Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

usg genetyczne - kraków

06 kwi 2012 - 18:44:43

Czytałam, ze podobno najlepiej na usg genetyczne wybrać się między 13 a 23 tygodniem, ja jestem w 16 tyg, znalazłam też informację, że badanie wykonywane będzie za pomocą sondy brzusznej i w trakcie badania oceniane są wszystkie narządy płodu, a lekarz poszukuje specyficznych objawów, które mogą świadczyć o ryzykach choroby płodu. Znalazłam oferte gabinetu harmonia w krakowie, gdzie takie usg kosztuje 250 zł, myślicie, że to dobra cena?czy któras ciężarna mamusia miała może takie usg?

usg genetyczne - kraków

06 kwi 2012 - 21:12:49

Mi moja położna odradzała takie badanie, ponieważ powiedziała, że jest ryzyko poronienia. Z tego co tłumaczyła to takie badanie najlepiej robi się kobietom, które rodzą w starszym wieku lub maja złe wyniki badań. Nie ma potrzeby robić badań genetycznych jak jest wszystko ok. Takie badanie i tak jest tylko połówkowe, a całkowite i tak zrobią Twojemu maluszkowi tuż po porodzie, z krwi. I wtedy wyniki są nie połowiczne, a całkowite :) Ale decyzja nalezy do Ciebie :) Życzę szczęśliwego rozwiązania :) Pozdrawiam

usg genetyczne - kraków

06 kwi 2012 - 21:37:57

Takie badanie miałam robione dwa razy pierwszy raz między 12 a 14 tyg ciąży drugie w 22 tyg. Pierwsze badało markery: fałd karkowy, kość nosowa, w celu wykrycia wad genetycznych, drugie sprawdzało rozwój narządów. Nie jest to badanie inwazyjne i nie grozi poronieniem. koszt 250zł i płytka z filmem dzidziusia w brzuszku na pamiątkę.

usg genetyczne - kraków

06 kwi 2012 - 21:47:32

Ja również miałam robione to badanie dwa razy, pierwsze w 13 tygodniu a drugie w 21 o ile dobrze pamiętam. Jest to badanie zupełnie nie inwazyjne, nie grozi poronieniem, tak jak pisze koleżanka wyżej :) ja miałam badanie bezpłatne, ponieważ dzidzia miała powiększoną przezierność karkową i dostałam skierowanie do kliniki badań genetycznych od mojej ginekolog.

usg genetyczne - kraków

06 kwi 2012 - 22:08:16

Hej ja miałam robione 3 razy usg na ujastku w Krakowie - prywatnie... to wyglądało jak zwykłe usg... i jeszcze miałam robione badanie z krwi by zwiększyć pewność że dzidzia jest zdrowa... a córa urodziła się z wadą serca ale na szczęście nie wielką ale ta wada nie wyszła z tych badań... na usg za to fajnie widać dzidzię ;)
pozdrawiam

usg genetyczne - kraków

07 kwi 2012 - 10:09:11

Zależy wszystko od kobiety i płodu, jeśli są lekarza-ginekologa przeciwwskazania tak jak np. u mnie, ponieważ groziło poronieniem nie robiłam badań genetycznych. Po co się narażać skoro i tak po porodzie będą robili je z krwi, które są bardziej wiarygodne. A na USG faktycznie bardzo fajnie widać dzidzie, dostaje się płytkę, opis badań wyniki, a ja w mojej klinice dostałam jeszcze taką małą wyprawkę-niespodziankę :)

usg genetyczne - kraków

07 kwi 2012 - 10:20:51

Ale tu mowa o USG, nie o badaniach inwazyjnych.

usg genetyczne - kraków

07 kwi 2012 - 20:07:54

Cytat
ale-draka
Takie badanie miałam robione dwa razy pierwszy raz między 12 a 14 tyg ciąży drugie w 22 tyg. Pierwsze badało markery: fałd karkowy, kość nosowa, w celu wykrycia wad genetycznych, drugie sprawdzało rozwój narządów. Nie jest to badanie inwazyjne i nie grozi poronieniem. koszt 250zł i płytka z filmem dzidziusia w brzuszku na pamiątkę.


To o czym piszesz nie jest usg genetycznym a badaniem prenatalnym , są 3!!!

usg genetyczne - kraków

14 kwi 2012 - 20:12:30

badania genetyczne są inwazyjne i nieinwazyjne. Do inwazyjnych należą badania gdzie pobiera się płyn owodniowy, bądz komórki z pępowiny lub łożyska, te grożą poronieniem a do nieinwazyjnych zalicza się min. badania z krwi i badania USG.

usg genetyczne - kraków

18 cze 2012 - 09:28:04

nie wiem czy to jest to badanie USG o które wam chodzi ale wykonuje się j przy użyciu sondy przezpochwowej i kosztuje ono 130zł a nie 220zl.



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-18 09:36 przez madzia801.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.620

usg genetyczne - kraków

18 cze 2012 - 09:48:06

Jeżeli lekarz prowadzący ciążę nie widzi żadnych podstaw do robienia takiego usg to po co je robić? Lekarz ma jakieś podejrzenia że z dzidzią jest coś nie tak?

usg genetyczne - kraków

18 cze 2012 - 11:28:32

USG genetyczne to usg które jest bezinwazyjne wykonuje sie je trzy razy podczas ciazy miedzy 11 a 14 tyg, 18 a 22tyg ,oraz 28 a 32tyg, jest wykonywane w taki sam sposób jak normalne USG czyli po brzuchu. Różni sie tym od zwyklego USG ze jest o wiele dokładniejsze i wykonuje je lekarz który sie na tym dobrze zna. Ono wyklucza rózne choroby np. zespól Downa, wady serca, przeziornośc karkową, kośc nosowa, sprawdzaja po prostu cala mase rzeczy a i na nim mozemy zobaczyc nasze dizeciątko w 3D i 4D kazdy lekarz pokazuje i robi jedno zdjęcie :).
Tylko np jesli na takim usg okaze sie ze jest cos nie tak z dzidzia nie wolno sie denerwowac bo jak mi to lekarka mowila ze to sa podejrzenia a w celu stwierdzenia jakiejs wady robi sie dodatkowe badania.

Ja to USG mialam robione przy onu córkach i bykonywalam je4 trzy razy w ciazy. W Krakowie płacilam za nie 200zl wykonwyala je bardzo dobra lekarka dr. Nocuń oraz bardzo dobry lekarz dr. Wiecheć czesem cięzko jest sie do nich dostac, ale z tego co sie orientowalam to to USG jest najtansze w krakowie wlasnie tam u nich a wykonuja je naprawde bardzo dobrzy specjalisci.

usg genetyczne - kraków

18 cze 2012 - 13:40:22

Cytat
ale-draka
badania genetyczne są inwazyjne i nieinwazyjne. Do inwazyjnych należą badania gdzie pobiera się płyn owodniowy, bądz komórki z pępowiny lub łożyska, te grożą poronieniem a do nieinwazyjnych zalicza się min. badania z krwi i badania USG.[/quote




koleżanka ma rację ,ja miałam robione badanie genetyczne,nakłucie powłok brzusznych i pobranie błynu owodniowego,niestety ,dostałam skurczy jeszcze tego samego dnia i zaczęły mi uciekać wody płodowe ,naszczęście wszystko dobrze się skończyło,miałam robione ze względu na wiek i toksoplazmozę,było to w 14 tygodniu,badanie nie wykazało nic niepokojącego ,a dziecko urodziło się jako wcześniak w 36 tygodniu z chorym serduszkiem i jedną nereczką,a dodam ,że na wynik z takiego badania czeka się ok 1 miesiąca,jestem z Białegostoku



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-18 13:41 przez eden5.

niezweryfikowana
Posty: 74
Ostrzeżenia: 1/5

usg genetyczne - kraków

08 lis 2013 - 15:16:55

taniej można coś takiego zrobić w Krakowie w Ultragenie na Dietla 111

usg genetyczne - kraków

08 lis 2013 - 15:21:15

Madziuniasek od kiedy USG grozi poronieniem ? Skoro uzytkowniczka pisze o USG to w jakim celu wypowiadasz sie na inny temat czyli badan inwazyjnych ? Ludzie czytajcie ze zrozumieniem .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-08 15:23 przez Antalisa.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pierwszy poród