Obecnie rozmawiamy o:

kosmetyki samochodowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 4 ... 7 8 9 -->

Suplement diety w ciąży

07 sty 2010 - 17:29:27

Jakie zażywałyście witaminy w ciąży?ja narazie biore feminatal 800 ale mam zmienic na feminatal 400 lub feminatal n.. może ktoś wie czym one się różnią i które są lepsze?

Suplement diety w ciąży

07 sty 2010 - 17:40:25

Feminatal 800 to witaminki ktore sie bierze jeszcze przed zajsciem w ciaze az do 12 tygodnia ciazy,a pozniej sie powinno zmienic na feminatal 400+DHA ktory wspomaga prawidlowy rozwoj mozgu i wzroku dziecka-bierze sie go od 13 tygodnia do konca ciazy oraz jak sie karmi piersia:)

Aha feminatal N ,mozna zazywac od poczatku do konca wraz z karmieniem piersia,jednak proponowalabym zazywac FEMINATAL400 +DHA ze wzgledu na ten kwas tluszczowy(DHA)ktory wspomaga rozwoj mozgu i wzroku dziecka:)


Aha feminatal N ,mozna zazywac od poczatku do konca wraz z karmieniem piersia,jednak proponowalabym zazywac FEMINATAL400 +DHA ze wzgledu na ten kwas tluszczowy(DHA)ktory wspomaga rozwoj mozgu i wzroku dziecka:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-07 19:25 przez moderator.

Suplement diety w ciąży

07 sty 2010 - 18:44:04

gdybym była drugi raz w ciąży, to żadna siła nie zmusiłaby mnie do brania witamin... naprawdę zdrowe odżywianie dziecku wystarczy, a ta chemia może tylko zaszkodzić :/ niestety dopiero po porodzie poczytałam trochę na ten temat i pogadałam z więcej niż 1 lekarzem... mam tylko nadzieję że za bardzo nie zaszkodziłam tym córce. wiecie, ze np. to, że dzieci rodzą się teraz takie wielkie zależy też od tego czy matka brała witaminy? moja córka niby tylko 3700 ważyła, ale w porównaniu z nami jak byliśmy mali to bardzo dużo...

brałam przez pierwsze 3 tygodnie elevit, po którym miałam mdłości, zawroty głowy, bóle głowy - ogólnie 3 tygodnie starałam się nie wstawać, bo jak się podniosłam to miałam wrażenie że padnę. do tego każdy zapach mnie draznił. po odstawieniu elevitu czułam się świetnie, lepiej niż przed ciążą. zamiast tego lekarz kazał mi brać vitaral (zwykły, nie ciążowy). W 4 miesiącu kazał wrócić do elevitu i była powtórka z rozrywki. Do końca ciąży brałam już zwykły vitaral.

Suplement diety w ciąży

07 sty 2010 - 19:07:32

widocznie zle trafilas z witaminami,jednak nie uwazam zeby witaminy szkodzily skoro tak sie mowi aby kobiety w ciazy je zazywaly..przeciez kwas foliowy i reszta jest potrzebna do prawidlowego rozwoju a nie zawsze sie przeciez tak dokladnie uwaza co sie je.Wiadome ze trzeba sie zdrowo odzywiac ale przeciez nie bede chodzic z ksiazka i sprawdzac "aha teraz musze zjesc brokuly bo tam znajduje sie kwas foliowy".To moje zdanie.

nie wydaje mi sie zeby waga urodzeniowa dziecka zalezala wlasnie od tego czy bierze sie witaminy czy nie..bo jak to wytlumaczysz..np.moj synek waga 3,300 (urodzony w terminie) a mojej kolezanki synek 4,500 tez w terminie urodzony-i co tu maja witaminy do tego bo nie rozumiem?obydwie zazywalysmy witaminy...


Nie pisz dwóch postów bezpośrednio pod sobą. Wskazane jest używanie opcji „Zmień”, aby zmodyfikować swoje wypowiedzi. Nie funkcjonują tu rangi związane z ilością wysłanych postów. Aktywne uczestniczenie w dyskusjach toczących się na forum, jest mile widziane - jednak większa wymowę ma poziom merytoryczny postu, niż ich ilość.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-07 19:35 przez moderator.

Suplement diety w ciąży

07 sty 2010 - 19:25:51

zgadzam się z majką51
te super ekstra vitaminki służą głównie kieszenią producentów. chemią nie zastąpi się zdrowej diety. wiem że żyjemy w takich czasach że wszystko by się chciało na skróty, ale czasem warto się wysilić. coraz więcej dzieci rodzi się z nadwagą ciążowa, bo ich mamusie w dobrej wierze faszerują się pigułami. dwadzieścia lat temu jak dziecko urodziło się ponad 4 kilowe to było atrakcją dla szpitala a teraz to już norma.
ja brałam zwykły polski falvit i urodziłam zdrowiutką córcię- 2900g
pozdrawiam

Suplement diety w ciąży

07 sty 2010 - 19:36:27

ja bralam malo witamin i synek prawie 4 kg;),nie zawsze mozna zastapic wit.zdrowa zywnoscia bo niekiedy to nierealne ale trzeba rozwaznie i wg.wynikow brac witaminki aha bralam takie rozowe chyba prenatal czy cos takiego,lekarz mi je zalecil



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-07 19:37 przez marwal.

Suplement diety w ciąży

07 sty 2010 - 21:08:52

Ja w jednej i drugiej ciązy brałam PRENETAL COMPLEX

Suplement diety w ciąży

07 sty 2010 - 21:51:18

a ja biorę Centrum materna

Suplement diety w ciąży

07 sty 2010 - 22:26:54

Cytat
Beata90
widocznie zle trafilas z witaminami,jednak nie uwazam zeby witaminy szkodzily skoro tak sie mowi aby kobiety w ciazy je zazywaly..przeciez kwas foliowy i reszta jest potrzebna do prawidlowego rozwoju a nie zawsze sie przeciez tak dokladnie uwaza co sie je.Wiadome ze trzeba sie zdrowo odzywiac ale przeciez nie bede chodzic z ksiazka i sprawdzac "aha teraz musze zjesc brokuly bo tam znajduje sie kwas foliowy".To moje zdanie.

nie wydaje mi sie zeby waga urodzeniowa dziecka zalezala wlasnie od tego czy bierze sie witaminy czy nie..bo jak to wytlumaczysz..np.moj synek waga 3,300 (urodzony w terminie) a mojej kolezanki synek 4,500 tez w terminie urodzony-i co tu maja witaminy do tego bo nie rozumiem?obydwie zazywalysmy witaminy...
Jesli chodzi o szczegóły to tak: lekarz prywatny, który potwierdził ciążę, powiedział, ze dobrze by było, żebym brała zestaw witamin i polecił mi właśnie elevit. jako że w ulotce byo napisane, że może pomagać na mdłości (których przed rozpoczęciem przyjmowania elevitu nie miałam), byłam mocno zdziwiona że je mam. myślałam że pomaga na mdłości, tylko ja mam tak silne że mi nei pomaga. dlatego poszłam do drugiego lekarza, i ten popukał się w głowę i stwierdził, że nie tylko nie pomaga, ale je powoduje, bo zawiera końską dawkę żelaza. powiedział ze jeśli już chcę coś brać, to zwykłe witaminy, a nei ciążowe, bo ciążowe wszystkie mają tę właściwość, i jeśli elevitu mój organizm nie toleruje to innych też nie będzie. trzeci lekarz (ten który prowadził moją ciążę do konca) uznał, że powinnam spróbować później, tzn. w 4 miesiącu, bo może już będe znosiła to lepiej. nie znosiłam, więc uznał ze zmiana witamin nic nie da, bo wszystkie ciążowe tak działają, i kazał mi zostać przy vitaralu.
potem koleżanka miała takie same objawy po elevicie (ale mniej nasilone) i zmiana na inny ciążowy zestaw pomogła. tak że na pewno to kwestia organizmu.

jeszcze dodam że potem się dowiedziałam że elevit to jeden ze starszych, a wiec lepiej sprawdzonych leków, więc pewnie ten lekraz, starszy człowiek, dlatego miał do niego tak duze zaufanie.

ja uważam co jem, zawsze sie zdrowo odżywiałam, więc w ciąży nie musiałam jakos szczególnei zmieniać diety.

niestety, waga urodzeniowa zależy także od tego czy się bierze sztuczne witaminy. niestety ja sie o tym dowiedziałam będąc w 8 miesiącu na szkole rodzenia (naprwdę godna zaufania, w najlepszym szpitalu w Wwie), i już się bałam odstawić. tę informację potwierdzili też lekarze w szpitalu w którym urodziłam, jak się dziwili że moja córka jet taka duza, zwłaszca ze to moje 1 dziecko. ("a brała pani witaminy? acha, to wszystko jasne";)
oczywiście że są też inne czynniki decydujące o wadze urodzneiowej, ale niebagatelnym, i włąsnie powidującym to ze teraz dzieci rodzą sie takie duże, jest ilość chemii któą zjadamy. moim zdaniem nei ma potrzeby żeby tej chemii brać jeszcze wiecej, no chyba że faktycznie ma się jakieś niedobory.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-07 22:29 przez majka51.

Suplement diety w ciąży

10 sty 2010 - 15:47:03

Póki co zażywam tylko Folik , od jutra pewnie to się zmieni, gdy ginekolog w 100% potwierdzi moją ciąże, zrobi pierwsze USG ;))

Suplement diety w ciąży

18 mar 2010 - 12:30:07

Ja w pierwszej ciąży brałam ELEVIT a teraz jestem w 17tc. i jak narazie nie biorę żadnych.

Suplement diety w ciąży

18 mar 2010 - 12:39:17

Ja w pierwszej ciąży brała Centrum Materna, natomiast w drugiej Prenatal Classic.

Suplement diety w ciąży

18 mar 2010 - 12:47:37

Ja bralam Feminatal N,jesli ktoras potrzebuje,zostaly mi niespelna 2 opakowania.Waznosc maja do maja,wiec za 8zetka je odsprzedam.

Suplement diety w ciąży

18 mar 2010 - 12:48:47

Ja również nie brałam żadnych witamin, ponieważ mój lekarz jest przeciwny faszerowaniu sie tym "dobrodziejstwem " firm farmaceutycznych. Też uwaza, ze witaminy przyczyniają się do dużej wagi urodzeniowej dzieci 4kg i więcej jak również powstawaniu zaparć u kobiet a to wiadomo do czego prowadzi. Zalecał zdrowe odżywianie tzn jeść wszystko w rozsądnej ilości jak również ruch np. spacerki i odpoczynek po spacerku :). Urodziłam zdrową córcię o wadze 3600 i 56 cm.

Suplement diety w ciąży

23 lut 2011 - 16:31:42

Tymi witaminami ktore "tuczyly" dzieciaki byla MATERNA, zreszta juz dawno wycofana ze sprzedazy, a jesli jakas apteka jeszcze to sprzedaje znaczy ze robi to nielegalnie

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomocy, jak to powiedzieć rodzicom