Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

wczoraj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

wczoraj o 15:49

Zapalenie pęcherza

wczoraj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zimóweczki 2012/1013 :)

21 gru 2012 - 21:36:03

Super że napisałaś o tej petycji bo ja bardzo bym chciała żeby przeszła wcześniej niż od września... Pierwszy raz usłyszłam o niej od psiapsióły i podobno pierwotna wersja to miał być koniec 2012r.?! więc jak już się ucieszyłam że nie będę kombinować ( bo dwa kredyty na głowie, nie za duże pensje z mężem mamy a jedna idzie na opłaty... ) to się okazało że to jak zwykle ściema... chcą, planują ale jakoś nie za szybko bo po co się spieszyć... a ja jeśli ustawa nie wejdzie wcześniej w życie to po prostu chyba będę kombinowac z powrotem do pracy bo na urlop wychowawczy nas nie stać a nie lubię oszukiwać...a i jakiś miesiąc temu nie pamiętam ale chyba na tvn24 nasz wspaniałomyślny premier się wypowiadał na temat aktualnego rodzicielstwa- to MY jako ludzie wygodni, żyjący w dostatku i dobrobycie nie chcemy z tego rezygnować żeby rodzić dzieci bo jest nam tak dobrze w tej krainie mlekiem i miodem płynącej, na każdym kroku mamy ułatwienia, dodatki itp itd... I to mówi facet który ma dorosłe dzieci, stabilną sytuację finansową ( mało raczej nie zarabia )i raczej nie ma kredytów na głowie... A ja bogata dzięki naszemu państwu z dochdem męża około 4500zł, kredytu około 1700 za dwa pokoiki ( już tylko 27 lat spłaty :) ), z dzieckiem w drodze, z opłatami za mieszkanie i media w granicach 800zł, bez samochodu bo mnie nie stać na zakup i opłaty dodatkowe,będąc w związku małżeńskim mając nikłe szanse na oddanie dziecka do państwowego żłobka ( pierwszeństwo mają rodzice "samotnie" wychowujący ), mając chorych i niesprawnych teściów, matkę w zakładzie opiekuńczym bo też jest w stanie półwarzywka... to ja wg naszego rządu żyję w takim dostatku że nie chcę z niego rezygnować żeby rodzić dzieci!!! Uwielbiam dzieci każde, gdyby mnie było stać na zapewnienie staru i wykształcenia więcej niż jednemu to nie wahałabym się nawet minuty ale już dziś widzę jak mi państwo pomaga... i na co mnie stać a kocham moje dziecko nad życie i nie chcę aby kiedykolwiek czuło się gorsze bo nas nie stać... P.s. dzięki temu mojemu dobrobytowi od 3 lat nie stać mnie na żaden wyjazd wakacyjny a za granicą nigdy nie byłam więc oczywiście że się cieszę że nasz premier wie lepiej na co nas jako młodych rodziców stać :)

Zimóweczki 2012/1013 :)

21 gru 2012 - 21:36:44

Podziwiam was że to oglądacie, ja chyba bym nie zasnęła po takim odcinku. Wolę być trochę nieśwadoma

p.s. pod petycją sie podpisałam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-21 21:39 przez ddziewczynka.

Zimóweczki 2012/1013 :)

21 gru 2012 - 22:00:28

Może uda nam się wywalczyć ten rok na 80% albo pół na 100% bo to przecież do wyboru.
Dzięki za podpowiedź z Linomagiem.
Ja nasadki silikonowe kupiłam Tommy Tippe za około 15 pln. Kupiłam je w takim sklepie z dziecinnymi akcesoriami. Podobno już w szpitalu się przydają.
Biustonosz do karmienia kupiłam w HM. Na razie tylko jeden bo nie wiem jak to będzie z tym karmieniem. Są naprawdę różne do wyboru. Usztywniane, bawełniane, sportowe. W sumie chciałabym tak do 6 mc.
A macie jakiś polecony kosmetyk na bolące brodawki? Słyszałam, że są jakieś specjalne środki do mycia ciała, żeby dzidziusiowi piersi nie pachniały mydłem bo może nie chcieć ssać.
Dziewczyny jestem w szoku w ciągu ostatnich dwóch tygodni zrobiłam się taka wielka. Dzisiaj okazało się, że przytyłam 15 kg. Ja wcale nie jem dużo. Dziwiłam się jak dziewczyny tak mówiły, że w ostatnim etapie tak dużo przybierają na wadze a tu proszę, ja też.
Lekarz powiedział, że to już 37 tydzień więc mogę rodzić. Wcześniej dziecko jak nie mogło bo za wcześnie to się pchało na świat. Teraz jak już jest większe i w pełni rozwinięte to grzecznie siedzi w brzuszku. Niech siedzi jak najdłużej jednak boję się, że to może być oznaką, że charakterek odziedziczy po mamusi.
Pozdrawiam

Zimóweczki 2012/1013 :)

22 gru 2012 - 11:19:19

Cześć dziewczyny. A ja się chwalę: dostałam wczoraj kolejne 2 reklamówki ubranek dla synusia od koleżanki i dzisiaj piorę:) Z ubranek sama nie kupiłam ani jednej sztuki - wszystko dostałam, z czego bardzo się cieszę, bo jak patrzę na ceny w sklepach to wiem ile zaoszczędziłam.
Jutro wybieramy się z mężem do Ikei po jakieś pudła do przechowywania, bo nie mam już gdzie schować tych wszystkich rzeczy.
Przynajmniej taką mam radość i przyjemność między zgagą a nudnościami, między bólem żeber a kopniakami małego...

Zimóweczki 2012/1013 :)

22 gru 2012 - 16:10:05

owieczkashaun - ja ostatnio kupiłam pojemniki takie plastikowe w castoramie za 10 zł. :D I też pochowałam ciuszki małej, ale te takie większe - bo mamy już nawet na 2-3 latka. :o
Ja w sumie większość ciuszków kupiłam, ale parę też dostałam. Ale ja to za to kupowałam po sklepach z używaną odzieżą. Jedynie kombinezon, czapeczki, niedrapki kupiłam nowe w zwykłym sklepie. :)

Zimóweczki 2012/1013 :)

22 gru 2012 - 16:34:45

maja_pe Nam położna mówiła że najlepszych specyfikiem na bolące piersi jest nasze własne mleko, żeby nie kupować żadnych kremów itp tylko własne mleko wsmarowywać w piersi , a jak to nie pomoże to wtedy ratować się jakimiś kremami.


ochh hehe ja też mam już ciuszki na 2 i 3 latka, ale to od rodziny właśnie dostałam :)

Kiedy skręcacie/ skręcałyście łóżeczko ? Ja mam jeszcze miesiąc do terminu ( z tym że u mnie raczej na pewno poród się zacznie przed terminem) a mój mąż zaraz po świętach chce już łóżeczko skręcać. Czy to nie za wcześnie ? :)



Zauważyłyście że dawno nie odzywały się mloda010 i zobaczmnie ? Może też już są szczęśliwymi mamusiami :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-22 16:39 przez emm200.

Zimóweczki 2012/1013 :)

22 gru 2012 - 17:00:04

Hej dziewczyny troszkę się rozpisałyście :) nie dam rady nadrobić :)
Melduję że jestem juz z mała w domku :)



Zimóweczki 2012/1013 :)

22 gru 2012 - 17:29:24

dagosza Witam i gratuluje kolejnej mamusi :)

maja_pe czy masz juz odstawiony fenoterol?

zweryfikowana
Posty: 309
Ostrzeżenia: 1/5

Zimóweczki 2012/1013 :)

22 gru 2012 - 17:39:36

dagosz Gratuluję :) cudna i ile włosków ohoho :)

emm200 Ja teoretycznie też mam termin na za miesiac (z USG) i myślę ze łużeczko skręcę po wizycie u gin czyli po 5 stycznia :)

owieczkashaun Byłam dzisiaj w PEPCO i widziałam nawet fajne pojemniki plastikowe po 9,90. Osobiście nie nawidzę w Ikei tego że trzeba tyle chodzić, nawet po działach które kąpletnie nas nie interesują bo tak idzie ścieszka i koniec ;/

Zimóweczki 2012/1013 :)

22 gru 2012 - 18:08:24

dagosza Gratulacje, śliczna dziewczyneczka:)

Ja kołyskę mam już przygotowaną od listopada, bo wtedy mama mi ją kupiła, a do porodu mam jeszcze dobry miesiąc. Za to do szpitala jeszcze nie jestem spakowana i nie mam nic dla siebie tzn. koszule, podpaski itd.
Też mam już ubranka dla 2-3 latka i dlatego potrzebuję jakieś pudła do przechowywania.

Dziewczyny, które rodzą za ok. miesiąc: czy też męczycie się taaaaaaaaaak szybko? Ja już nie potrafię spokojnie obiadu ugotować, bo chwilę postoję przy kuchence i już mam taki ból żeber, że muszę iść troszkę poleżeć.

zweryfikowana
Posty: 309
Ostrzeżenia: 1/5

Zimóweczki 2012/1013 :)

22 gru 2012 - 18:26:15

owieczkashaun Aż tak szybko się nie meczę jak ty ale za to mam takie straszne bóle, drętwienia ręki w nocy ze nie mogę wytrzymać :( zaczęłam jeść magnez ale to nie pomaga :(

Zimóweczki 2012/1013 :)

22 gru 2012 - 19:26:56

dagosza tak szybko ? Nie wierzę ;o Mam wrażenie że nie było Cię tylko chwilkę a tu takie zaskoczenie. Śliczna dziewczynka :)
Kiedy urodziłaś ? Opowiedz nam swoje wrażenia po porodzie :)

Owieczkashaun Ja nie wiem nawet co to ból żeber. Ale mam straszne bóle pleców. Mam takie dni że łapie jakąś depresję i chodzę i jęczę że nie dam rady bo to jeszcze aż miesiąc, a każdy mi mówi że już tylko miesiąc.
Do tego strasznie drętwieją i puchną mi nogi, ból nie do wytrzymania, szczególnie w nocy, nie mogę spać ;(

niezweryfikowana
Posty: 2.022
Ostrzeżenia: 2/5

Zimóweczki 2012/1013 :)

22 gru 2012 - 19:46:22

Nie prawda,że własne mleko jest najlepsze..Chociaż może niektórym pomaga.Mi pogarszało.Wysuszało sutki i bardziej były popękane i wysuszone...Maść mi pomogła,chociaż jedną piersią i taknie mogę karmić,bo krwawi..Mała nie potrafi dobrze jej chwycić:(

zweryfikowana
Posty: 309
Ostrzeżenia: 1/5

Zimóweczki 2012/1013 :)

22 gru 2012 - 19:51:28

emm200 Własnie mam taki sam ból w dłoni jak ty w nogach. Bierzesz coś na to ? Masz jakiś panetn żeby ból minął alby był mniejszy ?

dagosz również czekam na twoje wrażenia z porodówki :)

Zimóweczki 2012/1013 :)

22 gru 2012 - 22:01:47

moni1224 A próbowałaś karmić w pozycji "spod pachy"? Nas tego uczyła położna w szkole rodzenia, a mojej znajomej rzeczywiście ta metoda pomogła - jej dziewczynka w ogóle nie umiała dobrać się do piersi, gryzła ją i tylko się denerwowała.
Dziewczyny a macie problemy z odwróceniem się z boku na bok w łóżku? Bo ja za każdym razem się budzę (rękę i nogę mam zdrętwiałą) i żeby zmienić bok to kosztuje mnie strasznego wysiłku: muszę zgiąć nogi w kolanach i jeszcze podpierać się rękami, bo inaczej nie daję rady.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-22 22:06 przez owieczkashaun.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Okres po porodzie