Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

1 minutę temu

sklep detailingowy

25 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Studia online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 4 5 6 7 8 9 -->

Suplement diety w ciąży

10 lut 2013 - 12:47:46

dokładnie tak zapotrzebowanie na wszytko jest podwójne, musimy się zdrowo odżywiać, ale w dzisiejszych czasach to już trochę kolokwializm. Nie mamy dostępu do tych warzyw i owoców co nasze mamy przed laty, bez oprysków nawozów itd. Musimy się suplementować bo inaczej nasze dzidziusie nie będą miały wszystkiego co potrzebują.

Suplement diety w ciąży

11 lut 2013 - 00:16:17

Cytat
maristka
dokładnie tak zapotrzebowanie na wszytko jest podwójne, musimy się zdrowo odżywiać, ale w dzisiejszych czasach to już trochę kolokwializm. Nie mamy dostępu do tych warzyw i owoców co nasze mamy przed laty, bez oprysków nawozów itd. Musimy się suplementować bo inaczej nasze dzidziusie nie będą miały wszystkiego co potrzebują.

dawniej były gorsze opryski i nawozy, poczytaj chociażby o DDT, teraz teoretycznie wszystko powinno być lepsze, ale niestety to tylko teoria, bo wielu hodowców nie przestrzega okresów karencji ;/

tak czy siak, witaminy są nam potrzebne

Suplement diety w ciąży

11 lut 2013 - 15:17:22

Ależ, oczywiście, ze nie dbamy tylko o maluszka, ale także o siebie. Przecież to właśnie w czasie ciąży kobiety maja często problemy z włosami, cera zębami, potrzebujemy dodatkowych witaminek czy suplementów

Suplement diety w ciąży

14 lut 2013 - 22:02:10

oczywiście że tak. czy dziecko potrzebuje witamin będziemy wiedzieć z wyników badań ale często nasz organizm sygnalizuje ze coś jest nie tak tylko trzeba zwrócić na to uwagę a nie udawać że się nie widzi problemu

Suplement diety w ciąży

16 lut 2013 - 17:17:09

Na początku zażywałam standardowo kwas foliowy (Folik), później ale nie pamiętam od ktorego miesiąca lekarz kazał stosowac kompleks witaminowy Matruelle Farmaton, tam juz był kwas foliowy wiec folik odstawiłam. I jeszcze przez całą ciążę kazał mi stosowac provag żel, który chroni przed infekcjami intymnymi, a te w ciąży lubia sie pojawiac często, niestety.

Suplement diety w ciąży

16 lut 2013 - 17:43:50

a mam pytanie moja znajoma ma wyniki w normie ale łapią ją często skurcze. z tego co wiem nie stosuje suplementów ponieważ wyniki są ok.. co wy o tym myślicie czy mimo to powinna pomyśleć o witaminach. ja jej radzę żeby zaczęła coś brać ale może to zła rada

Suplement diety w ciąży

17 lut 2013 - 12:55:58

Cytat
thermana
a mam pytanie moja znajoma ma wyniki w normie ale łapią ją często skurcze. z tego co wiem nie stosuje suplementów ponieważ wyniki są ok.. co wy o tym myślicie czy mimo to powinna pomyśleć o witaminach. ja jej radzę żeby zaczęła coś brać ale może to zła rada

myślę, że powinna skonsultować się z lekarzem, lepiej nie brać nic na własna rękę
ja zażywam magnez, bo często mam skurcze i boli mnie chwilami brzuch, takie mam zalecenie od lekarza

Suplement diety w ciąży

21 lut 2013 - 21:10:55

czytałam inne forum i kobieta zadała pytanie chociaż nikt jej nie odpowiedział czy jeśli wcześniej nie miała mdłości a od kiedy bierze witaminy wymiotuje jak kot czy to znaczy że jej organizm źle na nie reaguje

Suplement diety w ciąży

21 lut 2013 - 21:52:20

Cytat
thermana
a jakie witaminy bierze się jak się karmi piersią
Żadne. Tylko dziecku się daje witaminę K i D.

Cytat
Mii88
Jedna witaminka dziennie , czy suplement diety szkody nie narobią, już nie przesadzajmy, profilaktycznie można zażywać
Ale pierdoły... Profilaktycznie to się trzeba dobrze odżywiać a nie faszerować niepotrzebnie chemią. Powiedz mi po co jeść witaminy w tabletkach skoro można zjeść jabłko, marchewkę, banana i masz to samo a w dodatku smaczniej?

Cytat
Mii88
Ależ, oczywiście, ze nie dbamy tylko o maluszka, ale także o siebie. Przecież to właśnie w czasie ciąży kobiety maja często problemy z włosami, cera zębami, potrzebujemy dodatkowych witaminek czy suplementów
Czy ty nie rozumiesz o czym my tu piszemy? Potrzebujemy dodatkowych witaminek które mamy w pożywieniu. Więc jeśli się dobrze i zdrowo odżywiasz to nie musisz jeść tabletek chemicznych. Czaisz? :D

Suplement diety w ciąży

22 lut 2013 - 15:23:01

Elokwentna, na szczęście jestem świadoma tego co piszę i czaje co pisze, ale każdy ma inny organizm, i znam osoby, które pomimo zdrowego odżywiania i tak maja nie dobory, czaisz że każda kobieta ciąże przechodzi inaczej? I nie zmienię zdania,że profilaktycznie oprócz zdrowego odżywiania powinno się tez brać witaminy, jak w domu wszyscy chorują to profilaktycznie nie bierzesz czegoś żeby się nie przeziębić?? BO ja biorę!!!

Suplement diety w ciąży

22 lut 2013 - 17:17:03

Mii88 jeśli u mnie w domu wszyscy chorują to nie, nie biorę niczego profilaktycznie. :) Styknie mi gorące mleko z miodem.
Profilaktycznie w ciąży nie powinno się brać żadnych witamin. Chyba że ma się złe wyniki badań lub faktycznie duże niedobory.
Sama niedawno urodziłam, przez CAŁĄ ciążę nie brałąm żadnych witamin, a wyniki miałam idealne. Nawet hgb na poziomie 12g/dl gdzie często kobietom bardzo spada. Więc nie pisz głupot o profilaktycznym braniu witamin bo tylko pokazujesz jak bardzo podatna jesteś na kity jakie wciskają przyszłym matkom producenci tych fantastycznych witaminek :)

Suplement diety w ciąży

28 lut 2013 - 20:34:42

widzę że tutaj ostra dyskusja a zdania na ten temat są bardzo podzielone jedne mówią jedno inne drugie, dokładnie tak jak z lekarzami, myślę że to sprawa indywidualna każdej kobiety i każdego organizmu, jeśli matka ma się całą ciąże denerwować czy brać witaminy czy nie to też nie będzie to na nią wpływać korzystnie, na szczęście każda z nas jest inna i wybiera inne metody żeby przejść ten ważny a jednocześnie trudny dla nas okres. myślę że nad sprawą witamin będą zawsze dyskusje i jedne z nas będą je zażywać inne nie. ale ja nikogo nie będę osądzać do póki sama nie wpadnę w wir ciążowy

Suplement diety w ciąży

03 mar 2013 - 12:25:48

Ja myślę, że to jest jednak kwestia indywidualna. Elokwentna gratuluję Ci super wyników i samopoczucia, ale niestety nie każda mama tak ma.

Suplement diety w ciąży

05 mar 2013 - 10:28:20

Myślę, ze najważniejszym jest aby skupić się na kwasie foliowym, bo jedynie on jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju cewy nerwowej u płodu. Reszta witamin nie jest już taka ważna.

Suplement diety w ciąży

06 mar 2013 - 20:46:48

Cytat
elokwentna
Mii88.... Więc nie pisz głupot o profilaktycznym braniu witamin bo tylko pokazujesz jak bardzo podatna jesteś na kity jakie wciskają przyszłym matkom producenci tych fantastycznych witaminek :)
Dla Ciebie to są głupoty, dla mnie nie, myślę, ze nasza dalsza dyskusja nie ma sensu
Cytat
maristka
Ja myślę, że to jest jednak kwestia indywidualna. Elokwentna gratuluję Ci super wyników i samopoczucia, ale niestety nie każda mama tak ma.
Dokładnie tak, ale Pani elokwentna najwyraźniej jest tak elokwentna, że wszystko wie najlepiej:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-06 20:48 przez Mii88.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomocy, jak to powiedzieć rodzicom