Obecnie rozmawiamy o:

Prostowanie włosów

gorący temat

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zimóweczki 2012/1013 :)

20 gru 2012 - 23:56:35

Cytat
sheilakita
oglądałam wczoraj program o porodach (kanał 100 lub 101 na cyfrowympolsacie :D ) i powiem wam ze teraz już jestem przerażona i wcale nie chcę rodzić :(. Jedna młoda dziewczyna jeszcze nie zaczeła rodzić a cały czas się wydzierała jak nie normalna i wierciła sie na łużku niby z bólu a druga taka po 30-tce rodziła cichutko bez jęków, wrzasków ale ... nagle dzidzia stwierdziła ze zostaje w brzuszku i zaczeła isć spowrotem do góry wiec musieli ja ściągnąć kleszczami a potem dzidzia się obruciła jak już główka była na świecie i musieli jej włamać rączkę (pierwszy pomysł złamać bark) i w końcu się urodziła cała sina. Myslałam ze jest nieżywa bo nie płakała ani nic ale cośtam jej odciągneli, podali tlen, pomasowali i zaczeła płakać. Aż sie popłakałam :(

ehh... i skąd tu wiedzieć jak bedzie w naszym przypadku :(

Jakiś horror co napisałaś. Ja po przeczytaniu sama zrobiłam się sina.
Jutro idę do lekarza więc na wszelki wypadek spakowałam dzisiaj torbę do szpitala swoją i dziecka.
Dzisiaj też przygotowaliśmy łóżeczko.
Od kilku dni jakoś mi dziwnie. Dostawałam skurcze ale przechodziły. Jakieś zaczęłam odczuwać kłucie przy chodzeniu.
Poza tym tak mnie chłop wnerwił, że nawet rozwód mi przyszedł na myśl. Mam nadzieję, że po porodzie mi przejdą te jazdy hormonalne.
Pozdrawiam Was gorąco

Zimóweczki 2012/1013 :)

21 gru 2012 - 08:02:18

A ja nie spałam całą noc, boli mnie głowa. Choć nie wybił mi jeszcze 30 tydzień idę dzisiaj do lekarza (podejrzewam że da skierowanie do szpitala) bo bardzo słabo czuje ruchy dziecka. Godzinami nie daje żadnych oznak o swoim istnieniu aż tu takie jedno malutkie muśnięcie i to koniec, znów nic.
I czekam i czekam, za np. 3 godziny czuje, znów się poruszył, delikatnie jak motylek i znów przez kolejne pół dnia nic!!! Tak mam od tygodnia, byłam wczoraj na USG niby rośnie itd... zobaczymy co dzisiaj lekarz powie :(

Zimóweczki 2012/1013 :)

21 gru 2012 - 08:25:06

Dankadw nie martw się. też tak miałam w którymś momencie. Wszystko było ok. Dzidziuś po prostu spał. Też nie mogę spać po nocach.

Dziewczyny jeszcze mi się przypomniało. Wczoraj oglądałam w DDTvn reportaż, o nowej ustawie w sprawie macierzyńskiego.
Kobiety napisały petycję do ministra żeby ustawa weszła w życie od 01.01.2013. Bo na chwilę obecną ma obowiązywać od 17.03.2013
A ja chciałabym posiedzieć z dzidziem jak najdłużej w domu. Jak tylko uda mi się przetrzymać go w brzuchu do nowego roku.
Ja się podpisałam na wszelki wypadek. To jest bardzo proste i trwa moment.
Strona www.petycje.pl numer dokumentu 9080.

zweryfikowana
Posty: 290
Ostrzeżenia: 2/5

Zimóweczki 2012/1013 :)

21 gru 2012 - 10:41:42

sheilakita pozostaje nam mieć nadzieje,ze w naszym przypadku akurat poród bedzie lekki ,łatwy i przyjemny :)) :D (takie male pocieszenie na poczatek dnia ) :)

Dziewczyny,co robicie na sylwestra?? spedzacie same w domu,czy moze kogos zapraszacie do siebie? Bo o tańcach nie da sie ukryc nie ma mowy w tym roku :D

zweryfikowana
Posty: 309
Ostrzeżenia: 1/5

Zimóweczki 2012/1013 :)

21 gru 2012 - 10:53:13

tak, tak, poród z pewnością będzie bezpolesny miły i przyjemny :) ciekawee czy herbatke z ciasteczkiem podadzą :D:D

Otrzymałam wczoraj wieczorem dobrą wiadomość od taty, a nawet bardzo dobrą :) - jak tylko poród się zacznie mam do niego zadzwonić a on ogarnie położne itd :), wstępnie juz rozmawiał z jedną :) ehh moze nie bedzie tak źle :)

NA sylwestra mozemy pomachać rękami z rytm muzyki :D:D szał ciał :D:D Ja najprawdopodobniej z moim M i synkiem bedziemy sami w domu, czyli prześpimy sylwka:D:D

Szukałam te majtalony na all i niestety rozmiarówka zaczyna się od M. Czy wy macie mniejsze ?? np XS ? :)

zweryfikowana
Posty: 290
Ostrzeżenia: 2/5

Zimóweczki 2012/1013 :)

21 gru 2012 - 11:36:40

hihi trzeba sie jakos pocieszac :)))) aa bo Ty juz z synkiem bedziesz miała sylwestraaa :) Ja bede miała sylwester z polsatem pewnie,na nic innego sie nie nadaje :)))

wszytskie te majtalony zaczynają sie od M, ja kupiłam jedno opakowanie i wcale nie sa jakies wielkie,w sam raz nie beda przynajmniej nigdzie sciskac ani uwierac. Zresztą ani to piekne,ani na pokaz haha wiec nie zaszkodzi jak beda wieksze,a wrecz wygodniej :)

zweryfikowana
Posty: 309
Ostrzeżenia: 1/5

Zimóweczki 2012/1013 :)

21 gru 2012 - 11:48:53

z synkiem 2-letnim :P

a czy te majtalony M nie spadna z XS ?:D jakoś dziwnie to widzę w wyobraźni .... :D:D idę w koszuli nocnej do łazienki a tu matjalony mi spadają:D:D

Zimóweczki 2012/1013 :)

21 gru 2012 - 12:29:59

sheilakita Ten program co oglądałaś to podejrzewam że to było coś na zasadzie najtrudniejszych porodów, trudnych przypadków, a nie o zwykłym porodzie, mam nadzieję.

maja_pe Ja i tak nie pracuję więc mnie ta ustawa nie dotyczy , ale też podpisze, a co mi tam :)

Wczoraj byłam u lekarza i wyliczył mi termin na 29 stycznia, czyli 11 dni wczesniej niż miałam.
10 stycznia mam ostatnią wizytę na której lekarz ma mi pobrać wymaz z pochwy i dać skierowanie na jakies badanie które się robi przed porodem, wiecie może co to za badania ?

Kupiłam wczoraj w aptce LINOMAG z wit A i E. Położna w szkole rodzenia mówiła że jest dużo lepszy od SUDOCREMU i jeżeli jeszcze nie kupiłyśmy SUDOCREMU to żeby kupić właśnie LINOMAG.
I kupiłam też OCTENISEPT , to taki spray który się psika na gazik i przemywa pempek. Położna mówiła że jest dużo lepszy niż spirytus i nie szczypie dzidziusia w rankę .
Chciałam tez kupic takie silikonowe nakładki na piersi do karmienia, żeby dzidzia sutków nie obgryzała ale u mnie w żadnej z 11 aptek tego nie mieli ;o Będę musiała szukać chyba na all. A może któras z was ma to ? Gdzie kupiłyście ?
Nie mam jeszcze stanika do karmienia. Gdzie wy kupowałyście swoje ? Ile sztuk kupić ? Jak dobierałyście rozmiar ?

zweryfikowana
Posty: 290
Ostrzeżenia: 2/5

Zimóweczki 2012/1013 :)

21 gru 2012 - 13:05:49

sheilakita aaaa hehe właśnie tak cos mi przeszlo przez mysl,ze jeszcze nie z maleńkim :)))
Ja tez nie jestem jakims tam grubasem XXXL :D nosze rozmiar xs/s ale te majtalony M są naprawde w sam raz,bo sa na gumce ,nie ma szans zeby spadly ,nie boj nic ! :D

emm200 tez zamierzam kupić wlasnie Oscenisept do pępuszka :) co jesczze dla dzidziusia kupowałas w aptece? wybieram sie dzis wieczorem wlasnie,mam na liscie narazie tylko sól fizjologiczna,oscenisept,gaziki i wklady poporodowe... a te nakładki na sutki to podobno fajna sprawa ,tez zamierzam kupic,u mnie w Rzeszowie w hipermarketach są 2 sztuki za okolo 20 zl. na stiskach z buteleczkami dla dzidków itp. :) Tez nie mam jesczze stanika do karmienia,i wlansie zastanawiam sie nad rozmiarem ale nie mam pojecia jaki kupic ,czy 1 rozmiar wiekszy wystarczy niz nosze teraz?

Ehh ja sobie wogole chyba nie zdaje sprawy z powagi sytuacji kurcze :D
Synuś sie pcha na swiat,szyjki juz nie mam rozwarcie w pon. bylo na jeden palec,wczoraj rano mialam takie skurcze ze az sobie klękłam ,a ja ani torba nie spakowana,ani lóżeczko nie złozone,pokój dopiero dzis bedzie malowany,chyba caly czs zyje nadzieja ze jednak maluszke poczeka do terminu :)

zweryfikowana
Posty: 309
Ostrzeżenia: 1/5

Zimóweczki 2012/1013 :)

21 gru 2012 - 14:02:09

Suriii ja narazie mam tylko sudocrem, rewelacyjnie sprawdza sie u synka wiec po co zmieniać i kilka kosmetyków dla dzidzi.

Myślicie że już na początku przydadzą się te silikonowe nakładki na piersi ? Myślałam ze dopiero jak dzidzi wyjdą zęby :D:D:D Boję sie że jak zacznę karmić córeczkę i synek to zobaczy to też bedzie chciał a on tu już przecież chłop z pełnym uzębieniem :D:D

Wizyte mam na początku stycznia, ciekawe czy termin pozostanie bez zmian 25 stycznia czy się przybliży :D hehe. Do mnie też jakoś nie dociera ten poród. Chyba bardziej byłam przejęta pierwszymi wakacjami z narzyczonym niż teraz :D:D

Zimóweczki 2012/1013 :)

21 gru 2012 - 15:35:07

odnośnie kosmetyków to koleżanka poleciła mi też Linomag, że ponoć lepszy jest niz Sudokrem jeśli dziecko nie jest odparzone bo nie wysusza. Poprosiłam koleżankę farmaceutkę żeby mi wzięla ten Linomag z apteki a ona mi zaproponowała krem robiony przez farmecetkę, że jest dobry nie zawiera konserwanów itp. nazywa się MOLA - tylko trzeba mieć receptę od lekarza.

nakładki na piersi też mi poleciła jedna koleżanka, żebym już miała je w szpitalu, bo podobno pierwsze podejście do karmienia nie jest prostą sprawą i te nakładki świetnie się przydają- także też sie znajdą w mojej torbie

Stanik do karmienia kupiła mi koleżanka (ja nie wychodzę z domu) taki odpinany i szmaciany, nie chciałam żadnych fiszbinów tylko miękki i bawełniany, rozmiar na oko ;) ale to jest bawełna co się rozciąga także nawet jak sie biust zwiększy to nie powinno być żadnych problemów, drugi dostalam od siostry jest w kształce jakby top tylko ma ramiączka odpinane do karmienia, narazie nic wiecej nie kupuje bo jeszczze nie wiem czy będę mieć pokarm więc szkoda inwestować w biustonosze.

Fajnie że napisałyście o tym sprayu do pępuszka bo nic nie wiedziałam o takim specyfiku

a co do ustawy to mam nadzieje że się uda żeby była wcześniej trochę by mi to ułatwiło zycie

Zimóweczki 2012/1013 :)

21 gru 2012 - 20:04:03

Dziewczyny polecam Wam podkłady poporodowe BabyOno, bo te BellaMama to wg mnie jakaś totalna masakra. Te z BabyOno można przykleić do majtów i się w trakcie użytkowania nie zwijają. No i zdecydowanie łatwiej utrzymać w nich higienę, bo te Bella nie chłoną za dobrze...
A! Niech Was nie zmyli małe opakowanie tych BabyOno - one są poskładane po prostu na pół.

emm ten OCTENISEPT to faktycznie również i ja polecam. Czyszczę nim pępuszek mojego maluszka i jest bardzo dobry. Już prawie mu kikucik odpadł. :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-21 20:06 przez Lene90.

Zimóweczki 2012/1013 :)

21 gru 2012 - 20:45:24

sheilakita - ten program to się przypadkiem nie nazywał "poworódka" na programie TLC? Bo ja właśnie oglądałam porodówkę i tam były te przypadki co oglądałaś. ;)


Ja stanika do karmienia nie kupowałam, bo stwierdziłam, że to bez sensu. A te nakładki silikonowe to ja dostałam od cioci, ale jej mąż ponoć kupił w pierwszej, lepszej aptece. ;)
Ja to tam kupiłam sudocrem, więc za późno napisałaś, heh. :D


A my sylwestra spędzamy w domku. Mój M ma zamiar zaprosić sobie kolegę, o ile nie urodzę do tego czasu. ;)

Zostały mi 2 dni do terminu z @ i 3 dni do terminu z USG. A uparta Zuzia wyjść nie chce, ech..
Ale rozpycha się tak, że już nie mogę wytrrzymać.

zweryfikowana
Posty: 309
Ostrzeżenia: 1/5

Zimóweczki 2012/1013 :)

21 gru 2012 - 20:53:59

ochh zgadza sie :) TLC i porodówka :)

Moja niunia też się tak strasznie rozpycha ze aż brzuch mnie boli, chyba ma za mało miejsca :( a jeszcze miesiac musi tam posiedzieć

Zimóweczki 2012/1013 :)

21 gru 2012 - 20:58:50

sheilakita - No to też to oglądam, jak tylko leci. ;)
Fajnie tak wiedzieć co nas czeka.
Coś podobnego jest na vod.pl pod nazwą "cud narodzin". Ale niektóre odcinki lecą właśnie na TLC pod nazwą porodówka. ;p

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Aktywna ciąża