Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 4 5 6 ... 7 8 9 -->

Suplement diety w ciąży

10 sty 2013 - 00:13:59

Jestem w 9 miesiącu ciąży i przez całą ciążę nie brałam żadnych witamin. Mimo, że lekarz mi je zalecał i za każdym razem pytał czy biorę. Zawsze odpowiadałam że tak co było nieprawdą.
A nie brałam witamin i nie biorę gdyż uważam że nie ma sensu się faszerować chemią. Całą ciążę mam bardzo dobre wyniki badać, wszystko w normie, morfologia idealna. Po prostu - dobrze i przede wszystkim zdrowo się odżywiam.
A lekarze przypisują naiwnym przyszłym matkom cudowne witaminki bo dostają za to pieniądze. Tak działa przemysł farmaceutyczny.
I później rodzą się witaminowe dzieci ważące nawet 5 kg! Najczęściej są tak napompowane witaminami że zaraz po porodzie szybko tracą na wadze (nie mylić z tym, że dziecko naturalnie też traci na wadze).
Także czasami się dziwię i zastanawiam dlaczego przyszłe mamusie nie mają własnego zdania i tak łatwo dają się manipulować.

Suplement diety w ciąży

10 sty 2013 - 07:02:31

Cytat
majka51


brałam przez pierwsze 3 tygodnie elevit, po którym miałam mdłości, zawroty głowy, bóle głowy - ogólnie 3 tygodnie starałam się nie wstawać, bo jak się podniosłam to miałam wrażenie że padnę. do tego każdy zapach mnie draznił. po odstawieniu elevitu czułam się świetnie, lepiej niż przed ciążą. zamiast tego lekarz kazał mi brać vitaral (zwykły, nie ciążowy). W 4 miesiącu kazał wrócić do elevitu i była powtórka z rozrywki. Do końca ciąży brałam już zwykły vitaral.

A czy Ty wiesz że te objawy które wymieniłaś są typowe dla początku ciąży? W ciąży mdlości to nic dziwnego a bóle głowy są spowodowane zmianami hormonalnymi. Nie słyszałam żeby witaminy komuś zaszkodziły. A dzieci rodzą się duże bo jest bardzo dużo chemii w żywnośći. Jeśli jesz np dużo warzyw i owoców nie znaczy że odżywiasz się zdrowo.

Suplement diety w ciąży

10 sty 2013 - 08:00:17

Cytat
elokwentna
Jestem w 9 miesiącu ciąży i przez całą ciążę nie brałam żadnych witamin. Mimo, że lekarz mi je zalecał i za każdym razem pytał czy biorę. Zawsze odpowiadałam że tak co było nieprawdą.
A nie brałam witamin i nie biorę gdyż uważam że nie ma sensu się faszerować chemią. Całą ciążę mam bardzo dobre wyniki badać, wszystko w normie, morfologia idealna. Po prostu - dobrze i przede wszystkim zdrowo się odżywiam.
A lekarze przypisują naiwnym przyszłym matkom cudowne witaminki bo dostają za to pieniądze. Tak działa przemysł farmaceutyczny.
I później rodzą się witaminowe dzieci ważące nawet 5 kg! Najczęściej są tak napompowane witaminami że zaraz po porodzie szybko tracą na wadze (nie mylić z tym, że dziecko naturalnie też traci na wadze).
Także czasami się dziwię i zastanawiam dlaczego przyszłe mamusie nie mają własnego zdania i tak łatwo dają się manipulować.

Tak,tak. Oczywiście. Niektórzy kobito muszą brać te witaminy.
Moje dziecko jakoś nie urodziło się mutantem,bo miało tylko 2,6kg.
Więc schowaj proszę,te mądrości do kieszeni.

Ja w pierwszej i drugiej ciąży biorę Prenatal,płacę 50zł za 90 tabletek.

Suplement diety w ciąży

10 sty 2013 - 08:53:22

Ja tez nie biore witamin bo zle sie po nich czuje >zreszta mam wyniki ok jem duzo warzyw ,owocow wiec moja gina mowi ze jezeli wszystko jest ok to nie trzeba faszerowac sie witaminami bo tak naprawde to jest to tylko chwyt marketingowy .
W I ciazy tez nie bralam bo rowniez mi nie sluzyly ,mala urodzila sie sliczna i zdorwa .

Suplement diety w ciąży

10 sty 2013 - 09:01:42

moja lekarka tak jak u elokwentnej powiedziała że skoro wyniki są ok to nie ma potrzeby brać sztucznych witamin wystarczy to co jest w warzywach i owocach dopiero pod koniec ciąży jak spadało mi żelazo mi je przepisała, i fakt każda położna na oddziale mówiła że żadko już rodzą się dzieci z wagą powyżej 4,5kg którego mamtka nie brała witamin.
ale kazdy robi jak uwaza

Suplement diety w ciąży

10 sty 2013 - 09:13:11

Cytat
nana559
Cytat
majka51


brałam przez pierwsze 3 tygodnie elevit, po którym miałam mdłości, zawroty głowy, bóle głowy - ogólnie 3 tygodnie starałam się nie wstawać, bo jak się podniosłam to miałam wrażenie że padnę. do tego każdy zapach mnie draznił. po odstawieniu elevitu czułam się świetnie, lepiej niż przed ciążą. zamiast tego lekarz kazał mi brać vitaral (zwykły, nie ciążowy). W 4 miesiącu kazał wrócić do elevitu i była powtórka z rozrywki. Do końca ciąży brałam już zwykły vitaral.

A czy Ty wiesz że te objawy które wymieniłaś są typowe dla początku ciąży? W ciąży mdlości to nic dziwnego a bóle głowy są spowodowane zmianami hormonalnymi. Nie słyszałam żeby witaminy komuś zaszkodziły. A dzieci rodzą się duże bo jest bardzo dużo chemii w żywnośći. Jeśli jesz np dużo warzyw i owoców nie znaczy że odżywiasz się zdrowo.
Objawy, które wymieniłam, są typowe w przypadku przyjmowania końskich dawek żelaza. Jeśli nie słyszałaś to przeczytaj chociażby ten wątek, nie tylko ja pisałam jak to działa.
Co nie zmienia faktu, że niektóre kobiety mają w ciąży mdłości, Bogu dzięki po odstawieniu tego świństwa dowiedziałam się że do nich nie należę ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-10 09:15 przez majka51.

Suplement diety w ciąży

10 sty 2013 - 10:08:20

ja brałam pharmaton matruelle i polecam, są drogie ale bardzo mocne. brałam też po porodzie i9 bardzo mnie wzmocniły

Suplement diety w ciąży

10 sty 2013 - 10:53:02

Amelia_25 mam podstawy żeby tak myśleć. Bierz sobie te witaminki skoro nie potrafisz się zdrowo odżywiać i wybierać takich produktów które mają naturalne witaminy. To twoje dziecko i od ciebie zależy czy będzie naszpicowane chemią czy nie. Ja swojemu dziecku takiej krzywdy nie robię. Wolę zjeść jabłka, marchewki, banany i wypić kubek barszczu niż wziąć jedną tabletkę. I wydawać na to tyle kasy. No ale dzięki takim jak ty przemysł farmaceutyczny kwitnie także nie rezygnuj ze swoich upodobań Amelio. :)

Suplement diety w ciąży

10 sty 2013 - 11:50:49

Cytat
Amelia_25
Cytat
elokwentna
Jestem w 9 miesiącu ciąży i przez całą ciążę nie brałam żadnych witamin. Mimo, że lekarz mi je zalecał i za każdym razem pytał czy biorę. Zawsze odpowiadałam że tak co było nieprawdą.
A nie brałam witamin i nie biorę gdyż uważam że nie ma sensu się faszerować chemią. Całą ciążę mam bardzo dobre wyniki badać, wszystko w normie, morfologia idealna. Po prostu - dobrze i przede wszystkim zdrowo się odżywiam.
A lekarze przypisują naiwnym przyszłym matkom cudowne witaminki bo dostają za to pieniądze. Tak działa przemysł farmaceutyczny.
I później rodzą się witaminowe dzieci ważące nawet 5 kg! Najczęściej są tak napompowane witaminami że zaraz po porodzie szybko tracą na wadze (nie mylić z tym, że dziecko naturalnie też traci na wadze).
Także czasami się dziwię i zastanawiam dlaczego przyszłe mamusie nie mają własnego zdania i tak łatwo dają się manipulować.

Tak,tak. Oczywiście. Niektórzy kobito muszą brać te witaminy.
Moje dziecko jakoś nie urodziło się mutantem,bo miało tylko 2,6kg.
Więc schowaj proszę,te mądrości do kieszeni.

Ja w pierwszej i drugiej ciąży biorę Prenatal,płacę 50zł za 90 tabletek.

osobiście uważam że każda z was ma rację, nie rodziłam ani nie jestem w ciąży więc pewnie się ze mną w ogóle nie zgodzicie bo co ja tam wiem. ale po 1 uważam że lekarze przepisują niektóre leki wszystkich hurtem bo maj za to płacone i uważam że nie potrzebne jest branie witamin w przypadku pierwszej koleżanki bo faktycznie skoro masz dobre wyniki wszystko układa się świetnie to i po co. chociaż dzieci ważące po 7 kg myślę że nie rodzą się przez witaminy tylko np. sztuczne żarcie nafaszerowane chemią. ale popieram również i 2 koleżankę ponieważ jeśli ktoś ma gorsze samopoczucie czy wyniki, jeśli kiedyś chorował na anemię albo inne choroby" powodowane brakiem witamin to ciąża na pewno to spotęguje. a nikomu się nie uśmiecha stracić połowę włosów czy zębów. więc popieram was obie. myślę że obie macie po części racje najgorsze to,to że lekarze są w stosunku do nas niesprawiedliwi i przepisują nam różne rzeczy dla własnych korzyści

Suplement diety w ciąży

10 sty 2013 - 12:42:19

Ja za miesiąc rodzę i oprócz kwasu foliowego to żadnych witamin nie brałam i nie biorę. Pytałam lekarza, czy powinnam coś brać, to stwierdził, że przecież skoro wyniki są dobre, to nie ma sensu się sztucznie faszerować, tylko jeść dużo surowych warzyw i owoce i tak też robię. Co prawda moja siostra, która urodziła 3 dzieci dziwi się, że nic nie biorę, bo jej w każdej ciąży zalecano łykanie witamin.

Suplement diety w ciąży

10 sty 2013 - 20:18:32

thermana masz rację. Jeśli kobieta ma niedobory witamin to powinna brać witaminy. Ale czy nie lepiej najpierw spróbować je dostarczać naturalnie? Np. przy początkach anemii napić się prawdziwego barszczu, albo przy niedoborze magnezu zjeść kilka bananów? Sama miałam kilka razy skurcze z powodu braku magnezu i co zrobiłam? Jadłam przez kilka dni banany i przeszło. Nawet nie pomyślałam o jakichkolwiek tabletkach. I większość dużych dzieci rodzi się dlatego, że są nafaszerowane chemią. Witaminową chemią.

Suplement diety w ciąży

10 sty 2013 - 20:39:53

Cytat
elokwentna
Jestem w 9 miesiącu ciąży i przez całą ciążę nie brałam żadnych witamin. Mimo, że lekarz mi je zalecał i za każdym razem pytał czy biorę. Zawsze odpowiadałam że tak co było nieprawdą.
A nie brałam witamin i nie biorę gdyż uważam że nie ma sensu się faszerować chemią. Całą ciążę mam bardzo dobre wyniki badać, wszystko w normie, morfologia idealna. Po prostu - dobrze i przede wszystkim zdrowo się odżywiam.
A lekarze przypisują naiwnym przyszłym matkom cudowne witaminki bo dostają za to pieniądze. Tak działa przemysł farmaceutyczny.
I później rodzą się witaminowe dzieci ważące nawet 5 kg! Najczęściej są tak napompowane witaminami że zaraz po porodzie szybko tracą na wadze (nie mylić z tym, że dziecko naturalnie też traci na wadze).
Także czasami się dziwię i zastanawiam dlaczego przyszłe mamusie nie mają własnego zdania i tak łatwo dają się manipulować.
Zgadzam się w 100%. Te,które muszą je brać ze względu na złe wyniki-ok. Ale jeżeli jest wszystko w porządku nie widzę sensu. Ja w ciąży je brałam do 7 miesiąca, wtedy zmądrzałam, bo tyle witamin miałam z warzyw i owoców, że odstawiłam te sztuczne na bok. I gdybym była w kolejnej ciąży i miała takie wyniki jak w pierwszej, nie dałabym się nabrać na witaminki w kapsułkach.

Suplement diety w ciąży

10 sty 2013 - 21:29:12

łykałam pharmaton matruelle ....bardzo byłam zadoowolona!

Suplement diety w ciąży

10 sty 2013 - 21:34:27

Ja na początku ciąży miałam dobry wyniki lecz przez swoja głupotę pchałam w sobie te szcztyczne witaminy od początku co nie zmieniło fakty że pod koniec musiałam i tak brać dodatkowo żelazo. Lekarz mnie nie namawiał sama brałam bo myslałam że to taki wielki cud i żeby dziecko się rozwijło. Urodziłam córcię 4100 więc nie taka mała :)

Suplement diety w ciąży

10 sty 2013 - 21:59:44

Cytat
elokwentna
thermana masz rację. Jeśli kobieta ma niedobory witamin to powinna brać witaminy. Ale czy nie lepiej najpierw spróbować je dostarczać naturalnie? Np. przy początkach anemii napić się prawdziwego barszczu, albo przy niedoborze magnezu zjeść kilka bananów? Sama miałam kilka razy skurcze z powodu braku magnezu i co zrobiłam? Jadłam przez kilka dni banany i przeszło. Nawet nie pomyślałam o jakichkolwiek tabletkach. I większość dużych dzieci rodzi się dlatego, że są nafaszerowane chemią. Witaminową chemią.

tak... odżywianie jest najważniejsze już nie mówię tylko o ciąży, ale szczerze mówiąc nie ma rady...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomocy, jak to powiedzieć rodzicom