Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 4 5 ... 7 8 9 -->

Suplement diety w ciąży

01 kwi 2011 - 19:26:00

ja brałam całą ciążę Feminatal - teraz to się nazywa Femibion natal 1 i natal 2 z DHA. moim zdaniem to bardzo dobre witaminy, bo zawierają łatwiej przyswajalną od kwasu foliowego metafolinę i dobrze dobrane inne składniki :)

Suplement diety w ciąży

01 kwi 2011 - 19:38:02

Ja w poprzedniej ciąży tak jak i w tej biorę Femibion najpierw natal 1 a teraz natal 2 z DHA i jestem zadowolona. Wyniki mam idealne :)

Suplement diety w ciąży

01 kwi 2011 - 20:34:50

Ja pod koniec ciąży brałam FALVIT mama , a tak to nic wczesniej nie łykałam. Urodziłam zdrową dziewczynke 3720

Suplement diety w ciąży

01 kwi 2011 - 20:41:40

Ja w dwuch pierwszych ciazach brałam Maternę a dzieci malutkie pierwszy 2020g drugi 2200g z córką nie brałam nic i wazyła2500g

Suplement diety w ciąży

01 kwi 2011 - 20:46:01

ja brałam tylko kawas foliowy bo witaminami wymiotowałam:)

zweryfikowana
Posty: 490
Ostrzeżenia: 1/5

Suplement diety w ciąży

01 kwi 2011 - 20:51:39

Ja też Femibion od początku ciąży:-) Też myślę, że jeżeli można uniknąć chemii, to czemu nie - ale jednak trafiła mi się ciąża na zimę i wiosnę, kiedy trudniej o witaminy w jedzeniu, postanowiłam więc jednak brać witaminy. Wyniki mam idealne, maluch rośnie zgodnie z planem a ja czuję się świetnie, więc myślę, że to była dobra decyzja;-)

Suplement diety w ciąży

01 kwi 2011 - 21:05:28

Ja jedynie bralam folic do 3 miesiąca a potem już zadnych witamin nie lykalam i córcia zdrowa :) teraz mam pierwsze tygodnie ciązy i tez nie zamierzam lykac witamin wsumie lekarz to mi zadnych nie przepisywał w pierwszej ciąży, zbliża sie lato wiec masa owoców i warzyw bedzie dostepna za normalne pieniązki wiec mozna zdrowo sie odżywiac :)

Suplement diety w ciąży

01 kwi 2011 - 21:17:12

A ja biore witaminy, bo mam problem z jedzeniem. Nie moge sie zmusic do jedzenia pewnych produktow. A po za tym mialam duzo niedoborow i czulam sie zle. Bole brzucha, ciagle zmeczenie i zdenerwowanie. A teraz widze roznice. Czuje sie lepiej, lepiej spie i nie mam zadnych zaparc. To wszystko zalezy od organizmu. Uwazam, ze jesli ktos sie dobrze czuje, to oczywiscie nie powinien brac witamin w tabletkach. Bo i po co? Ale tak jak w moim przypadku gdzie mialam spore niedobory, to takie witaminy spelniaja swoja role.

Suplement diety w ciąży

01 kwi 2011 - 21:54:14

Ja w 1wszej ciazy brałam tez tabletki noi moja małą urodziła sie 3950 :D ale miałam strasznie słabe żelazo, i Julia córcia szybko wpadła mi w anemie :(.

Suplement diety w ciąży

08 sty 2013 - 23:56:25

czy witaminy są aż takie ważne? mam 25 lat i powoli zaczynam myśleć o dzieciach ale najpierw chciałabym sie jak najwięcej dowiedzieć o samej ciąży. skąd moje pytanie... a no nasze matki, albo ich matki rodziły i nie było witamin na taka skale, a jednak jakoś to szło dlaczego nagle tak ważne stało się przyjmowanie witamin?

Suplement diety w ciąży

09 sty 2013 - 08:14:32

Centrum Materna DHA-polecam nie pogarszają samopoczucia, dodatkowo wzbogacone o wielonienasycony kwas tłuszczowy należacy do grupy omega-3, który wspera rozwój funkcji poznawczych i wzrokowych u dziecka, to 2 tabletki do łyknięcia na dzień witaminy+dha, ale to pierwsze witaminy, które nie powodują u mnie mdłośći...

Suplement diety w ciąży

09 sty 2013 - 21:12:18

Ja biorę witaminy i minerały od początku ciąży, tak zalecił lekarz. Pozatym często miałam problemy że brakowało mi jakis witamin w organiźmie. Myślę, że w odpowiedniej ilości raczej nie jestto szkodliwe dla dziecka a raczejezj może tylko pomóc. Zastanawiam sie tylko czy jest sens łykac to przez całą ciąże, a może po kilku misiącach powinnam odstawić?

Suplement diety w ciąży

09 sty 2013 - 21:31:19

no właśnie o to chodzi że lekarze teraz są też "napędzani" przez gratisy od przedstawicieli za polecanie odpowiednich środków leczniczych np. własnie tabletek dla kobiet w ciąży itp. dlatego się zastanawiam czy to nie jest ściema...

Suplement diety w ciąży

09 sty 2013 - 22:32:45

Ja brałam Prenatal Classic. Urodziłam synka z wagą 4200

Suplement diety w ciąży

09 sty 2013 - 23:30:23

Cytat
thermana
czy witaminy są aż takie ważne? mam 25 lat i powoli zaczynam myśleć o dzieciach ale najpierw chciałabym sie jak najwięcej dowiedzieć o samej ciąży. skąd moje pytanie... a no nasze matki, albo ich matki rodziły i nie było witamin na taka skale, a jednak jakoś to szło dlaczego nagle tak ważne stało się przyjmowanie witamin?

a no nasze matki to byly wszystkie kolejno nacinane podczas porodu nie dostawały kroplówek przyśpieszających poród, nie dostawały dzieci zaraz po porodzi, nie były wręcz 'zmuszane' w szpitalu do karmienia piersią itd, itd... można by dużo wymieniac jak kiedyś było, ale chyba żyjemy już w innych czasach.
Moim zdaniem jeśli masz dobre wyniki i dobre samopoczucie w ciąży i dostęp do tych 'świeżych' witaminek w sezonie to pewnie witaminki z apteki nie są konieczne. Ale jeśli jak piszą dziewczyny chodzisz zimą w ciązy i mało jesz tych naturalnych witam albo masz złe wyniki to raczej winaminki nie zaszkodzą a wręcz odwrotnie. Takie jest moje zdanie.

Ja pierwszą córkę urodziłam 3kg z witaminkami a druga 3,5 kg też z witaminkami i wcale nie żałuję że brałam, nawet nie pamiętam już jakie wiem że zmieniałam żeby organizm się nie przyzwyczaił do jednych.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomocy, jak to powiedzieć rodzicom