Obecnie rozmawiamy o:

Sypialnia tapeta

godzinę temu

Hiszpania

dzisiaj o 14:40

Wakacje w Hiszpanii.

dzisiaj o 14:37

w czym śpicie?

dzisiaj o 13:16

Roleta okienna

dzisiaj o 13:13

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

poród bez znieczulenia

01 kwi 2012 - 16:24:54

która z was rodziła bez znieczulenia? u mnie niestety w szpitalu go nie dają ;/ czy są jeszcze jakieś inne znieczulenia oprócz zewnątrzoponowego? bardzo się boję tego bólu;/

poród bez znieczulenia

01 kwi 2012 - 16:29:52

u nas też nie dają;/ ja rodziłam bez;)

poród bez znieczulenia

01 kwi 2012 - 16:32:30

ja rodzilam bez znieczulenia . Jak mi dali do przeczytania kartkę na której były wypisane skutki uboczne ,ze może to mnie zaszkodzić czy co gorsze dziecku to podziękowałam (niby zadko kiedy coś sie dzieje po znieczuleniu )ja zrezygnowałam i nie był to jakiś straszny ból :)

poród bez znieczulenia

01 kwi 2012 - 16:33:16

Jak zewnątrzoponowego Ci nie dadzą, to nie liczyłabym na inne. Zapytaj o głupiego jasia, może chociaż to. Ale nie gódź się na zastrzyk przeciwbólowy (Dolargan).

poród bez znieczulenia

01 kwi 2012 - 16:33:37

w Polsce nie ma znieczulenia,chyba,ze zawnątrzoponowe(ale trzeba zapłacic za nie).Polki rodzą bez.Po prostu trezba to przejśc i nie martwi sie na zapas;)Bedzie dobrze;)

poród bez znieczulenia

01 kwi 2012 - 16:35:26

Cytat
vampireagnes
w Polsce nie ma znieczulenia,chyba,ze zawnątrzoponowe(ale trzeba zapłacic za nie).Polki rodzą bez.Po prostu trezba to przejśc i nie martwi sie na zapas;)Bedzie dobrze;)

Chyba jednak trochę przesadzasz.

poród bez znieczulenia

01 kwi 2012 - 16:35:27

Cytat
madziutex
Jak zewnątrzoponowego Ci nie dadzą, to nie liczyłabym na inne. Zapytaj o głupiego jasia, może chociaż to. Ale nie gódź się na zastrzyk przeciwbólowy (Dolargan).
a co to za zastrzyk?

poród bez znieczulenia

01 kwi 2012 - 16:36:49

Przeżyłam dwa razy :) Nie martw się bedzie dobrze:))))

poród bez znieczulenia

01 kwi 2012 - 16:46:04

Cytat
magda0019
a co to za zastrzyk?

Niby przeciwbólowy, mnie uśpił na godzinę. Tylko, że nikt mnie nie pytał czy się na niego godzę, a ten lek ma właściwości narkotyczne dla matki i dziecka i dają go w zacofanych szpitalach :/ Po obudzeniu czułam się jeszcze gorzej, bo bolało tak samo, ale na dodatek wymiotowałam na kilometr i miałam zawroty głowy.

vampireagnes, nie generalizuj, bo w naszym mieście jeden ze szpitali podaje znieczulenie zewnątrzoponowe bezpłatnie, na życzenie. Może wystarczy poszukać innego szpitala? Zresztą teraz w planach porodów można uwzględnić chęć otrzymania znieczulenia, więc gdyby wszędzie było płatne, to chyba nikt by go na listę "życzeń" nie wpisał.

zweryfikowana
Posty: 501
Ostrzeżenia: 1/5

poród bez znieczulenia

01 kwi 2012 - 16:52:56

Nie pozwól, by lęk przed porodem cię paraliżował

Strach przed porodem jest zupełnie naturalny. Pamiętaj jednak, że jeśli jesteś zdrowa, dbasz o siebie, masz wsparcie osób bliskich, to na pewno jesteś dobrze przygotowana do tej wielkiej chwili. Zaufaj lekarzom i położnej, którzy na pewno będą starali ci się pomóc jak najlepiej
Mimo bólu moment przyjścia na świat dziecka jest dla kobiety, najpiękniejszym w ich życiu.

poród bez znieczulenia

01 kwi 2012 - 16:56:34

proponowali mi wlasnie epidural ale wolalam rodzic bez. skurcze same w sobie byly do zniesienia, bole krzyzowe daly popalic. urodzilam bez znieczulenia. gdybym kiedys miala znowu rodzic, powtorzylabym.
zalezy jak bardzo wrazliwa jestes.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-01 16:57 przez ingoruje_pasztety.

poród bez znieczulenia

01 kwi 2012 - 16:56:34

Przejdziesz wszystko bez znieczulenia:))Spokojnie nie ma się czego bać::)))Powodzenia:)

poród bez znieczulenia

01 kwi 2012 - 17:47:12

Mialam porod ze znieczuleniem, podany ksiazkowo, zadnych skutkow ubocznych ani ja nie mialam, ani malenstwo. Rodzilam pierwszy raz, urodzilam po 9 godzinach, bez bolu, wszystko czulam i bardzo szybko doszlam do siebie. Moj skarbek rowniez nie byl zmeczony porodem, od razu domagala sie papu :) Po prostu porod byl cudowny i bardzo milo go wspominam.

Moja szwagierka rowniez miala znieczulenie, ale nie podano jej najlepiej, bowiem nie czula nic i nie wiedziala, czy prze czy nie itp.

Ogolnie jesli jest taka mozliwosc to polecam, jesli nie to pewnie da sie urodzic bez, w koncu tyle kobiet rodzilo i ciagle rodzi bez pomocy :) Ja jednak wychodze z zalozenia, ze jesli wymyslono cos by bylo lepiej to warto sprobowac :) I akurat w tym wypadku nie zaluje wcale.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-01 17:52 przez marronelle.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

poród bez znieczulenia

01 kwi 2012 - 17:50:27

rodziłam dwa razy bez znieczulenia i jakbym miała rodzić trzeci raz to również rodziłabym bez znieczulenia :)
Dla mnie poród jest spoko, ciąża była gorsza

poród bez znieczulenia

01 kwi 2012 - 17:56:04

Słyszałam, że to znieczulenie jest niebezpieczne dla dziecka. Ile w tym prawdy nie wiem, nie sprawdzałam. Podczas porodu naturalnego który nie jest naszprycowany chemia organizm produkuje endorfina. Jak tylko dzidziuś wyjdzie na świat jest jej na tyle w organizmie że kobieta od razu zapomina ten ból. Jedyne co to jest potem bardzo zimno ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomocy!!!