili ze nie gwarantuja cesarki, ale okaze sie jak bedzie blizej terminu porodu
najbezpieczniej powiedziec o obawach lekarzowi prowadzacemu, oni w wiekszosci przychylaja sie do racjonalnych argumentow
zyczymy szczesliwego rozwiazania

kolejna cesarka

18 maj 2012 - 18:33:16

dzięki:)
mam nadzieję,że nie będę musiała go przekonywać, bo to on jest ordynatorem, a w dodatku to on mi robił cięcie:)

kolejna cesarka

18 maj 2012 - 18:48:24

Ja rodzilam obie corki cesarkami. Pierwszy porod cc wynikal z brkau postepu porodu. Umecyzlam sie 36 godzin i w koncu postanowili laskawie mnie pociac. Dziecko mialo infekcje a poza tym dostalo 9 pkt. Druga ciaza takze zakonczyla sie cesarka, poniewaz wystapily z kolei zielone wody plodowe i ze mialam juz raz cesarke zdecydowali sie ciac.

Wskazanie do cesarki ponownej moze byc w zaleznosci od I porodu, od ulozenia dziecka. Mozesz rowniez porozmawiac z lekarzem i powiedziec, ze I porod byl bradzo ciezki,powstaly komplikacje, tak jak piszesz ze dziecko niedotlenione i ledwo odratowane. Wowczas lekarz moze ci wystawic wskazanie do ponownego ciecia cesarskiego. Dwa powiedz,ze u was to rodzinna cecha. Kazda informacja ma znaczenie,cos co moze nam sie wydawac blahostka moze okazac sie bardzo cenna informacja dla lekarza.

kolejna cesarka

18 maj 2012 - 18:57:15

aha, no ja głupio zrobiłam że ciotek nie posłuchałam i nie chciałam od razu cesarki:(
stwierdziłam że jak inni rodzą siłami natury to ja też dam radę, ale się przeliczyłam:(
]na pewno wspomnę o tym lekarzowi:)

kolejna cesarka

18 maj 2012 - 19:25:03

Nie zawsze po pierwszej cesarce wykonuje się drugą, ale jeśli miałaś problemy z pierwszym dzieckiem to na 100% normalny lekarz wykona CC.

kolejna cesarka

18 maj 2012 - 20:29:52

jeżeli nie minęło minimum 3 lata od ostatniej cesarki ,kolejna cesarka jest jedynym wyjściem .Zreszta lekarze z pewnościa nie pozwolą na to aby narażac dziecko.bedzie dobrze ja też miałam dwie cesarki niestety musiałam...powodzenia

kolejna cesarka

18 maj 2012 - 20:33:55

dozwolone sa 2 cesarki max, 3 to ryzyko dla matki i dziecka.

kolejna cesarka

18 maj 2012 - 20:40:13

Moja siostra miała pierwszą cesarkę a potem rodziła jeszcze 2 razy i za każdym razem miała cesarkę. I nie dla swojego widzimisię tylko z zalecenia lekarza.

kolejna cesarka

18 maj 2012 - 20:53:01

nie do konca jak sie mialo 1 cesarke to pozniej juz tylko cesarki leca.. kuzynka synka urodzila cesarka a coreczke normalnie mimo iz sama miala wade serca(ma zastawke) i kazali jej normalnie rodzic.. a miedzy jedna ciaza a druga 1 cesarka 2 normalna bylo jakies 3,5 roku a za to ciotka miala 3 cesarki... 3 coreczki:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-18 20:53 przez monika171189.

kolejna cesarka

18 maj 2012 - 21:11:30

Zależy od szpitala.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

linia lingera