Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 4 5 6 7 8 9

Suplement diety w ciąży

06 mar 2013 - 20:54:14

maristka dziękuję bardzo :)

Mii88 proponuję cofnąć się do podstawówki w celu nauki czytania ze zrozumieniem i radzę nie używać słów którego znaczenia pani nie zna.

Suplement diety w ciąży

07 mar 2013 - 22:00:40

tak naprawdę nie ma metody czasem nie wiemy o ciąży i rodzi się zdrowe dziecko, czasem kobiety nie dbają o płód a rodzi się zdrowe dziecko. jeśli jesteśmy osobami myślącymi to robimy wszystko co jest według nas dobre żeby to dziecko wspomóc.. ale prawda jest taka że jeśli ma być dobrze to będzie dobrze a jeśli nie ... niestety.... wszystko z umiarem z głową i lekarzem. a czy będziemy brać witaminy czy nie to indywidualna sprawa. byle by później swojego wyboru nie żałować

Suplement diety w ciąży

07 mar 2013 - 22:57:00

Cytat
rivena
Myślę, ze najważniejszym jest aby skupić się na kwasie foliowym, bo jedynie on jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju cewy nerwowej u płodu. Reszta witamin nie jest już taka ważna.

niestety nie tylko on jest niezbędny dziecku, na początku ciąży owszem, jednak w późniejszym etapie ważniejsze są inne witaminy, które będą odpowiednio budowały organizm dziecka i dbały o zdrowie mamy.. ważne są także kwasy DHA, które odpowiadają za rozwój mózgu dziecka

oczywiście najlepiej witamin szukać w produktach spożywczych, ale jak ktoś ma mało zróżnicowaną dietę, to musi się wspomagać witaminami syntetycznymi

każdy robi jak uważa, każda mama swój rozum ma, byleby później tylko nie było płaczu, że włosy wypady, zęby wypadły albo się połamały, bo niestety dzidziuś nie miał wystarczającej ilości witamin i wziął od mamusi...

Suplement diety w ciąży

09 mar 2013 - 18:14:48

Cytat
rivena
Myślę, ze najważniejszym jest aby skupić się na kwasie foliowym, bo jedynie on jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju cewy nerwowej u płodu. Reszta witamin nie jest już taka ważna.
a DHA i EPA nie są niby ważne?

Suplement diety w ciąży

11 mar 2013 - 10:26:06

własnie wczoraj czytałam książkę o ewolucji i nawet tam było napisane że przez te X lat człowiek rozwinął się - mózg się powiększył i rozbudował właśnie przez DHA i dlatego mamy większy mózg niż szympansy czy człowiek pierwotny (neandertalczyk) więc myślę że to bardzo ważne
natomiast EPA
"Najważniejsze dla naszego organizmu są kwasy EPA oraz DHA. Człowiek potrafi wytwarzać je sam – ale tylko pod warunkiem, że wcześniej spożyje protoplastę rodziny omega 3 – kwas tłuszczowy ALA. To właśnie z niego ludzki organizm wytwarza kwas tłuszczowy EPA, a z EPA – kwas tłuszczowy DHA. Niestety, zwykle w ilości nie wystarczającej na pokrycie dziennego zapotrzebowania"

Suplement diety w ciąży

13 mar 2013 - 23:21:36

czyli co łykamy tabsy?

Suplement diety w ciąży

16 mar 2013 - 19:34:34

Ja na pewno, a przy okazji ograniczę niezdrowe jedzenie, wrzucę więcej owoców warzyw i ryb.... trochę ruchu itp. ale to moje zdanie

Suplement diety w ciąży

21 mar 2013 - 12:12:57

Cytat
thermana
Ja na pewno, a przy okazji ograniczę niezdrowe jedzenie, wrzucę więcej owoców warzyw i ryb.... trochę ruchu itp. ale to moje zdanie
Które ja w zupełności popieram:)

Suplement diety w ciąży

26 mar 2013 - 13:09:45

Te kompleksy witamin dla kobiet w ciąży też zawierają kwas foliowy, więc chyba lepiej zainwestować w takie tabletki które zawierają oprócz kwasu foliowego również witaminy i minerały potrzebne dla rozwoju dziecka ale i dla naszego zdrowia. Ja w ciąży i w okresie karmienia brałam Falvit mama, teraz od jakiegoś czasu biorę zwykły falvit, taki dla kobiet miedzy 25 a 45 rokiem życia żeby dostarczyć organizmowi całodziennego zapotrzebowania na witaminy o które tak ciężko w okresie wczesnej wiosny.

Suplement diety w ciąży

31 mar 2013 - 22:59:19

Ja też brałam ten w wersji Mama. Pani doktor powiedziała, że zaspokaja całe dobowe zapotrzebowanie i dla mnie i dla dziecka. Przy okazji podpowiedziała, żeby moja mama zaczęła brać wersję Estro+ dla kobiet w okresie menopauzy. Fajnie, że można dopasować skład do potrzeb kobietek w każdym wieku i stanie.

zweryfikowana
Posty: 598
Ostrzeżenia: 3/5

Suplement diety w ciąży

02 kwi 2013 - 15:45:49

Mania, tej wiosny to wyjątkowo ciężko o witaminy, mamy kwiecień, a u nas przynajmniej śniegu po kolana, nikt nawet o ogródku i świeżych warzywach i owocach nie myśli, a zapasy witamin po zimie już dawno się skończyły :/
Nie ma innej rady, trzeba się wspomóc witaminami

niezweryfikowana
Posty: 41
Ostrzeżenia: 2/5

Suplement diety w ciąży

04 paź 2013 - 10:29:34

Żelazo to niezwykle ważny pierwiastek w diecie ciężarnej. Zapotrzebowanie na nie wzrasta w ciąży niemal o połowę. Weź to sobie do serca, bo niedobory żelaza w ciąży grożą anemią. Zobacz, co trzeba jeść, by żelaza nie zabrakło http://www.dlarodzinki.pl/kuchnia/dieta/dieta-w-ciazy-tygodniowy-jadlospis-na-pierwszy-trymestr-ciazy,175_2200.html
a tu poznasz szczegółowy jadłospis http://www.dlarodzinki.pl/kuchnia/dieta/dieta-w-ciazy-tygodniowy-jadlospis-na-pierwszy-trymestr-ciazy,175_2200.html

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomocy, jak to powiedzieć rodzicom