Obecnie rozmawiamy o:

motywacja na diecie

gorący temat

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Becikowe 2012

23 kwi 2012 - 01:18:45

po porodzie wystarczy się udać do ginekologa prowadzącego ciąże.To prawda pierwsza wizyta u niego musiała się odbyć przed 10 tyg.ciąży.Widnieja tam rubryki czy w kolejnych trymestrach kobieta była pod opieką lekarza(usg) żaden mocz hehe wystarczy złożyć takie zaświadczenie wraz z ksero dowodu,aktu urodzenia dziecka i nasze oświadczenie że drugi z rodziców nie pobrał becikowego.te oświadczenie dostaniemy w formie formularza do wypełnienia w urzędzie gminy.I to wszystko:)

Becikowe 2012

23 kwi 2012 - 07:30:41

Potrzebne jest:
- zaświadcznie od twojego lekarza ginkologa o byciu pod opieką lekarską od 10 tyg. ciąży lub wczśniej wraz z potwierdzniem min. 3 wizyt
- odpis aktu urodzenia
- numer konta do przelewu - szybciej dostaniecie pieniążki
:)

Becikowe 2012

23 kwi 2012 - 08:18:57

Ja składałam jakieś tezy tygodnie temu i potrzebne są:
* odpis aktu urodzenia
* ksero dowodu
* zaświadczenie od lekarza, że w każdym trymestrze odbyła się wizyta i pierwsza była przed 10 tygodniem ( dopiero ma wejść w życie ustawa, że badania trzeba robić w każdym trymestrze, ale wtedy jeśli będą niskie dochody w rodzinie mają zwiększyć becikowe o 50%.)
*pesel dziecka.
* dodatkowo u mnie w gminie wymagają, że jeśli mąż lub partner zameldowani są w innej gminie to należy dostarczyć zaświadczenie, że o becikowe w swojej gminie się partner nie ubiegał

Becikowe 2012

25 kwi 2012 - 09:33:54

A jak to jest ze "starymi ciazami"tzn z ciazami na przelomie 2011/2012 roku?ktore becikowe wtedy zobowiazuje?
ja pirwsza wizyte mialam w pazdzierniku 2011,w 12 tyg ciazy.czy liczy mi sie becikowe wedlug starych zasad czy juz na nowych???

niezweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

Becikowe 2012

25 kwi 2012 - 09:42:13

liczy się data porodu

ja rodziłam w styczniu i dostałam takie zaświadczenie od lekarza,że była na 1 wizycie do 10tyg i oprócz tego na tym zaświadczeniu były rozpisane daty moich wizyt w poszczególnych trymestrach,wymóg jest taki,że w każdym trymestrze trzeba mieć co najmniej 1 wizytę i być u ginekologa do 10tygodnia ciąży

Becikowe 2012

25 kwi 2012 - 10:44:16

czyli raczej nie dostane? :( u mnie z ciaza bylo tak,ze praktycznie nie mialam objawow,dlatgo tak pozno sie zglosilam...

Becikowe 2012

25 kwi 2012 - 11:40:35

teraz mają cofnac becikowe dla każdego i kobiety bedą je dostawać jeśli kwota na osobę w rozinie nie przekracza 1900-coś zł:) wg mnie to dobry przepis:)

Becikowe 2012

25 kwi 2012 - 12:55:15

Cytat
PastwaLosu
teraz mają cofnac becikowe dla każdego i kobiety bedą je dostawać jeśli kwota na osobę w rozinie nie przekracza 1900-coś zł:) wg mnie to dobry przepis:)

niby dobry ale dziecko jest dzieckiem i powinno dostać niezależnie od dochodu rodziców...tak samo z rodzinnym:)

Becikowe 2012

25 kwi 2012 - 13:24:31

czyli raczej nie dostane? :( u mnie z ciaza bylo tak,ze praktycznie nie mialam objawow,dlatgo tak pozno sie zglosilam...


Ginger 8800 nie przejmuj się ja zgłosiłam się w 11 tyg pierwszy raz do gin, bo byłam za granicą. Wtedy jeszcze nie wiedziałam o tym , że becikowe przysługuje kobiecie gdy zgłosi się do 10 tyg i moja gin też mi o tym nie powiedziała. Na następnej wizycie czyli ok 16tyg zapytałam ją czy to prawda i czy mogłaby 'coś z tym zrobić'. Bez problemu przepisała mi kartę ciąży i dodała jedną wizytę w 8 tyg. Jeśli chodzisz prywatnie, masz fajnego lekarza to nie powinno być problemu:) Warto zapytać i poprosić o przepisanie:)

Becikowe 2012

25 kwi 2012 - 13:28:03

Cytat
syssiula
czyli raczej nie dostane? :( u mnie z ciaza bylo tak,ze praktycznie nie mialam objawow,dlatgo tak pozno sie zglosilam...


Ginger 8800 nie przejmuj się ja zgłosiłam się w 11 tyg pierwszy raz do gin, bo byłam za granicą. Wtedy jeszcze nie wiedziałam o tym , że becikowe przysługuje kobiecie gdy zgłosi się do 10 tyg i moja gin też mi o tym nie powiedziała. Na następnej wizycie czyli ok 16tyg zapytałam ją czy to prawda i czy mogłaby 'coś z tym zrobić'. Bez problemu przepisała mi kartę ciąży i dodała jedną wizytę w 8 tyg. Jeśli chodzisz prywatnie, masz fajnego lekarza to nie powinno być problemu:) Warto zapytać i poprosić o przepisanie:)

wlasnie ja chodze panstwowo i ciekawe czy moznaby tez bylo tak zrobic.u mnie dochod na osobe na pewno nie przekracza 500zl,bo tylko maz pracuje.

Becikowe 2012

25 kwi 2012 - 23:21:45

Ginger8800 przy tym głównym becikowym to nie ma znaczenia ile wynosi dochód na osobę tylko właśnie to czy kobieta zgłosiła się do lekarza nie później niż w 10tyg. Wydaje mi się, że lekarz przyjmujący na NFZ nie będzie skłonny przepisać tej karty ciąży, chyba że mu dasz z 20zł ale warto zapytać, jak jest miły i masz z nim dobry kontakt to może akurat:) Wiadomo, że prywatnie to nawet ten sam lekarz inaczej przyjmuje niestety..
A przy becikowym, które można dostać gdy zarobki nie przekraczają tych 500zł z haczykiem to nie wiem czy biorą pod uwagę to czy kobieta zgłosiła się przed zakończeniem 10tyg.
Jest jeszcze coś takiego jak becikowe losowe też w wysokości 1000zł. Po urodzeniu dziecka trzeba zadzwonić do urzędu miasta czy gminy i zapytać czy nie dostało się przypadkiem takiego becikowego:) wiele osób o tym nie wie i im zwyczajnie przepada. Ale warto poczytać o tym głębiej na internecie:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Test na BHCG ciaza.