Obecnie rozmawiamy o:

informacje o żywieniu

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam, mam pytanie, czy któraś mama będąc na urlopie wychowawczym zaszła w kolejną ciażę i zrezygnowała z niego chcąc wrócić do pracy, a póżniej na l4?
Chciała się dowiedzieć jak to wygląda w praktyce, jakie podania, oświadczenia, ja wyglądała rozmowa z szefem?
Ja przygotowuję się do niej i bardzo sie denerwuję, przeglądnęłam kodeks pracy i mniej więcej mam świadomość jakie są moje prawa, ale jak to będzie wyglądać w rzeczywistości?
proszę o porady i opis jak mniej wiecej to wygląda, czy miałyście z tym problem?

witam,
ja przerwałam wychowawczy odkąd się dowiedziałam, ze ejstem w ciąży.
Piszesz podanie o przerwanie wychowawczego, potem zwolnienie i to wszystko:)
czego sie boisz?

Widze że na szafie tylko my mamy takie dświadczenia bo nikt się nie wypowiada:(
A musiałaś przepracować choć 1 dzień?

nie, nie pracowałam.
poniżej masz podstawę prawną:
Art. 4 ust. 2 ustawy z 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (tekst jedn: Dz.U. z 2005 r. nr 31, poz. 267 ze zm.).
przerywasz wych.,od następnego dnia L4 i od pierwszego dnia zwolnienia masz pieniążki.

ciekawy wątek, też się nad tym zastanawiałam. Aktualnie jestem na wychowawczym- prawnie mogę na nim być 3 lata. Mój synek ma prawie 16 miesięcy i tak się zastanawiałam, co jeśli zdecydujemy się na drugie dziecko;)więc...chętnie pośledzę wątek:)
Pozdrawiam,

bo to jest tak:
przez pierwsze 30 dni płaci zakład
kolejne miesiące płaci zus
po urodzeniu przechodzi sie na macierzyńskie
CZY PÓZNIEJ NALEŻY SIĘ URLOP WYPOCZYNKOWY ZA TEN ROK?
CZY MOŻNA POWRÓCIĆ DO WYCHOWAWCZEGO NA 1 DZIECKO A PÓŻNIEJ WYKORZYSTAĆ NA 2 DZIECKO?
no i nie wiem czy Pani miała płatny wychowawczy, bo ja mam i pewnie będę musiało to zgłosić do mops i czy pózniej tak samo będę mogła go kontynuować, czyli zapłaca mi za te niewykorzystane miesiace?
Szef ma prawo i obowiązek mnie przyjąć, ale co w tedy jak mi powie, przykro mi ale NIE MA TAKIEJ możliwosci!, nie ma raczej takiej opcji?

Ja jak zaszłam w drugą ciążę to nie miałąm możliwości wrócenia do pracy bo:
1. dowiedziałam się jak byłam w 20 tyg. :)
2. moja pierwsza córka miała dopiero 8 mies.
3. nie miałabym z kim zostawić małej,

Urlop wych. miałam płatny z MOPS. w dniu narodzin drugiego dziecka automatycznie przerwał się urlop wych. i poszłam na zasiłek macierzyński (nie mylić z urlopem macierzyńskim). Przejął mni ZUS, pracodawca dał wszystkie papiery i tyle. Z dniem skończenia się zasiłku mac. wróciłam na urlop wych. na pierwszą córkę. po dwóch latach (mija w maju) idę na wych. na drugą córkę.

Cytat
zielonaaga1
bo to jest tak:
przez pierwsze 30 dni płaci zakład
kolejne miesiące płaci zus
po urodzeniu przechodzi sie na macierzyńskie
CZY PÓZNIEJ NALEŻY SIĘ URLOP WYPOCZYNKOWY ZA TEN ROK?
CZY MOŻNA POWRÓCIĆ DO WYCHOWAWCZEGO NA 1 DZIECKO A PÓŻNIEJ WYKORZYSTAĆ NA 2 DZIECKO?
no i nie wiem czy Pani miała płatny wychowawczy, bo ja mam i pewnie będę musiało to zgłosić do mops i czy pózniej tak samo będę mogła go kontynuować, czyli zapłaca mi za te niewykorzystane miesiace?
Szef ma prawo i obowiązek mnie przyjąć, ale co w tedy jak mi powie, przykro mi ale NIE MA TAKIEJ możliwosci!, nie ma raczej takiej opcji?
Przez pierwsze 30 dni płaci zakład pracy a poźniej ZUS, jeśli w zakładzie zatrudnionych jest mniej niż 20 osób- w przeciwnym razie przez całe L4 ciążowe płaci pracodawca.
Urlop wypoczynkowy normalnie Ci się należy- musisz wybrać, po macierzyńskim, albo zakład pracy Ci za niego zapłaci.
Odnośnie wychowawczego nie wiem, bo nie korzystałam.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

alkohol w cukierkach w ciąży?